Fot: Erdei Katalin / Fortepan
Fot: Erdei Katalin / Fortepan
Eternity Eternity
1337
BLOG

Wałęsa to prymitywny cham. Nagonka Cenckiewicza i Gontarczyka na Lecha Wałęse…

Eternity Eternity Społeczeństwo Obserwuj notkę 74

Szach-mat demokraci, powiedzcie coś co nie pasuje prawakom, a wszelkie zasady kultury i dyskusji przestają obowiązywać.

@wiesława
"Faktem jest, że Walesa jest prymitywnym chamem, z patologicznej rodziny, z wioski na Kujawach. I wszystkie jego zachowania są prostym następstwem tego "kulturowego dziedzictwa".

https://www.salon24.pl/newsroom/1235750,kaczynski-zadrwil-ze-spolecznosci-lgbt-w-sieci-pojawilo-sie-wiele-komentarzy#comment-22891797

janhenryk26 czerwca 2022, 10:06
@wiesława
"Faktem jest, że Walesa jest prymitywnym chamem, z patologicznej rodziny, z wioski na Kujawach. I wszystkie jego zachowania są prostym następstwem tego "kulturowego dziedzictwa".

Faktem jest, że Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku w Popowie, w rodzinie robotniczej. Jego ojciec, Bolesław, zesłany w czasie wojny do obozu pracy, zmarł w 1945 roku. Wychowywany przez matkę, Lech Wałęsa ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie w 1961 roku.

Ciekawe, co paniusia Wisia, nazwisko nieznane, ale inżynier [...] miastowa przemądrzałka, powiedziała, gdyby ktoś napisał
"@wiesława, pochodzi z rodziny robotników PGR, patologicznej i jej zachowania są następstwem tego "kulturowego dziedzictwa". Wszelako nie ma powodu ubliżać rodzicom paniusi Wisi, ponieważ jej poziom jest jej zasługą. A trzeba być skończoną lafiryndą moralną, aby o matce, która straciła męża w wyniku wojny i samotnie wychowywała czworo dzieci, napisać jako o patologicznej. I takie coś (a właściwie nic) kreuje się na patriotyczną moralizatorkę.

https://www.salon24.pl/newsroom/1235750,kaczynski-zadrwil-ze-spolecznosci-lgbt-w-sieci-pojawilo-sie-wiele-komentarzy#comment-22892307

Wiesława czynna aktywistka PiS zakochana w panu na K. na każdą inna opinie o nim reaguje językiem dorożkarza. Jednocześnie ma czelność oskarżać innych o chamstwo i prymityw.

wiesława13 kwietnia 2022, 14:42
No niestety, ten saloon został przekształcony w jakąś ponura spelune. Czytac nie ma co, a rozmawiać z takimi prymitywami, bluzgajacymi jak wozacy, to się po prostu nie da.

https://www.salon24.pl/u/rk1/1220832,niezawisla-pamiec-i-amnezja-wolynska#comment-22587318

Zły Zeb14 maja 2022, 10:05

@wiesława Jesteś głupsza niż dotąd myślałem. Południowa Polska to największa diaspora Polaków z województw ukrainnych,którzy uniknęli rzezi zagotowanej przez ukrów. Jest tutaj także mnóstwo potomków ocalonych z sowieckiech mordów i zsyłek. Nie pisz bredni o ludziach wedle własnego rozmiaru łachudro.

Przemilczane dokumenty Lecha Wałęsy.
Pytanie, które rok temu ogniskowało spór, a dziś wraca ponownie, dotyczy tego, co było dalej. Czy po roku 1976 Wałęsa nadal współpracował z SB? Były sekretarz KC PZPR Marek Król w TVP Info powiedział, że z tych służb nie wychodzi się nigdy. Podobnego zdania są liczni wrogowie Wałęsy niezwykle aktywni w mediach zawłaszczonych przez PiS.

Odpowiedź znajduje się w dostępnych od wielu lat archiwach IPN. Znajdują się tam teczki sprawy przedsiębiorstwa ZREMB z 1979 roku, gdzie Wałęsa jest przedstawiany jako główny kolporter nielegalnych wydawnictw, którego należy zwolnić z pracy (co się dokonało). W IPN znajdują się teczki inwigilacji osób przygotowujących obchody rocznicy Grudnia, w tym Wałęsy, a także notatki o jego zatrzymaniach i skazaniu przez kolegium do spraw wykroczeń. Znajduje się tam również obszerna relacja z obchodów grudniowych 1979 roku, łącznie z nagranym przemówieniem Wałęsy, a obszerna notatka o tym wydarzeniu została natychmiast przesłana do centrali MSW (materiał opublikowałem w „Gazecie Wyborczej” 5 grudnia 2008 r.). Dla wrogów Wałęsy te dokumenty SB nie istnieją – konsekwentnie je ignorują.

Ciekawe, że ignorują także opublikowaną przez Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka w ich słynnej książce „SB a Lech Wałęsa” (2008) notatkę z października 1978 roku sporządzoną przez esbeków, którzy nachodzili Wałęsę w pracy i chcieli go nakłonić do wznowienia kontaktów. Odpowiedział im, że „na współpracę z SB nie pójdzie”. I dodał: „Jako cel życiowy postawił sobie stworzenie i rozwiniecie przez pozyskiwanie nowych członków takich związków zawodowych, które by robotnika broniły” (s. 308). Dla atakujących Wałęsę za to, że był agentem, ten dokument nie ma znaczenia.

Sławomir Cenckiewicz – od ośmiu lat wyspecjalizowany w atakowaniu Wałęsy i mnożeniu wobec niego oskarżeń także dotyczących życia osobistego i rodziny – musi znać wymienione dokumenty, ale ich nie przywołuje. Dba o jednoznaczność oskarżenia, ignoruje to wszystko, co przeczy jego skrajnym i jednostronnym tezom. Niewygodnym świadkiem okazuje się także Lech Kaczyński, którego pogląd na omawiane tu sprawy był umiarkowany.

https://wiez.pl/2017/02/01/teczka-bolka-jako-narzedzie/

Na zakończenie polecam:

Bal kłamców…
https://www.salon24.pl/u/eternity/468251,bal-klamcow

Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo