49 obserwujących
325 notek
417k odsłon
  376   0

RE: Będzie kolejna gigantyczna dotacja rządowa dla Roberta Bąkiewicza?

Internet
Internet

Po czym poznasz chama? Wysokie nagrody...


Ranking Ilga-Europe został opublikowany z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Homo-, Bi-, Transfobii. W całej Europie, na 49 badanych państw, gorzej niż Polska wypadają tylko Białoruś, Monako, Rosja, Armenia, Turcja i Azerbejdżan.

„Nasze wolności obywatelskie kurczą się w zastraszającym tempie. Trzeba powiedzieć to wprost: jeśli trend się utrzyma, spadniemy w rankingu do poziomu Rosji. Kolejny rok z rzędu tracimy punkty za »strefy wolne od LGBT«, które mają realny wpływ na życie i odbierają osobom LGBTI podstawowe prawa do wolności słowa i ekspresji” — komentuje wyniki tegorocznego rankingu Justyna Nakielska z Kampanii Przeciw Homofobii.


...) jako społeczeństwo nie mamy niestety mentalności amerykańskich pionierów, ale folwarcznych chłopów, którzy czekają na wsparcie dziedzica. (...)

Najkrótsza diagnoza, dlaczego nic się nigdy nie zmieni. Komu to nie odpowiada, ten wcześniej czy później wyemigruje, komu wystarczy, że może się upić dwa razy w tygodniu, ten będzie szczęśliwy w folwarku. Pozagrobowe zwycięstwo komunistycznej polityki awansu społecznego, wyciągającej z obory ludzi, którzy nigdy nie powinni jej opuścić.


Cóż, takim społeczeństwem łatwo manewrować…

37% Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku, natomiast zaraz za miedzą po literaturę sięga 8 na 10 Czechów. Nasze statystki są makabryczne. Nie demonizujmy jednak liczb, bo te zawsze można naprawić, ale zastanówmy się nad ich przyczynami. A gdy do nich dotrzeć, naprawdę jest się czym martwić.


W Europie dwie takie nieliberalne partie są obecnie u władzy: Prawo i Sprawiedliwość w Polsce i partia Fidesz Viktora Orbána na Węgrzech. Inne, w Austrii i we Włoszech, wchodzą w skład koalicji rządowych lub cieszą się szerokim poparciem. Partie te tolerują istnienie przeciwników politycznych. Stosują jednak wszelkie możliwe środki, legalne i nielegalne, aby ograniczyć możliwości działania swoich przeciwników i zahamować konkurencję w polityce i gospodarce. Nie lubią inwestycji zagranicznych i krytykują prywatyzację, chyba że ma ona przynieść korzyści ich zwolennikom. Podważają merytokrację. Podobnie jak Donald Trump, kpią z pojęcia neutralności i profesjonalizmu, czy to u dziennikarzy, czy u urzędników. Zniechęcają firmy do reklamowania się w "opozycyjnych" - czyli nielegalnych - mediach.


Orginał: 

Szanowny nie wie, że Niemcy przyszli, żeby nas Polaków jako chrześcijan ratować przed Żydami, którzy już zdążyli wyrychtować dla nas komory gazowe, krematoria, i - co tu dużo mówić - parę stodół w okolicach Łomży. No i sprowadzili sowietów do pomocy. Na całe szczęście Hitler dał radę nas przed nimi wszystkimi uratować....


Wszystkie zdjęcia pochodzą z Internetu. Są oryginalne, bez jakichkolwiek przeróbek. 

Zobacz galerię zdjęć:

Kościół zawsze troszczył się o kobiety... Rycina R.Brend’Amour
Kościół zawsze troszczył się o kobiety... Rycina R.Brend’Amour Internet Internet Internet Internet Internet Internet Internet Czyżby powtórka z historii? +4 zdjęcia +5 zdjęć
Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale