49 obserwujących
329 notek
419k odsłon
  1758   0

Trolle wyszły ze swoich jaskiń i przeniosły się do Internetu

Internet
Internet

W przeciwieństwie do mitologicznych stworzeń z wczesnego skandynawskiego folkloru, internetowe trolle są prawdziwe, a radzenie sobie z nimi nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem.

Troll internetowy, zgodnie z definicją Wikipedii, to:

"...osoba, która zamieszcza podburzające, nieszczere, dygresyjne, obce lub nie na temat wiadomości w społeczności internetowej (takiej jak grupa dyskusyjna, forum, czat lub blog), z zamiarem sprowokowania czytelników do emocjonalnych reakcji lub manipulowania percepcją innych".

Mówiąc prościej, troll internetowy to ktoś, kto czerpie ogromną przyjemność z bycia nieznośnym palantem w sieci.

Im więcej osób ich zaczepia, tym lepiej. Trolle rozwijają się dzięki sarkazmowi i obelgom, i są obecne tak długo, jak długo istnieje Internet.

Niestety, dzisiejsze trolle stały się znacznie bardziej złośliwą siłą nienawiści niż pierwotni żartownisie, którzy byli dominujący w latach 90. Obecnie, 41% Amerykanów doświadczyło jakiejś formy nękania w sieci.

Co więcej, liczba poważnych przypadków, takich jak cyberprzemoc, groźby fizyczne, prześladowanie, molestowanie seksualne itp. stała się niestety bardziej powszechna.

Dlatego właśnie dzisiejszy temat jest niezbędny.

W tym poście zobaczysz, jak rozpoznać, że masz do czynienia z internetowym trollem, i znajdziesz listę wskazówek, które możesz dodać do swojego arsenału, abyś był gotowy do radzenia sobie z nonsensem od razu i chronił swój spokój ducha.

Znaki ostrzegawcze, że masz do czynienia z trollem internetowym

Niektóre z sygnałów ostrzegawczych świadczących o tym, że masz do czynienia z trollem to m.in:

Ślepota na dowody: Trolle są notoryczne w ignorowaniu faktów i albo podwajają swoje stanowisko, albo przekierowują na inny temat.

Wyzwiska: Internetowe trolle nie są znane ze swojej kreatywności. Często chwytają się najnowszej modnej obelgi i używają jej w każdej sytuacji. Witaj, "Karen".

Przekierowywanie tematów: Jest to stara technika trollingu, która jest nadal obecna na czatach i forach. Trolle lubią robić uwagi nie na temat, aby odwrócić uwagę od dyskusji. Zamieszczają również niepowiązane z tematem obrazki lub memy.

Kondensujący ton: "Dlaczego jesteś zły, bracie?" Trolle uwielbiają podsycać ogień, a następnie zachowywać się lekceważąco, gdy ludzie stają się wściekli, co tylko wyzwala większą frustrację. I oni o tym wiedzą.

Wyolbrzymianie: Podczas gdy większość ludzi używa słów, które nie są absolutne, dla trolli nie ma płaszczyzny pośredniej. Wszystko musi być na skrajnym końcu spektrum. Zamiast mówić "często" lub "czasami", będą mówić "zawsze" lub "nigdy".

Jest coś takiego w anonimowości internetu, co wydobywa z trolli to, co najgorsze.

Większość z nich nie odważyłaby się na bezpośrednią konfrontację twarzą w twarz. Ale przez ekran komputera nie ma żadnych realnych konsekwencji, które sprawiłyby, że dwa razy zastanowiliby się, czy dać upust swojej wewnętrznej paskudności.

Pokonaj internetowych trolli dzięki tym 10 technikom

Trolle nie są wybredne - biorą na cel osoby prywatne, firmy, celebrytów, polityków... jak kto woli. Jeśli jesteś w Internecie, jesteś dla trolla zwierzyną łowną.

Oto jak możesz ich uciszyć.


1. Nie karm trolli

Klasyczne internetowe porzekadło wciąż ma rację bytu. Trolle rozwijają się na emocjonalnych reakcjach na ich prowokacje.

Może być trudno się powstrzymać, ale nie dolewaj paliwa do ognia.

Jeśli nie będziesz się angażować, troll, miejmy nadzieję, pójdzie dalej.

2. Bądź szefem! Trolle nie są dozwolone

Jeśli jesteś odpowiedzialny za platformę - czy to profil w mediach społecznościowych, forum dyskusyjne, blog, etc. - potrzebujesz listy jasnych wytycznych, które zawierają politykę "no trolling".

Wdrażanie tych zasad zapewnia bezstronność. Jeśli ktoś jest zły, że jego komentarz został usunięty, możesz wskazać na swoją politykę i powołać się na jej naruszenie jako przyczynę usunięcia.

Na przykład, zobacz, jak Biblioteka Kongresu określiła jasne wytyczne w swojej polityce komentarzy i postów:

3. Dodaj moderatorów do swojego spisu

Zarządzanie pojedynczym, małym blogiem lub profilem w mediach społecznościowych to jedno, ale jeśli masz setki lub nawet tysiące postów i dużą inwazję trolli, czas wezwać wsparcie!

Zespół moderatorów to opłacalna inwestycja, jeśli sam nie jesteś w stanie nadążyć za naporem trolli.

Mogą oni weryfikować komentarze i zajmować się osobami łamiącymi zasady, dzięki czemu Ty możesz skupić swoją uwagę na innych zadaniach.

Jeśli nie masz środków lub funduszy na zatrudnienie moderatorów, sprawdź niektóre z narzędzi dostępnych na różnych platformach:

4. Jeśli nie możesz zignorować trolli, nazywaj ich B.S.

Trolle nie są zainteresowane prowadzeniem cywilizowanych, racjonalnych rozmów. Ich argumenty nie są logiczne, a już na pewno nie są silnymi dyskutantami.

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale