85 obserwujących
3094 notki
1750k odsłon
226 odsłon

Ogólnopolska kampania zidiocenia

Wykop Skomentuj3

  Mowa tu o rozpoczętej właśnie kampanii przed wyborami prezydenckimi w maju 2020. Wczoraj [23.02.2020] Grzegorz Gołębiewski (grzechg) napisał notkę "Pat w kampanii prezydenckiej" {TUTAJ}, w ktorej stwierdził:

  "Chwilami można odnieść wrażenie, że kampania prezydencka, taka prawdziwa i zacięta, ledwo się zaczęła a już się skończyła. Wyparł ją hejt, generowany przez opozycję oczywiście w Andrzeja Dudę i jego otoczenie, w sam PiS, w TVP, trwa wręcz polityczny jazgot. I rzeczywiście udzielają się nam czasami podobne negatywne emocje i padają słowa o szambie, jakie na przykład uprawia wokół Jolanty Turczynowicz – Kieryłło GW. Minął jeden dzień, jutro znowu się zacznie, więc warto o kilka słów refleksji, z czym mamy w ogóle do czynienia. Czy będzie się działo coś, co można nazwać kampanią prezydencką?".

  Zastanawia się potem, po co ta prezydentura jest potrzebna PO i krytykuje opieranie kampanii tej partii na samych negatywnych emocjach. Ma oczywiście rację, problem w tym, że po drugiej stronie nie jest wiele lepiej. Można się słusznie oburzać na wyczyny bojówek KOD oraz irytować z powodu głodnych kawałków o dzieciach chorych na raka, ale ostatnio Wiadomości TVP doprowadzają mnie do szału. Prawie połowę ich zajmują przypomnienia najbardziej idiotycznych wypowiedzi polityków PO z kilkunastu poprzednich lat. Poza tym mamy migawki ze spotkań prezydenta Dudy z wyborcami, na których ci ostatni twierdzą, iż obecnie żyje się im lepiej. Nawet jeśli są szczere, to robią w tym kontekście wrażenie propagandowych ustawek.

  W efekcie mamy do czynienie z festiwalem idiotyzmów. Problem polega na tym, że propagandyści z obu obozów uznali, iż należy oddziaływać na emocje elektoratu, a argumenty się nie liczą. W efekcie podkręcają emocje - ile wlezie. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że do wyborów jeszcze ponad 10 tygodni. Tak długi okres "burzy emocjonalnej" doprowadzi wyborców do kompletnego zobojętnienia. Co więcej, w tej chwili zbiorowe emocje koncentrują się na koronawirusie i tak będzie jeszcze przez dłuższy czas.

  Dziś w Jachrance rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS z udziałem prezydenta Dudy {TUTAJ}. Być może, strategia jego kampanii ulegnie po nim poprawie. Na opozycję nie ma tu co liczyć. Oni są beznadziejni.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka