89 obserwujących
3222 notki
1844k odsłony
405 odsłon

Co to jest ośli upór?

Wykop Skomentuj3

  Pokazuje nam to właśnie Sławomir Broniarz, szef ZNP.  Wbrew wszystkiemu - nie chce on zawiesić strajku nauczycieli, mimo iż namawia go do tego nawet Grzegorz Schetyna, przewodniczący Koalicji Europejskiej.  Broniarz nie jest w stanie się pogodzić z tym, że strajk przegrał i nie pomoże mu już "strzał w prącie".  Wciąż marzy o zablokowaniu matur i odmawia udziału w edukacyjnym "okrągłym stole".  A tymczasem - według Salonu24:


  "Nie ma możliwości przerwania akcji strajkowej w szkołach, ale Komitet Strajkowy zdecydował o niezwłocznych zebraniach rad pedagogicznych. Oznacza to, że uczniowie będą klasyfikowani, co umożliwi im zdanie matury. - Możemy mówić o przerwaniu strajku na ten dzień, wyłącznie na ten dzień, kiedy będzie rada pedagogiczna - zadeklarował Maciej Rusiecki z Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.(...) - Apelujemy do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z planowanym egzaminem maturalnym o niezwłoczne, jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych, a koleżanki i kolegów nauczycieli prosimy o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej - stwierdził Rusiecki." {TUTAJ}.


  Według danych z kuratoriów liczba strajkujących nauczycieli stale topnieje.  "Gazeta Wyborcza" w swej relacji z manifestacji nauczycieli przed MEN opisała żale pewnej nauczycielki:


  "- Jesteśmy opluwani przez wszystkich. Nie można spokojnie wejść do autobusu, fryzjera, windy. Opuścili mnie znajomi - rozgoryczona nauczycielka na strajku przed MEN." {TUTAJ}.


  No cóż - w mniejszych miejscowościach tak to prawdopodobnie wygląda.  Matury i tak się odbędą, a po nich Broniarz i jego strajk nikogo już nie będzie obchodził.  To się nazywa "przeciągnąć strunę".

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo