EdithKulpienski EdithKulpienski
164
BLOG

Celebryci

EdithKulpienski EdithKulpienski Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 27

Jeśli nie wiesz, o co chodzi, chodzi zawsze o pieniądze i to duże pieniądze, które dają ludziom poczucie bezkarności i władzy. W ostatnim czasie Media rozpisują się na temat afery, trwającej w związku z Kanałem Sportowym i Krzysztofem Stanowskim. To idol grupy mężczyzn, których pociąga agresywny styl "dziennikarstwa" Pana Stanowskiego, który z prawdziwym dziennikarstwem ma niewiele wspólnego, bardziej z polowaniem na czarownice. Więcej na ten temat można przeczytać na https://spidersweb.pl/plus/2022/07/krzysztof-stanowski-dziennikarskie-zero-sylwetka.

Swoją sławę zawdzięcza głównie aferom, w które był zamieszany i pogoni za jedną z celebrytek, która lubi koloryzować swoją karierę w Bollywood. Jej nic nieznaczące ubarwianie własnych osiągnięć, wyprowadziło, jak widać Krzysztofa Stanowskiego z równowagi do tego stopnia, że był gotów jeździć za nią, by udowodnić jej kłamstwa, mimo że wszyscy o nich od dawna wiedzieli. 

Zdobył sobie tym posunięciem głównie serca inceli i mizoginów, którzy za własne nieudane życie obarczają winą kobiety. Należałoby się zastanowić, co tak naprawdę jest większym zagrożeniem dla młodych ludzi, nic nieznaczące ubarwianie własnych osiągnięć młodej dziewczyny, czy agresywny styl takich "dziennikarzy" jak Krzysztof Stanowski?! Stanowski w ostatnich tygodniach popełnił olbrzymi błąd, żartując z ofiar afery pedofilskiej Pandora Gate, dzięki swojemu niewybrednemu "żarcikowi" o wykorzystanej jedenastce. 

Tego rodzaju żarty wiele mówią o ich autorze, który zrobi wszystko dla zdobycia jeszcze większej popularności. Nie wiem, czy Krzysztof Stanowski wie, czym jest odpowiedzialność za własne słowa i etyka dziennikarska, ale podejrzewam, że niestety niewiele. Dowiedziałby się tego zapewne, gdyby ukończył studia dziennikarskie. Nie kwestionuje tego, że Stanowski zna się na piłce nożnej i w tym jest dobry, byłoby dlatego lepiej, gdyby przy niej pozostał.

To, czego ostatnio jesteśmy świadkami, czy to z zamieszaniem wokół Krzysztofa Stanowskiego, czy z Natalią Janoszek lub Caroline Derpienski,  a to tylko czubek góry lodowej,nie jest niczym innym, jak propagandą zakrojoną na szeroką skalę. 

Jeśli ktoś nie wie, co to jest propaganda, to przypomnę:

Propaganda odnosi się do systematycznego rozpowszechniania informacji, idei lub opinii, często z zamiarem manipulacji lub wywarcia wpływu na opinię i zachowanie publiczne. Jest powszechnie używany przez rządy, organizacje lub osoby prywatne do kształtowania postrzegania wydarzeń, promowania określonych ideologii lub wspierania własnych interesów.

Jest wiele technik propagandowych, które się różnią od siebie, na przykład:

Manipulowanie emocjami w celu wywołania określonych reakcji u docelowej publiczności. 

Używanie języka naładowanego emocjonalnie lub stronniczego w celu wpływania na opinie.

Wybiórcze przedstawianie informacji w celu wsparcia określonego punktu widzenia, przy jednoczesnym ignorowaniu lub ukrywaniu sprzecznych informacji.

Tworzenie negatywnego wizerunku jednostek, grup lub idei w celu ich dyskredytacji.

Tworzenie wrażenia, że każdy przyjmuje określone przekonanie lub zachowanie, wywierając presję na innych, aby poszli w jego ślady.

Nadmierne upraszczanie i uogólnianie jednostek lub grup na podstawie ograniczonej ilości cech.

Wykorzystywanie symboli, obrazów lub sloganów w celu tworzenia skojarzeń i promowania określonych przekazów.

Oczywiście propagandę można stosować w różnych kontekstach, w tym w kampaniach politycznych, reklamie, działaniach wojennych i ruchach ideologicznych, czy w życiu prywatnym każdego z nas. 

Propaganda ma długą historię i była przez cały czas wykorzystywana przez różne społeczeństwa i rządy do kształtowania opinii publicznej. Godne uwagi przykłady obejmują wysiłki propagandowe podczas I i II wojny światowej, podczas których rządy stosowały różne techniki, aby pozyskać poparcie dla swoich spraw.

Jak się okazuje, rozwój środków masowego przekazu, w tym gazet, radia, telewizji i Internetu, znacznie rozszerzył zasięg i wpływ propagandy. Platformy te umożliwiają rozpowszechnianie informacji wśród szerokiego grona odbiorców, ułatwiając propagandystom wpływanie na opinię publiczną na szeroką skalę.

Propaganda to bardzo niebezpieczna broń wykorzystuje bowiem szereg taktyk manipulacji percepcją. Niektóre powszechne techniki obejmują powtarzanie komunikatów, stosowanie przekonujących efektów wizualnych, odwoływanie się do władzy lub patriotyzmu oraz tworzenie wizerunków wroga, lub kozłów ofiarnych. Zasady psychologiczne są często wykorzystywane do atakowania emocji, uprzedzeń i procesów poznawczych.

Stanowi ona olbrzymie wyzwanie dla społeczeństw demokratycznych, ponieważ może manipulować dyskursem publicznym, ograniczać dostęp do różnych punktów widzenia i podważać świadome podejmowanie decyzji. Utrzymanie umiejętności korzystania z mediów i krytycznego myślenia jest niezbędne do poruszania się w złożonym krajobrazie informacyjnym.

Dlatego też jej stosowanie rodzi pytania etyczne, szczególnie gdy wiąże się z oszustwem, manipulacją lub tłumieniem przeciwstawnych punktów widzenia. Wątpliwości etyczne bowiem pojawiają się, gdy propaganda jest wykorzystywana do szerzenia dezinformacji, podżegania do nienawiści lub łamania praw człowieka.

Jednakże nie wszystkie wysiłki komunikacyjne mające na celu perswazję można określić jako propagandę. Poza tym nadmiar propagandy może odnieść przeciwny skutek do oczekiwanego, może po prostu wywołać efekt wymiotny u opinii publicznej. I właśnie zamieszanie wokół tych lub innych celebrytów do tego zmierza...


Źródła

https://spidersweb.pl/plus/2022/07/krzysztof-stanowski-dziennikarskie-zero-sylwetka.

Zdjęcie YouTube 
Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości