95 obserwujących
3483 notki
1984k odsłony
  1688   0

TV Republika - moje ponure prognozy się sprawdzają

  We wrześniu 2014 skomentowałam odejście Bronisława Wildsteina z TV Republika w notce "Bierny, mierny, ale wierny - czyżby koniec TV Republika?"  /TUTAJ/.  Napisałam wtedy:

  "Nie wiem, czy TV Republika uważa nas za Morloków, czy za kogoś innego, ale niewątpliwie wystawiła do wiatru kilka czy kilkanaście tysięcy ludzi, którzy kupowali jej karty i akcje pragnąc popierać wolne słowo.  Nie zostali oni nigdy poinformowani n.p. o przyczynach odejścia Piotra Barełkowskiego, czy też o owym inwestorze związanym z TVN.  Obiecywano im Wildsteina, a dostali Terlikowskiego.  Przynajmniej niektórzy z nich mają prawo czuć się oszukani.

  A przecież TV Republika zależy całkowicie od "obozu patriotycznego".  Nie przekroczyła ona dotąd jego granic.  Według danych o oglądalności, w lipcu 2014 najbardziej popularne jej programy obejrzało czterdzieści parę tysięcy ludzi.  Jeśli Terlikowski ich odstraszy - stacja upadnie.  Może o to właśnie chodzi?".

  Teraz, po  ponad siedmiu miesiącach, mamy następne niepokojące sygnały.  W portalu Vlogmag.pl ukazała się 28.04.2015 dramatyczna wypowiedź Bartłomieja Maślankiewivza "Kulisy zwolnień w TV Republika"  /TUTAJ/.  Reporter oświadczyl, że w tej telewizji obniżono ostatnio wynagrodzenia dziennikarzy o 20%, a dwóch redaktorów zwolniono za ich wpisy na prywatnych kontach w Facebooku, w tym jedną panią za to, iż ujawniła przekręty posłanki PiS.

  Sam Maślankiewicz nie pracuje już w TV Republika od stycznia.  Zwolnił się po tym, jak wciskano mu Antoniego Macierewicza do programu sylwestrowego.  Przypomnę, iż Bartłomiej Maślankiewicz zasłynął swymi reportażami z walk na kijowskim Majdanie.  W Internecie miały one miliony odsłon.

   Pracownicy TV Republika w proteście przeciw obniżce pensji wystosowali list do szefów stacji, opublikowany w Wirtualnemedia.pl
 Szefostwo TV Republika napisało sprostowanie twierdząc, że forma tego listu była łagodniejsza  /TUTAJ/.  Oryginalny wpis znikł z portalu, ale można go znaleźć w Google  /TUTAJ/.  Przedrukował go także portal Kresy.pl  /TUTAJ/.  Na tym jednak nie koniec.  Oto 29.04 dowiedzieliśmy sie, iż z pracy dla TV Republiki zrezygnował Jan Pawlicki  /TUTAJ/.  To on relacjonował listopadowy protest w PKW i został aresztowany przez policję.  Wykazał się więc poświęceniem.

  Mamy więc następującą sytuację:  Kierownictwo TV Republika stara się o kosztowne miejsce na multipleksie, ale nie ma na wypłaty dla dziennikarzy.  W tym roku pozbyło się dwóch czołowych reporterów /Maślankiewicza i Pawlickiego/.  Zostali tylko Gociek, Ziemkiewicz i Rachoń.  Jeśli oni też odejdą - będzie klops.  Co gorsza, program TV Republika jest już teraz uważany za nudny.  Przytoczę kilka komentarzy pod informacją o odejściu Pawlickiego:

  ", 2015-04-29 07:44: jego jeszcze lubiłam, wydawał się być przynajmniej "neutralny"; ta stacja od czasu przejęcia wodzostwa przez Terlikowskiego stała się nieogladalna.
, 2015-04-29 22:34:
Telewizja Republika niestety pod kierownictwem Terlikowskiego obrała kurs na samozniszczenie. Gwiazdy w postaci Goćka, Ziemkiewicza, Rachonia i już bez Wildsteina, Pawlickiego są jeszcze filarami, pytanie tylko do którego momentu ? Nieporozumieniem moim zdaniem jest program Ekonomia raport do którego zapraszane są głównie osoby odpowiedzialne za dzisiejszy stan ekonomiczny kraju, czyli bezrobocie itp. a traktuje się ich jak wybitnych specjalistów. Dla(...)
, 2015-04-30 23:38:
Pan Terlikowski nie sprawdził się, może przeprosić Wildsteina. Stacja stała się nudziarska. Chyba tylko rozmowy o filmie są na poziomie.".

  Jeszcze w marcu 2015 w portalu Naszeblogi.pl ukazała się notka blogera Gniewko "TV Republika - nudna jak flaki z olejem"  /TUTAJ/.  Rozpoczynała się ona od słów:

  "Telewizja, która zanudza widzów, nie przyciągnie publiki i nic nie zmieni w Polsce. Żeby coś zmieniła musi być bardziej twórcza i rozrywkowa. Same gadające głowy nie wystarczą. Nawet osoby, które są zdecydowanie nastawione patriotycznie, nie mogą już znieść nudy panującej na ekranie.".

  W długiej i ciekawej dyskusji na temat tego wpisu wielu komentatorów przyznało rację autorowl.  Sądzę, że jeśli nie zmieni się kierownictwa stacji oraz jego polityki, to ewentualne miejsce na multipleksie /skądinąd pożądane/ okaże się gwoździem do trumny TV Republika.


  Dziś 1 Maja.  Nie będę jednak pisała o tym święcie.  Przeczytałam, iż nawet SLD zrezygnował w tym roku z pochodu pierwszomajowego.  Świeto Pracy pozostaje już tylko dniem św. Józefa rzemieślnika.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale