Blog
Ludzie myślcie, to nie boli
eska
eska zapluty karzeł reakcji
278 obserwujących 1631 notek 3688395 odsłon
eska, 19 czerwca 2017 r.

Emigranci i państwa łupieskie

1834 68 0 A A A

Wśród coraz to nowszych doniesień o kolejnych zamachach i aktach terroru w Europie kompletnie umyka sprawa podstawowa, czyli zaszłości historyczne.

Państwa atlantyckie to państwa łupieskie, od czasu odkrycia nowych dróg wodnych i zbudowania odpowiednich statków zajmowały się przez stulecia grabieżą i handlem niewolnikami, tudzież wszystkim, co można było wywieźć z kolonii. Nota bene te tzw. kolonie to był po prostu sztuczny podział reszty świata na strefy łupiestwa tych państw. Całe ich bogactwo od tego się zaczęło, o ten podział toczyli przez stulecia wściekłe wojny, łącznie z I wojną światową.

Uwolnienie kolonii spowodowało dokładny bardak, zwłaszcza w Afryce, gdzie istniejące granice nigdy nie miały niczego wspólnego z autentycznymi podziałami etnicznymi, plemiennymi itp., natomiast po odejściu kolonizatorów stworzyły pole do nieustających wojen, krwawych reżimów i wyniszczenia kontynentu. To jest bardzo na rękę byłym kolonizatorom, bo Afryka to kraj bogaty w przeróżne surowce i kopaliny, więc założono, że po co sobie brudzić ręce – niech się sami wymordują.

Obecny exodus dawnych niewolników do krajów swoich kolonizatorów to skutek wielu set lat grabieży  - i dobrze im tak! 

PS. Wszystkim, którzy tu zaraz przylecą i powiedzą, że Polska kolonizowała Ukrainę, odpowiadam grzecznie, że dawną Ruś skolonizowali Tatarzy. Po ich odejściu/rozpadzie Ordy Polska weszła bez wojny na zniszczone, opuszczone ziemie i pomagała w zagospodarowaniu – uczcie się własnej historii, drogie dzieci Soso! 
Np. tego, że stary Sztokholm zbudowano za dobra, które Szwedzi zrabowali w Polsce podczas tzw. najazdu szwedzkiego, po którym Polska już nigdy się nie podniosła do dawnej świetności ekonomicznej. A Niemcy hitlerowskie znakomicie się wzbogaciły na grabieży polskich dóbr, w tym prywatnych obywateli, zwłaszcza Żydów. Po czym część tego zrabowanego ukradła Armia Czerwona, a amerykańscy Żydzi chcą, żebyśmy im za to zapłacili.
Jesteśmy jak pochyłe drzewo, na które wszystkie kozy skaczą i czas najwyższy z tym skończyć. To nie nasze piwo i nie będziemy tego świństwa „solidarnie” wypijać.

 

Opublikowano: 19.06.2017 15:47.
Autor: eska
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image web tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @JaPolonus Nie odpowiadam na prowokacje kreatur, które mnie obrażają na innych blogach....
  • @biedronka Dobrze zrozumiałaś :)
  • To własnie miałam na myśli. Tak to jeszcze działa w najmniejszych gminach, np. moja wioska ma...

Tematy w dziale Społeczeństwo