48 obserwujących
481 notek
412k odsłon
502 odsłony

Głosy (prawdy) słyszę…, czyli Kurek na polskie smutki i kłopoty!

Wykop Skomentuj4
Sztab PiS odpalił kampanię wyborczą, nazywaną informacyjną, składającą się z – najogólniej mówiąc – polskich smutków i kłopotów,  i do tego pod tytułem  Głosy prawdy.
 
To znaczy – ze smutków i kłopotów jakichś 30 % Polaków, bo pozostałym albo jest dobrze i wesoło, albo się im tak przynajmniej (i jeszcze) wydaje.
 
Sama kampania, jak to kampania:
 
były lepsze, były i gorsze - będą jeszcze gorsze, będą zapewne i lepsze, choć takiego badziewia, jak to z wyborów prezydenckich, kiedy  spinfelczerzy  (konsekwentnie będę promował stworzoną przez siebie terminologię) uznali sadzenie dąbka za kwestię spędzającą milionom Polaków sen z powiek, nawet moje (przyszłe) wnuki nie zobaczą.
 
Pokazywanie smutnych ludzi z trzymanymi na piersiach tabliczkami, jak z filmu kryminalnego, jest zabiegiem nieambitnym (eufemizm), ale przecież nie o ambicje tu (chyba) chodzi.
 
Ma być kampania – jest kampania i Pan Hofman, mój ulubieniec od czasu, gdy namawiał do wymawiania nazwy partyjnego portalu My PiS   z angielska,  może odnotować nie tyle kolejny sukces (to jeszcze, niestety,  przed nim), co kolejną , jak to się nazywa – aktywność.
 
Hasełko „Panie Tusk, panu już dziękuję”  jest takie, jakby się już je gdzieś i kiedyś usłyszało.
 
I zapewne w jakichś komentarzach usłyszę, że o to autorom chodziło.
 
No nic - nie mam ani czasu ani chęci pisać o czymś, co będzie funkcjonowało w mediach raptem przez 8 dni i zostanie zapomniane, jak prognoza pogody sprzed tygodnia.
 
Tym bardziej, że ostatni weekend przyniósł przykład na to, że możliwe jest stworzenie hasła nie tylko dobrego, czy bardzo dobrego, ale wręcz genialnego. I to bez tych wszystkich sztabów, think tanków i reszty partyjnego zadęcia.
 
I choć to hasło przemknęło mi przed oczyma podczas wydarzenia sportowego, jest najoczywiściej polityczne:
 
jakaś pani, trzymała podczas rozgrywanego w zjawiskowej gdańsko-sopockiej hali, meczu siatkarskiej Ligii Światowej Polska-Rosja, kawałek tektury, z wypisanym ręcznie tekstem
 
Tego Kurka nam nie zakręcicie !
 
I jak się czymś takim nie zachwycić?
 
 
 

  

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale