43 obserwujących
233 notki
295k odsłon
1117 odsłon

Legenda Solidarności Henryk Wujec w ciężkim stanie…

prywatne
prywatne
Wykop Skomentuj19

Kiedy w roku 1990 po raz 1-szy odwiedziłem Polskę po wielu latach, jedna z osób, z która spędziłem wiele czasu była moja dobra przyjaciółka od wielu lat. Udzielała się w ruchu Solidarności i poznała m.in. Henryka Wujca.

Wczoraj otrzymałem smutny list. Przyjaciółka m.in. pisze:

Nasz wielki Przyjaciel, wielki Przyjaciel KOD-u, człowiek - legenda, Henryk Wujec jest ciężko chory. Dodajmy mu proszę sił i otuchy udostępniając tę grafikę (Małgorzata Czarna - dzięki) tam gdzie to możliwe.

Z góry bardzo za to dziękuję.

Heniu trzymaj się! — z użytkownikiem Henryk Wujec.

Cyt:

Henryk Wujec, jedna z legend Solidarności, przebywa w szpitalu. Jego stan pogorszył się od czerwca. W lipcu - już ze szpitala - apelował o głosowanie w wyborach prezydenckich. W czwartek odbędzie się msza święta za jego zdrowie.

O ciężkim stanie zdrowia Henryka Wujca i mszy świętej w jego intencji poinformowała Unia Demokratyczna.

"Nasz kochany Henio Wujec walczy z ciężką chorobą. 13 sierpnia o godzinie 13.30 w kościele Św. Marcina w Warszawie odbędzie się msza święta za jego zdrowie. Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać!" - napisano na stronie partii na Facebooku.

Działacz Solidarności i poseł w wolnej Polsce

Henryk Wujec urodził się w 1940 roku. Od lat 70. angażował się w działalność opozycyjną i pomoc robotnikom. Zasiadał we władzach NSZZ "Solidarność", był internowany w czasie stanu wojennego. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu.

W latach 1989–2001 był posłem m.in. Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Był wiceministrem rolnictwa, a w latach 2010–2015 doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. społecznych.


Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale