Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
73 obserwujących 2834 notki 1497938 odsłon
elig, 7 listopada 2018 r.

Straszenie odrą

138 0 0 A A A

  Od kilkunastu dni we wszystkich mediach obserwujemy odgórnie sterowaną akcję propagandową polegającą na straszeniu odrą [chorobą, a nie rzeką]. Wszędzie pojawiają się informacje typu:

"21 zgłoszeń i podejrzeń zachorowań na odrę w powiecie pruszkowskim zarejestrowano w okresie od 10 października 2018 r. do 6 listopada. Jak poinformował PWIS w Warszawie, obecnie trwa oczekiwanie na wyniki potwierdzających badań laboratoryjnych." {TUTAJ}.

  Ile z tego dotyczy rzeczywiście przypadków odry - nie wiadomo. Sądzę, iż ta propaganda ma wywołać wrażenie, że zagraża nam epidemia jakiejś straszliwej choroby. Nic bardziej błędnego. Odra jest chorobą mniej więcej tak samo szkodliwą jak grypa, przechodzi się ją raz w życiu. W moim pokoleniu chorowały na nią praktycznie wszystkie dzieci [ja też] i jakoś uszły z życiem. Oczywiście, podobnie jak po grypie, zdarzały się powikłania, ale nie było ich wiele. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy więcej powikłań powodowała odra, czy powodują obecnie szczepionki na tę chorobę. Nic jednak nie usprawiedliwia szerzenia histerii przez media.

  Jakie są powody tej medialnej akcji. Uważam, że są nimi naciski lobby farmaceutycznego i żądnej władzy biurokracji medycznej. Zaniepokojone są one tym, że Sejm zgodził się na rozpatrywanie społecznego projektu ustawy o zniesieniu administracyjnego przymusu szczepień. Takiego przymusu nie ma w większości krajów UE i nic złego się tam nie dzieje. Są za to lepsze szczepionki, bo brak przymusu utrudnia wciskanie ludziom byle kitu. Dziś czytamy:

  "Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zajmą się w piątek obywatelskim projektem, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych - wynika z informacji na stronie Sejmu. (...) Stanowisko rządu wobec projektu jest negatywne. Podkreślono w nim, że realizacja programu szczepień ochronnych odgrywa ważną rolę w kształtowaniu zdrowia publicznego, zapobiegając występowaniu chorób zakaźnych i ich następstw. Konieczność utrzymania obowiązkowych szczepień wyrazili publicznie m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, szefowa resortu rodzinny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, Rzecznik Praw Pacjentów Bartłomiej Chmielowiec, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej i Naczelnej Izby Lekarskiej i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Przedstawicielka wnioskodawców Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" (NOP to niepożądany odczyn poszczepienny - PAP) mówiła w Sejmie, że reprezentuje "zdeterminowanych rodziców". Jej zdaniem system szczepień "powinien zostać zmieniony na bezpieczniejszy". Projekt zakłada likwidację obowiązku szczepień wprowadzając ich dobrowolność. Obowiązek szczepień ochronnych pozostawiono dla stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii.". {TUTAJ}.

  Histeryczne kampanie medialne nie zwiększą zaufania do szczepionek. Wręcz przeciwnie. Polecam świetny felieton Rafała Ziemkiewicza "Szczepienia, czyli Bunt Nas" {TUTAJ}.

 

Opublikowano: 07.11.2018 17:41.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Interpol: Meng zrezygnował ze stanowiska szefa organizacji2018-10-07, 21:06"Dziś, w niedzielę...
  • @abelart    Dziękuję.  Już poprawiam.
  • @Sowiniec    Nie na całej linii.  Jechał jednak w tej czerwonej koszulce przez trzy etapy. ...

Tematy w dziale Rozmaitości