elig elig
2062
BLOG

W pułapce propagandy

elig elig Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 29

   Staram się śledzić przebieg wojny Rosji z Ukrainą. Coraz częściej dochodzę jednak do wniosku, że nie jest to możliwe. Powodem jest brak wiarygodnych informacji. Oczywiście wszyscy wiedzą, iż pierwszą ofiarą wojny jest prawda, a każda z walczących stron wyolbrzymia straty przeciwnika i ukrywa swoje. Cóż jednak zrobić w sytuacji, gdy Ukraina twierdzi, że zginęły 12 tysiące żołnierzy. wywiad amerykański ocenia straty Rosji na 2-4 tysiące, a strona rosyjska mówi o mniej niż 500 zabitych. Polski Ośrodek Studiów Wschodnich twierdzi, że te 12 tysięcy to łączna liczba zabitych, rannych oraz wziętych do niewoli Rosjan.

  Dzisiaj [11.03.2022] o godzinie 16:00 czytamy {TUTAJ(link is external)}, że

  "Dotychczas w działaniach zbrojnych na Ukrainie wywołanych rosyjską inwazją zginęło 564 cywilów, w tym 41 dzieci - poinformowało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR). Na skutek działań wojennych 982 cywilów zostało rannych - dodano.".

  Równocześnie z portalu NEXTA {TUTAJ(link is external)} dowiadujemy się, iż:

  "In #Mariupol, 1,582 civilians were killed during 12 days of blockade and shelling of the city. This was reported by the city's mayor's office.".

  Propaganda rosyjska podaje kompletne brednie opowiadając o jakiejś ukraińskiej broni biologicznej przenoszonej przez ptaki. Przypomina to stalinowskie opowieści o stonce zrzucanej przez Amerykanów z samolotów. Ławrow twierdzi, że Rosja wcale nie napadła na Ukrainę. Wczoraj Łukaszenka udał się "na dywanik" do Moskwy, a po powrocie oświadczył, że napad na Ukrainę był konieczny, bo inaczej to ona zaatakowałaby pierwsza siły rosyjskie na Białorusi. Trzeba powiedzieć, że w dziedzinie propagandy Ukraina góruje nad Rosją. Przykładem może być ulotka skierowana do żołnierzy rosyjskich, przytoczona przez Wojciecha Szewkę {TUTAJ(link is external)}; Oto tłumaczenie z rosyjskiego:

  "Życiowy scenariusz dla rodziny żołnierza współczesnej Rosji"

"Krok 1 Jedziesz na manewry.

  Krok 2 Trafiłeś na Ukrainę.

  Krok 3 Twoja ciężarówka ugrzęzła w błocie.

  Krok 4 Twojej kolumnie skończyło się paliwo.

  Krok 5 W całym twoim oddziale skończyło się jedzenie.

  Krok 6 Zabija cię Ukrainiec broniący swojego kraju.

  Krok 7 Twoje ciało zostało potajemnie spalone w przewoźnym krematorium.

  Krok 8 Twojej rodzinie powiedziano, że "nigdy tam cię nie było".

  Krok 9 Twoja matka chce poznać prawdę.

  Krok 10 Matka otrzymuje wyrok 15 lat więzienia.

Ile kroków jeszcze ci zostało? Masz szansę się zatrzymać, złożyć broń i uratować matkę.".

 

elig
O mnie elig

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka