Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
25 obserwujących
1846 notek
424k odsłony
60 odsłon

Kwestia ataku rządu na Bitcoina

Wykop Skomentuj


Posłuchajcie, co dowolny rząd na świecie może zrobić Bitcoinowi?Rząd może zrobić prohibicję wchodzenia w bramki giełd scentralizowanych. Ale gdyby tych giełd nie było, to korzystalibyśmy powszechniej z: giełd zdecentralizowanych (state-gov.-resistant); VPN'ów (jak to robią Chińczycy); oraz transakcji krypto-krypto (poza kontrolą terrorystów państwowych). Tymczasem Bitcoin działałby niezależnie.

Mądrzejszą strategią niż prohibicja dla kraju jest ustanowienie jasnych i sprawiedliwych reguł gry dla wszystkich obywateli (bez woluntarystycznego rozdzielnictwa i rozdawnictwa), co prowadzi do rozwoju gospodarczego i zajęcia lepszego miejsca w globalnym wspólłzawodnictwie. Jeżeli rząd nie realizuje tej strategii, to należy zlikwidować jego struktury i zasoby, zastępując je prostszymi i mądrzejszymi. Tak działa zdrowy system, którego aktualnie nie mamy.Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale