EdithKulpienski EdithKulpienski
314
BLOG

Mężczyźni są inni.

EdithKulpienski EdithKulpienski Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 90


Czy świat, w którym przyszło nam żyć, jest taki sam dla nas wszystkich? Mimo że wielu z nas uważa, że tak...tak nie jest. Świat, w którym żyjemy, różni się w zależności od płci. Jego męska wersja jest wredniejsza, brzydsza, bardziej agresywna i obojętna na nich. Głównie chodzi w nim o status, władzę, rywalizację, dominację. Właśnie w takim świecie żyją mężczyźni. Oni tego nie wybrali, większość z nich wcale tego nawet nie lubi. Większość z nich po prostu znosi to najlepiej, jak potrafi. Wielu z mężczyzn ma z tym prawdziwy problem, dlatego żyje samotnie, popada w depresję i myśli samobójcze. Społeczeństwo nie chce tego widzieć, izoluje więc tę grupę od reszty, zapominając o ich potrzebach.

Niestety nie od dziś wiemy, że mężczyźni znajdują się pod stałą, ogromną, agresywną konkurencją, uwięzieni w społecznej darwinowskiej grze na taką skalę, że niewiele kobiet jest w stanie to zrozumieć. Nikt nie chce tego głośno powiedzieć, ale życie współczesnego mężczyzny może być przerażająco samotne. Prawda jest taka, że kobiety zaspakajają potrzebę obecności innej osoby w inny sposób niż mężczyźni, wystarczy im przyjaźń innych kobiet, spotkania i rozmowy z nimi. Mężczyźni potrzebują dotyku, fizycznej obecności drugiej osoby, intymności i bliskości.

Współczesny mężczyzna to nie dziwak, tylko przerażony chłopiec, w którym społeczeństwo pokłada zbyt wielkie nadzieje, a który jest też człowiekiem, nie ideałem. Oczekiwania społeczeństwa względem niego, go przygniatają, odbierając swobodę działania. On boi się działać, by nie zrobić czegoś nie tak i nie zawieść otoczenia. Taki stan może przerazić każdego, nawet najbardziej pewnego siebie osobnika. Pewność siebie jest wynikiem sukcesów, jakie w życiu każdy z nas odnosi. Gdy strach przed popełnieniem błędu, odbiera nam szansę na niego, nasza samoocena, a tym samym pewność siebie jest bardzo niska.

Niepewność, niskie poczucie własnej wartości nie wpływają najlepiej na dobrostan psychiczny każdego z nas, jest przyczyną naszego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. A co za tym idzie wielu chorób. Dlatego bardzo ważne jest, by społeczeństwo nie naciskało na mężczyzn, by odnosili spektakularne sukcesy zarówno zawodowe, jak i prywatne. Każdy człowiek jest obdarzony zarówno zaletami, jak i wadami. To nasze niedoskonałości czynią z nas wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju. Pozwólmy każdemu pokazać własną naturę i ją akceptujmy.

Mężczyźni różnią się od kobiet w większości dziedzin życia, chociażby w rozumieniu miłości, oni potrzebują seksu, by czuć się kochanymi. Kobiety muszą czuć się kochane, by uprawiać seks. Podobnie ze sportem, mężczyźni muszą osiągać dobre wyniki, by dobrze się czuć w nim. Kobiety muszą dobrze się czuć, by osiągać dobre wyniki. By on czuł się w związku romantycznym dobrze, musi czuć szacunek i docenienie ze strony kobiety. Ona natomiast by czuć miłość mężczyzny potrzebuje poparcia jego działań słowami.

Jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują seksu i intymności. Kobiety wykorzystują emocje we wszystkim, co robią. Podczas gdy mężczyźni widzą rzeczy w czerni i bieli. Mężczyźni chcą być emocjonalni i wrażliwi, ale rozumieją to inaczej niż kobiety. Oni na ogół nie rozumieją wskazówek tak dobrze lub tak szybko, jak kobiety. Nie wiedzą, kiedy kobieta z nimi flirtuje, chyba że jest bardzo bezpośrednia lub jest naga. To bardzo utrudnia im życie.

Odpowiedzialny mężczyzna przed poproszeniem ukochanej o rękę chce zbudować stabilny fundament. On chce, by wszystko było bezpieczne dla kobiety, którą kocha. Oczywiście ona może mieć jakieś zastrzeżenia, ale w takim przypadku powinna mu o nich powiedzieć na spokojnie. Nigdy nie powinna podnosić na niego głosu, ponieważ to nie jej dziecko, tylko jej partner. Jeśli ma zastrzeżenia, powinna mu spokojnie to wytłumaczyć lub pokazać. Dobra komunikacja w związku to połowa sukcesu i nie ma tu znaczenia, czego dotyczy, czy jest to włączenie pralki, czy ulubiony seks, zawsze warto o tym rozmawiać.

Jeśli dajemy mężczyźnie listę zakupów, upewnijmy się, że wszystko, co chcemy, jest na niej. Jeśli tam czegoś nie ma, on nie będzie wiedział, że tego potrzebujemy. Mężczyźni bowiem kupują tylko to, czego potrzebują, a nie to, co im się podoba. Oni nie rozumieją tego całego zamieszania z dekoracjami. Potrzebują pomocy przy składaniu prześcieradła z gumką, czy rozdzielania prania. Mężczyźni zazwyczaj nie są wrażliwi emocjonalnie. Oni mogą chcieć tego ze swoją kobietą, ale to wymaga czasu.

 Pokazują swoim ukochanym, że je kochają w rzeczach, które robią, drobnych gestach, dlatego kobiety powinny mieć oczy szeroko otwarte. Oni różnią się od kobiet, ale to właśnie te różnice uzupełniają się nawzajem.

Drodzy panowie nie musicie się ze mną zgadzać, to tylko moja opinia, a nie praca naukowa.


Źródło

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo