EdithKulpienski EdithKulpienski
397
BLOG

Czego pragną prawdziwi mężczyźni?!

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 51

To, co napiszę, wynika z moich wieloletnich obserwacji i jest moją subiektywną oceną, z którą z pewnością wielu z was się nie zgodzi, do czego macie pełne prawo. Tym razem wzięłam pod lupę męskie pragnienia, które mogą różnić się w zależności od jednostki i kultury. Jednakże istnieją pewne powszechne tendencje i potrzeby, które mają często charakter uniwersalny. 

Jedną z nich jest potrzeba miłości i relacje damsko-męskiej. Podobnie jak kobiety, mężczyźni pragną miłości, takiej prawdziwej, pełnej zaangażowania partnerki, udanego związku i bliskości emocjonalnej. Chcą być akceptowani, takimi, jakimi są naprawdę, bez ściemniania i kontrolowania się na każdym kroku, doceniani i kochani przez swoje partnerki.

Pragną również być szanowani i doceniani za swoje osiągnięcia, umiejętności i wkład w społeczeństwo. Ważne jest dla nich poczucie uznania za ich wysiłki i kompetencje zarówno ze strony partnerek, rodziny, jak i społeczeństwa. Motywuje ich to do osiągnięcia sukcesu zawodowego oraz prywatnego. Pragną rozwijać swoje umiejętności, osiągać cele i zdobywać pewność siebie poprzez swoje osiągnięcia.

Mężczyźni pragną zachować własną niezależność i autonomię w swoim życiu. Chcą mieć kontrolę nad swoimi decyzjami i nie być zależnymi od innych. Uważają za bardzo ważne, by ich partnerka to akceptowała i sama potrafiła sobie organizować swoje życie, tak by nie kolidowało z ich własnym.

Bardzo często odczuwają pragnienie eksploracji, przygody i nowych doświadczeń. Może to obejmować podróże, sporty ekstremalne, próbowanie nowych rzeczy i poszerzanie horyzontów. Coś, co pozwoli im poczuć się prawdziwym mężczyzną, twardym i niezależnym barbarzyńcą. I to bez znaczenia czy będzie to z dala od cywilizacji, czy w centrum miejskiej dżungli.

Jednak przede wszystkim potrzebują fizycznej intymności i bliskości ze swoimi partnerkami, zawsze wtedy, gdy tego pragną. Obejmuje to potrzebę uczucia, spełnienia seksualnego i poczucia połączenia poprzez dotyk i fizyczne przejawy miłości. To czy partnerka inicjuje z nimi seks, daje im poczucie bycia kochanymi i świadczy o zdrowym i udanym związku.

Również prawdziwa przyjaźń jest czymś, co bardzo sobie cenią. Szukają kontaktów z innymi mężczyznami i cieszą się wspólnymi zajęciami lub hobby, tworząc więzi oparte na wzajemnych zainteresowaniach, wsparciu i wspólnych doświadczeniach. To pomaga im budować poczucie własnej wartości i spełnienia.

Wielu mężczyzn pragnie osobistego rozwoju i samodoskonalenia. Może to objawiać się na różne sposoby, np. poprzez kontynuowanie nauki, rozwijanie nowych umiejętności, poszukiwanie wyzwań i dążenie do samorealizacji. Podobnie jak kobiety, szukają celu i znaczenia w swoim życiu. Chcą mieć poczucie, że ich działania i wkład mają znaczenie i wywierają pozytywny wpływ na otaczający ich świat.

Wielu z nich pragnie równowagi między życiem osobistym i zawodowym. Dążą do ogólnego dobrostanu, który obejmuje utrzymanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego, radzenie sobie ze stresem i odnajdywanie harmonii w różnych aspektach życia. Jak każdy, oni również potrzebują relaksu i odpoczynku.

Mężczyźni często pragną wolności wyrażania swojej indywidualności oraz realizowania swoich zainteresowań i pasji. Poszukują autonomii w podejmowaniu decyzji i umiejętności bycia wiernymi sobie. I tu bardzo ważne, by partnerki to rozumiały. Mężczyzna powinien mieć prawo rozwijać swoje pasje, czy będzie to wędkarstwo, czy gra na konsoli.

Dla niektórych mężczyzn rodzina i ojcostwo są ważnymi źródłami spełnienia. Pragną stworzyć pełne miłości i wsparcia środowisko rodzinne, wychowywać swoje dzieci i aktywnie angażować się w ich wychowanie. Dlatego nie wolno im tej możliwości odbierać, nawet jeśli związek się rozpadnie. Kontakt z dziećmi jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla ich dzieci. Proszę o tym nigdy nie zapominać drogie panie.

Mężczyźni pragną stabilności finansowej i sukcesu. Mogą starać się zapewnić byt sobie i swoim bliskim, prowadzić wygodny tryb życia i wywiązywać się ze swoich obowiązków finansowych. To bardzo czuły punkt każdego z nich, dlatego nigdy nie zarzucajcie im, że nie spełniają tego pragnienia, ponieważ większość z nich robi wszystko, co w ich mocy by tak było.

Niektórzy z nich mają naturalną skłonność do ról przywódczych i aspirują do zajmowania wpływowych i odpowiedzialnych stanowisk. Mogą poszukiwać możliwości rozwoju kariery i starać się wywrzeć znaczący wpływ w wybranej przez siebie dziedzinie. Bycie ambitnym, to zaleta.

Mężczyźni w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę ze znaczenia dobrego samopoczucia emocjonalnego i zdrowia psychicznego. Mogą szukać wsparcia, angażować się w praktyki samoopieki i pracować nad utrzymaniem zdrowej równowagi emocjonalnej, takich jak psychoterapia czy grupy wsparcia.

Oni pragną pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo. Starają się wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłe pokolenia, wnosić wkład w swoją społeczność lub społeczeństwo i być zapamiętani za swoje osiągnięcia i wkład. Oczekują przede wszystkim docenienia od swoich partnerek i dzieci.

Mogłabym pisać dalej, ale tak naprawdę każdy mężczyzna jest jednostką o unikalnych pragnieniach i potrzebach. Nie wszyscy mężczyźni będą mieli te same priorytety lub przywiązują do tych samych aspektów równą wagę. Każdy jest indywidualistą.


Źródło

Zdjęcie Google 


Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości