0 obserwujących
35 notek
26k odsłon
  649   0

„Rzeczpospolita” dołącza do wyznawców „jedynie słusznej prawdy”

europejczycy.info
europejczycy.info

 

Dziennik „Rzeczpospolita” – jeszcze jeden tytuł mainstreamowych mediów zaprzedany jedynie słusznej „prawdzie”? Okazuje się, że tak. Oto Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, powołując się na przyjaźń z czterema ofiarami katastrofy smoleńskiej i próbując zrozumieć ich położenie, zabiera głos w ich imieniu, pisząc: „Najbardziej boli, że sami nie macie głosu w swojej sprawie, że decydują za was jacyś rozhisteryzowani pełnomocnicy, mecenasi, eksperci, samozwańczy profesorowie, awanturnicy, polityczni cwaniacy”.

- Pan Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, opublikował w dniu Wszystkich Świętych tekst, który nie może być przemilczany, a tym bardziej nie powinien zostać zapomniany. Tekst, który przejdzie do historii hańby dziennikarstwa polskiego
- w ten oto sposób poseł Antoni Macierewicz odpowiada panu Chrabocie w liście otwartym opublikowanym na łamach Gazety Polskiej Codziennie.

Zdaniem Macierewicza „w ten sposób Chrabota także w imieniu ofiar potępia działania mające doprowadzić do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, żąda zaprzestania dalszych badań, a raport Millera uznaje za jedyny wiarygodny dokument opisujący przyczyny i przebieg tragedii”.

Dalej w liście przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej czytamy:

„Czy pan Chrabota pomyślał o rodzinach tych, których pochowano w cudzych grobach? Syn i wnuk Ani Walentynowicz do tej pory nie mają pewności, gdzie spoczywa ich matka i babcia. Czy pomyślał o żonie przywoływanego przez siebie Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, która przed tygodniem zaledwie w imieniu rodzin ofiar smoleńskich odczytywała list w obronie zespołu parlamentarnego i współpracujących z nim ekspertów? Czy pomyślał o Ewie Błasik i jej dzieciach, które po dziś dzień czytają w raporcie Millera, że to gen. Błasik jest współodpowiedzialny za tę katastrofę, bo w ostatnich sekundach wydawał komendy w kokpicie, a swoją obecnością „pośrednio wywierał nacisk na pilotów”? Czy pomyślał o rodzinach mjr. Arkadiusza Protasiuka, ppłk. Roberta Grzywny, por. Artura Ziętka, chor. Andrzeja Michalaka, których raport Millera oskarża o spowodowanie śmierci całej polskiej elity wraz z prezydentem Polski? I wreszcie – czy pomyślał o rodzinie prezydenta Kaczyńskiego, oskarżanego o wymuszenie lądowania samolotu w Smoleńsku?”.

Macierewicz zastanawia się, czy redaktor Chrabota ma pełną świadomość, że większość podanych przez niego zarzutów i tez z raportu Millera, są fałszywe:

„Musi wiedzieć, że gen. Błasika nie było w kokpicie i że nie wydawał on żadnych komend, musi wiedzieć też, że piloci nie lądowali, lecz uciekali z pułapki, w którą zostali wciągnięci fałszywymi komendami rosyjskich kontrolerów, musi wiedzieć, że przyczyną katastrofy nie była pancerna brzoza. I musi wiedzieć redaktor Chrabota, że to właśnie piętnowani przezeń pełnomocnicy, mecenasi, eksperci i profesorowie są dziś jedynymi, którzy mimo prześladowań i medialnych kalumnii docierają do prawdy o tej tragedii i bronią wciąż oczerniane ofiary smoleńskie”.

Macierewicz zauważa, że tekst naczelnego „Rzepy” to nie obrona prawa do spokoju bliskich ofiar, lecz swoiste przyzwolenie na kłamstwo:

„Pan Chrabota nie tylko sam kłamie – domaga się także statusu nietykalności dla kłamstwa smoleńskiego. Jego artykuł nie jest obroną spokoju zmarłych. Ten tekst jest przyzwoleniem na dalsze atakowanie ofiar i ma zapewnić bezkarność odpowiedzialnym za tragedię smoleńską. I dlatego redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” już zawsze będzie wymieniany wśród tych, którzy zawód dziennikarza przekształcają w służbę złu”.

No cóż, okazuje się, że „Rzeczpospolita” to po prostu jeszcze jeden tytuł mainteramowych mediów zaprzedany jedynie słusznej „prawdzie”.

http://europejczycy.info/27292/artykuly/rzeczpospolita-dolacza-do-wyznawcow-jedynie-slusznej-prawdy-o-smolensku/

Europejczycy.info

 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka