Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625976 odsłon
epolitic, 29 czerwca 2017 r.

Wschodnia Obwodnica Krakowa z mostem przez Wisłę gotowa.

138 0 0 A A A

znalezione w sieci;

W czwartek 29 czerwca zostanie oddana do ruchu Wschodnia Obwodnica Krakowa, czyli 4,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 w dzielnicach Podgórze i Nowa Huta wraz mostem przez Wisłę.

Tak wynika z zaproszenia na uroczystość, przesłanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Zaplanowano ją o godz. 12.00. Udział w niej weźmie m.in. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Kontrakt na budowę odcinka S7 Rybitwy - Igołomska podpisano w lipcu 2014 r. Wartość umowy konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe wyniosła 528,89 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 610,30 mln zł brutto. 

W ramach inwestycji, oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej i dwupoziomowych węzłów drogowych - Rybitwy i Igołomska, powstał most na Wiśle o długości ok. 700 metrów, a także 12 innych mostów i wiaduktów. 

Przebudowana została też droga krajowa nr 79 na odcinku 1,5 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna. 

Dzięki inwestycji ruch tranzytowy z DK 79 będzie mógł przenieść się na nową drogę klasy S, którą dotrze do autostrady A4 na trasie Katowice - Kraków - Rzeszów bez konieczności wjeżdżania do miasta. Usprawni to tranzyt, skróci czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo, a także odciąży miejskie ulice.
http://logistyka.wnp.pl/wschodnia-obwodnica-krakowa-z-mostem-przez-wisle-gotowa,301238_1_0_0.html

Opublikowano: 29.06.2017 07:57.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ruchy skrajnie prawicowe to żadna nowość w Niemczech były zanim się Merkel pojawiła w...
  • Panie Zbyszku ! jeszcze wam bokiem wyjdzie pojawienie się Alternatywy dla Niemiec - to nie jest...
  • nie wnikając w sensowność tej inwestycji zastanawiać może tylko jedna kwestia - dlaczego...

Tematy w dziale Gospodarka