Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
20 obserwujących 1213 notek 311811 odsłon
kungalu, 13 września 2017 r.

Czego nam brakuje do globalnego rozwoju?
Uważam, że wszelkie państwowe dofinansowania do startupów to strata pieniędzy podatników i psucie rynku. Wielu miejscach o tym już pisałem, inni też -starczy.

Ale startupy wymagają dofinansowania na starcie, lecz trzeba to robić dobrze. A dobrze to zrobią tylko ludzie, którzy świadonie wykładają swoje prywatne pieniądze i potem kontrolują ich wykorzystanie.

Ba, ale do tego potrzebna jest w Polsce bogata klasa średnia: nieurzędnicza, tylko przedsiębiorcza - i to jest właśnie to, czego nam brakuje do globalnego rozwoju. A jeśli takiego rozwoju nie będzie w Polsce, to też po czasie wegetacji nie będzie Polski, bo zjedzą ją Niemcy i Rosja. Tego Kaczyński&Morawiecki pojąć nie chcą, oni chcą mieć tylko władzę - tym tylko myślą.

Tymczasem w Singapurze rodzi się kolejny pomysł, będący znakiem naszych czasów. Powstaje fabryka ICO'sów (wyjaśnienie w poniższym filmiku). To jest narzędzie do budowy startupów, finansowanych crowdfundingowo. Ponieważ budowa dobrego, sprawnego ICO wymaga czasu wykwalifikowanych specjalistów, buduje się konstrukcję modułową ICO. Tu jak z klocków Lego, każdy twórca startupu może sobie poskładać obsługę swego pomysłu przez modułowy ICO. Tak wychodzi i taniej i szybciej i lepiej. A nawet nie trzeba stosować chińskiej kontroli, bo robi się to na etapie budowy modułów.
Więc mam pytanie do polskiego rządu i sejmu: czy chcecie dostosować polską gospodarkę do obecnej monstrualnej biurokracji, czy wybieracie dostosowanie polskiego prawa do wymogów rozwojowych, panujących globalnie? Pastylka czarna, czy żółta?Opublikowano: 13.09.2017 15:15. Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 16:00.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


image


image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie załapałeś kontekstu: chodziło o kłamstwo o narodzie wybranym, bo to nie ten naród...
  • Moim zdaniem powinni zlikwidować tę ustawę, w pakiecie z inną ustawą: o ochronie oficjalnej...
  • Powiem krótko: "genetyczny antysemityzm" - świetne. A jeśli już o genetyce mowa, to...

Tematy w dziale