fot. Screenshot/YouTube
fot. Screenshot/YouTube

Agata Młynarska podpadła Polkom. Jej program wywołał skandal

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Na nowy TVN-owski show "Konfrontacje Agaty" prowadzony przez Agatę Młynarską spadła fala krytyki. Setki Polek oburzone są wartościami przekazywanymi przez program. Po odcinku, w którym jedna z zaproszonych stwierdziła, że cesarskie cięcie to nie poród, internautki wylewają kubeł pomyj na stację. "Ohydna prowokacja"; "Festiwal nakręcania kobiet przeciwko sobie" - to niektóre z komentarzy.

Nowy program Agaty Młynarskiej "Konfrontacje Agaty"

Na początku tego roku na TVN Style wystartował nowy program Agaty Młynarskiej, "Konfrontacje Agaty". Show w zamierzeniu miało ściągać kobiety o odmiennych poglądach na dany temat, które następnie usadzone przy jednym stole miały dochodzić do kompromisu. Jak się jednak okazało w praktyce, format ten zaczął rodzić patologiczne wręcz sytuacje, a widzowie coraz częściej wyrażali swoje niezadowolenie z wartości promowanych przez niektóre uczestniczki.


Powiedziała, że "cesarskie cięcie, to nie poród"

Czara goryczy przelała się jednak przed tygodniem, kiedy to wyemitowany został odcinek o zaletach i wadach cesarskiego cięcia. Goszcząca w studiu Młynarskiej doula, osoba mająca profesjonalnie udzielać wsparcia przyszłym matkom, bez ogródek stwierdziła na wizji, że kobiety rodzące przez cesarskie cięcie są gorsze! 

– Dla mnie cesarskie cięcie to nie jest poród, tylko wydobycie dziecka ze mnie. Ja po prostu czekałam na to, aż będę przeć, będzie mnie to boleć i będę wiedzieć, że kiedy dostanę to dziecko na ręce, to będę szczęśliwa i zapomnę o czymkolwiek, że bolało – bez ogródek powiedziała goszcząca u Młynarskiej doula Iwona. Dalej było jeszcze gorzej, bo powiedziała do jednej z uczestniczek: "Jesteś gorsza. Bo nie jesteś w pełni kobietą!"

Wypowiedź wywołała ogromne poruszenie w sieci

Słowa te naturalnie wywołały ogrom kontrowersji, a oliwy do ognia dodał fakt, że sama Młynarska nie odniosła się później w żaden sposób do słów wyrażanych przez uczestniczkę jej programu. Po emisji odcinka w internecie pojawiły się setki komentarzy oburzonych kobiet, które wytykały stacji promowanie szkodliwych poglądów.

"Ta wypowiedź jest krzywdząca dla wielu matek, jest to dyskryminacja i ignorancja. W świecie, w którym tak dużo mówimy o prawach kobiet, o równości, wy wstawiacie takie coś"; "A co się tu ostatnio dzieje? Festiwal nakręcania kobiet przeciwko sobie?"; "Okropnie krzywdząca opinia" – pisały poirytowane kobiety.

Nie brakowało też internautek, które wytykały TVN-owi zorganizowanie świadomej prowokacji. Nie da się w końcu ukryć, że wyemitowanie tak kontrowersyjnej wypowiedzi podbije, choćby na chwilę, słupki oglądalności... – Bardzo musi wam zależeć na klikach, skoro posuwacie się do tak ohydnych prowokacji. Zaprosicie też jakąś normalną doulę, żeby naprawić reputację naszego zawodu, którą właśnie podkopaliście? – skwitowała internautka.

Salonik

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości