eri eri
329
BLOG

Światowy Dzień Opowiadania Bajek. Bajka dla Karoliny Nowickiej...

eri eri Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 32


Dzisiaj Światowy Dzień Opowiadania Bajek. Dzieciom i dorosłym. Skupię się na dorosłych słuchaczach.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami…

Pan Bóg dokonał Aktu Stworzenia, który to Akt jest przejawem Nieskończonej Miłości Boga.

Część stworzeń duchowych, pod dowództwem Szatana, zbuntowała się przeciwko Bogu. Przyczyną buntu, stało się ujawnienie przez Boga przed Szatanem, planu stworzenia człowieka - istoty tak niedoskonałej - jako Korony Stworzenia, któremu byty duchowe, miałyby służyć oraz, a może przede wszystkim, plan Wcielenia Drugiej Osoby Trójcy Świętej.

Byty duchowe i człowieka, Bóg z miłości, wyposażył w wolną wolę, którą Bóg szanuje, a która stała się źródłem grzechu – buntu przeciwko Bogu.

Stworzenie przez Boga innej cywilizacji, również jest przejawem Jego Miłości.

Obca cywilizacja, bo niby dlaczego nie,  również podlega zgubnej działalności Szatana. Zasięg działania Szatana jest przecież nieograniczony (cały kosmos).

 Nie wdając się w szczegółowe rozważania, musimy stwierdzić, że Bóg miłujący swoje Stworzenie musiał, w takim razie, również podjąć najradykalniejsze kroki by ocalić przed potępieniem, członków innej cywilizacji, ulegających przecież najradykalniejszym działaniom Szatana. I tu pojawia się problem. Jezus Chrystus miałby powtórnie umrzeć, niewinnie zamordowany i powtórnie zmartwychwstać? I tak kilka albo kilkanaście razy? Bo tych obcych cywilizacji może jest aż tyle?

Albo inaczej. Może Jedyny Bóg w Trzech Osobach, wymyślił jakieś inne rozwiązanie, jak w grze komputerowej? Przykładowo, część ludzi wyemigrowała z Ziemi na inne planety?

No właśnie! Ale przecież to tylko bajka!


Jakby na sprawę nie patrzeć, jeśliby założyć, że rzeczywiście istnieją obce lub „obce”cywilizacje i ich przedstawiciele odwiedzają co jakiś czas Ziemię, to by znaczyło, że są te cywilizacje znacznie bardziej rozwinięte, niż nasza cywilizacja (bo to ONI nas odnaleźli i  nas odwiedzają, nie na odwrót). Czyli, co? To my, tacy prymitywni, mielibyśmy ICH, tak wysoko cywilizowanych, ewangelizować? No bo przecież ONI musieliby być poganami! I co, w takim razie z misją Apostołów? Bo to przecież Apostołowie mieli „Iść i nauczać wszystkie narody”.

No i konstatacja najważniejsza: ICH rozwój cywilizacyjny musiałby dokonać się zupełnie odmienną drogą niż nasz! Dlaczego? Dlaczego ONI, mieliby być od nas gorsi?

Odpowiedź jest tylko jedna: Nie byliby stworzeni „na obraz i podobieństwo Boga!!!” A to już jest absurd!

Jednym słowem, nie można pogodzić prawd i faktów opisanych w Piśmie Świętym z koncepcją istnienia obcych cywilizacji i UFO! Ale dorośli się w to bawią i lubią te bajki…


PS. Popularna blogerka Salonu, pani Karolina Nowicka wyznała niedawno, że wierzy w Boga i w UFO (ale się nie ekscytuje). To taka jej racjonalna i zdroworozsądkowa wiara…
eri
O mnie eri

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości