50 obserwujących
288 notek
510k odsłon
571 odsłon

Odpowiedź na główne zarzuty wobec prezydenta Andrzeja Dudy i PiS

Wykop Skomentuj8

Wpis jest długi, bo łatwiej rozpowszechniać jeden tekst niż wiele, ale zamieszczam spis tematów i numeruję akapity (oczywiście tylko zaczynające nowy temat), zatem łatwo będzie znaleźć interesujący fragment jeśli Pan/Pani uznaje za słuszne kilka zarzutów i chce znać odpowiedź na nie. Zapewne część faktów i argumentów Pan/Pani zna, ale jestem pewny, że nie wszystkie.

Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie lub wydrukowanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

Spis tematów (kolejność nie jest pod względem ich ważności, zresztą dość trudno takową ustalić):


6 Krytyka kontaktów Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.


7 Krytyka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - że nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu.


8 Krytyka niesamodzielności prezydenta Andrzeja Dudy oraz, że krytykował za to samo poprzednika.


9 Krytyka prezydenta Andrzeja Dudy za ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA.


10 Rzekome złamanie prawa przez prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.


11 Rzekome złamanie prawa poprzez brak publikacji „wyroków” Trybunału Konstytucyjnego.


12 Krytyka Prawa i Sprawiedliwości za proponowanie reformy sądownictwa.


13 Potępianie Prawa i Sprawiedliwości za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy.


14 Zarzuty, że Zbigniew Ziobro i szerzej PiS są odpowiedzialni za śmierć Barbary Blidy oraz, że Zbigniew Ziobro powiedział nieprawdę mówiąc pod wpływem lektury akt śledztwa dotyczącego doktora G. „"Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".


15 Krytyka posła Stanisława Piotrowicza.


16 Sprawa jednego z zarzutów wobec ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.


17 Sprawa aborcji (czy w oparciu o stanowisko lekarzy mordowania dzieci nienarodzonych).


18 Obietnica trzech milionów mieszkań w ciągu 2 kadencji.

1 Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze - inne partie i prezydenci RP tego nie robili (na przykład PO i Komorowski obiecywali zmniejszenie podatków, biurokracji i nie podnoszenie wieku emerytalnego, a zwiększyli i podatki i biurokrację i wiek emerytalny, Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego). Warto to docenić, bo te obietnice są dobre, więc ich realizacja gwarantuje pomyślność naszego kraju. Wśród zrealizowanych i realizowanych obietnic są: program rodzina 500+ (jest konieczny, bo mamy katastrofę demograficzną - bez niego zabraknie w przyszłości pieniędzy na ZUS i spadnie znaczenie naszego kraju. A według GUS nie dojadało ok. pół miliona dzieci - 500+ to wybawienie dla nich. Rodzice nie muszą brać już drogich chwilówek czy kupować na zeszyt. Gdyby przyznano środki na każde pierwsze dziecko byłaby to znacznie mniejsza kwota, zatem impuls do starania się o kolejne dziecko byłby znacznie słabszy), zniesienie przymusu szkolnego dla 6 latków, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy, likwidacja Ministerstwa Skarbu, wyższe kary dla gwałcicieli, koniec z samowolą komorników, koniec z lichwą, nie przyjmowanie często groźnych imigrantów, ustawy uszczelniające system podatkowy (dotąd traciliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie na wyłudzaniu podatku VAT, według NIK w 2015 roku było to około 80 miliardów złotych czyli ponad 4 razy więcej niż pójdzie w tym roku na program rodzina 500+. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-wyludzaniu-vat.html Również kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie tracimy na unikaniu podatków przez zagraniczne koncerny, które długie lata nie wykazują zysków, tak jakby działały charytatywnie. Budżet rocznie traci z tego powodu nawet 46 mld złotych http://www.newsweek.pl/biznes/zagraniczne-firmy-unikaja-placenia-podatkow-w-polsce-nawet-46-mld-strat,artykuly,379775,1.html ).

Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Jest minimalna stawka godzinowa - 12 złotych. Jest dostęp do administracji przez internet poprzez internetowe konto bankowe, dzięki czemu my miliony podatników oszczędzimy czas i pieniądze (na kosztach dojazdu, a część na zarobkach, które straciliby w czasie dojazdów i pobytu w urzędach). Przesądzony jest wzrost minimalnych emerytur do 1000 złotych miesięcznie, a więc nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Zaczęła pracę komisja śledcza do wyjaśnienia afery Amber Gold. Będzieobniżony wiek emerytalny i ma być wyższa kwota wolna od podatku (na razie jest dla najbiedniejszych), jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, Obrona Terytorialna (znacząco tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasza i tak zbyt mała armia. Na szczycie NATO udało się uzyskać stacjonowanie wojsk NATO (konkretnie USA) w naszym kraju. Jest ożywienie Grupy Wyszehradzkiej, co zapewnia nam większą siłę przebicia w UE. Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymagałaby utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS obniżył z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę: http://wgospodarce.pl/informacje/29615-prezydent-podpisal-nowele-obnizajaca-cit-dla-malych-firm-do-15-proc. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca posterunki policji zlikwidowane przez koalicję PO – PSL http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/171191,zlikwidowane-przez-rzad-po-psl-posterunki-policji-wracaja.html. Budowana jest infrastruktura - drogi, linie kolejowe, obiekty sportowe. Program „Klub” to wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych - wsparcie otrzymało ponad 2100 klubów, łączna wysokość wsparcia to prawie 24 miliony złotych. https://www.youtube.com/watch?v=-TrlixvCmEA. Zaczęły się prace nad programem „Mieszkanie +”, dzięki któremu mają powstać tanie mieszkania na wynajem. Jak widać jest tego sporo.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale