Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625406 odsłon
epolitic, 13 czerwca 2017 r.

W tym roku ruszy budowa nowego połączenia gazowego z Ukrainą.

60 0 0 A A A

znalezione w sieci;

Ukraiński operator gazowy Ukrtranshaz jesienią rozpocznie zakupy rur dla budowy interkonektora gazowego do Polski - poinformował doradca ministra energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy Maksym Bilawski.

"Długość gazociągu wyniesie 99,3 km i pozwoli on na połączenie systemów gazowych Ukrainy i Polski dla zwiększenia importu gazu na Ukrainę z Europy przez Polskę" - napisał portal minprom.ua.
Wcześniej informowano, że budowa interkonektora rozpocznie się jeszcze w bieżącym roku. Jego eksploatacja planowana jest w 2020 r. Połączenie pozwoli m.in. na transportowanie na Ukrainę gazu z terminalu LNG w Świnoujściu. 

Projekt realizuje Ukrtranshaz i polski Gaz-System. Jego pierwszym etapem będzie powstanie interkonektora, który powinien zapewnić zwiększenie eksportu gazu ziemnego z Polski na Ukrainę do objętości 5 mld metrów sześciennych rocznie. Drugi etap pozwoli na osiągnięcie poziomu 8 mld metrów sześc., jednak decyzja o jego realizacji będzie zależała od zainteresowania rynku" - pisała wcześniej agencja Interfax-Ukraina. 

Gazociąg budowany będzie zgodnie z najnowszymi technologiami, ze szczególną troską o środowisko naturalne i przetnie 24 rzeki, 27 dróg, jedną linię kolejową oraz 14 innych linii gazociągowych. 

Umowę na budowę interkonektora Gaz-System i Ukrtranshaz zawarły w 2014 roku. W styczniu 2015 r. ówczesny premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk mówił, że przedsięwzięcie to umożliwi dostarczanie na Ukrainę 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
image
Opublikowano: 13.06.2017 20:07.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • są tacy którzy latami podążają w poszukiwaniu tornad i mają wielkiego farta jak im się uda...
  • na pewno legitymacja PIS takiego urzędnika ochroni nas przed tornadem :)
  • partisan.......... w USA nie potrafią tego monitorować i tornada robią co chcą a w Polsce...

Tematy w dziale Gospodarka