50 obserwujących
295 notek
524k odsłony
  266   0

Kpiny z Tuska karano-profanacja obrazu Matki Bożej jest ok?

Donald Tusk czuje się ważniejszy od Matki Boskiej? Internauci przypominają, że za rządów PO ścigano kibiców, którzy wywieszali plakaty ośmieszające jego działania. Donald Tusk dał dziś pokaz hipokryzji. Na uniwersytecie w Poznaniu wiele mówił o wolności, a na wspomnienie działaczki KOD, której postawiono zarzuty obrazy uczuć religijnych Polaków za profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, niemal się rozpłakał. Internauci od razu przypomnieli mu, że za jego rządów karano za inne obrazki. Takie, które w żartobliwy sposób komentowały działania... Tuska. Czy były premier czuje się ważniejszy nawet od Matki Boskiej Częstochowskiej?


Jak informował portal rp.pl, w 2011 roku czterech kibiców Wisły Płock, którzy wywiesili na ogrodzeniu stadionu transparenty krytykujące Tuska, zostało zatrzymanych przez policję. Wszystko przez to, że wywiesili rysunek z napisem „Tola ma Donalda, Donald ma Tolę”. Sprawę kibiców skierowano do sądu, który – po kilku miesiącach – kibiców na szczęście uniewinnił. Mniej szczęścia mieli kibice Jagiellonii Białystok, którzy - również w 2011 roku - podobne hasła pod adresem Tuska wykrzykiwali. Działo się to podczas protestu przeciwko jego działaniom względem kibiców. Jak informował wtedy portal wpolityce.pl, sąd orzekł grzywny od 500 do 1000 zł wobec jedenastu osób, uznając że wykrzykiwanie przez nich obraźliwego hasła pod adresem premiera było wykroczeniem.


Jak tłumaczył to sędzia? „Obywatele powinni mieć prawo protestować, o ile ten protest odbywa się w ramach obowiązującego prawa. Chciałbym, żeby była to podstawowa myśl z tego procesu - tego typu zachowanie jest sprzeczne z obowiązującym prawem. I jeśli w ten sposób ktokolwiek będzie się zachowywać, w mojej ocenie, powinien odpowiadać za wykroczenie z art. 49 par.1 kodeksu wykroczeń” - ocenił. To artykuł, który mówi o demonstracyjnym okazywaniu, w miejscu publicznym, lekceważenie narodowi polskiemu, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnym organom. Czyli lekceważenie Tuska to łamanie prawa, obrażanie Matki Boskiej Częstochowskiej to wolność artystyczna. Iście uniwersytecka wolność.
https://centrummedialne.pl/wydarzenia/tusk-czuje-sie-wazniejszy-od-matki-boskiej-internauci-przypominaja,-ze-za-rzadow-po-%C5%9Bcigano-kibicow,-ktorzy-wywieszali-plakaty-o%C5%9Bmieszajace-jego-dzialania

2015. Policja zatrzymała kobietę, która rzuciła w meczet wieprzowiną. Newsweek oburzony na kobietę. https://www.newsweek.pl/polska/obrzucala-warszawski-meczet-kawalkami-swinskiego-miesa-uslyszy-zarzuty/fv444t6 2019. Policja zatrzymała kobietę, która sprofanowała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Newsweek oburzony na policję. https://www.newsweek.pl/opinie/sprawa-teczowej-madonny-wybuchnie-brudzinskiemu-w-rekach/e2bw5q8

Wiceminister Michał Wójcik przywołuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego: Penalizacja obrazy uczuć religijnych nie narusza istoty wolności. Obraz Matki Boskiej podlega szczególnej ochronie; to najświętszy obraz dla chrześcijan - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak zaznaczył, nie ma wątpliwości, że profanacja w Płocku wypełniła znamiona przestępstwa. Wójcik wskazał ponadto, że tęcza na flagach symbolizujących środowiska LGBT+, a więc i ta umieszczona na plakatach, ma sześć kolorów. Szóstka w Piśmie Świętym symbolizuje niedoskonałość. Maryja jest doskonała - tak jak i pewnie dla 33 milionów katolików w Polsce. Natomiast tęcza jest siedmiokolorowa. Tęcza jest zupełnie inna. To jest symbol doskonałości—powiedział. Zwrócił też uwagę na to, gdzie rozwieszano plakaty i naklejki - na koszach na śmieci i przenośnych toaletach.
https://wpolityce.pl/polityka/445637-wojcik-stanowczo-katolicy-musza-zaczac-sie-bronic

W ostatnim czasie w obronie wizerunków Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą przywoływano chętnie sugestię, że przecież tęcza znajduje się na wielu dziełach o tematyce sakralnej. Nawet Donald Tusk przywołał wczoraj tęczowy łuk na obrazie Hansa Memlinga. O tym, że między tęczą - znakiem boskiego Przymierza, a tęczą LGBT nie ma korelacji przypomniało Forum Żydów Polskich: Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie. Wczoraj w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Grzegorz Łęcicki z UKSW stwierdził, że "nanoszenie zmian na wizerunku, który ma określony charakter w polskiej religijności i historii, jest niemalże znakiem identyfikacyjnym, nie tylko dla ludzi wierzących – to jest profanacja".
https://niezalezna.pl/270410-nie-ma-znaku-rownosci-miedzy-tecza-znakiem-przymierza-a-tecza-lgbt-quotpozostaja-w-kulturowym-konflikciequot

Policja zapukała do pani Podleśnej o godzinie 7, a nie wtargnęła do mieszkania o 6 rano, jak to się przedstawia – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 Joachim Brudziński. Minister odniósł się w ten sposób do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Są święta Wielkiej Nocy, jest Wielka Sobota, działaczki LGBT wkraczają do kościoła w Płocku i dokonują profanacji grobu Pańskiego, wtykając flagi symbolizujące to środowisko w ten grób. Następnie jest próba wywołania awantury wewnątrz kościoła – podał minister. „Następnie w nocy, zamaskowane panie naklejają ten wizerunek Matki Boskiej na śmietniki. Skoro miała to być wizja artystyczna, to dlaczego te panie były zamaskowane? Czy miały poczucie, że dokonują czegoś niestosownego, niezgodnego z prawem? W mojej opinii na pewno tak– tłumaczył szef MSWiA. "Kiedy policja wkraczała i reagowała, gdy były obrażane uczucia religijne innych wyznawców czy to judaizmu, czy islamu, przypomnę 2014 rok gdy zbezczeszczono meczet, a były to rządy Platformy Obywatelskiej, policja zatrzymała osobę odpowiedzialną za to. Gdzie był wtedy pan Schetyna, pan Tusk? Dlaczego nie mówili o nadużyciu policji? Uznali, że muzułmanów nie można obrażać?" – pytał Brudziński. Zaś wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział, że gdyby chodziło o inne religie, a nie religię chrześcijańską i polskich katolików, wówczas "Tusk i jemu podobni, pan (Leszek) Jażdżewski pałaliby świętym oburzeniem, że w Polsce nie ma tolerancji religijnej".
https://niezalezna.pl/270418-pelno-bylo-klamstw-o-zatrzymaniu-podlesnej-teraz-znamy-juz-fakty-ktos-przeprosi-za-zamieszanie
https://niezalezna.pl/270385-bielan-proponuje-tuskowi-intelektualne-cwiczenie-on-i-jemu-podobni-palaliby-swietym-oburzeniem

Środowiska LGBT broniąc profanacji wizerunku Matki Boskiej powołują się na "tęczowy krzyż" Franciszka. To klasyczny fake news! „Czy papież Franciszek, który przyjmuje tęczowy krzyż też łamie prawo?” - pytał Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO, ale nie tylko on, w dyskusji, która wybuchła po profanacji wizerunku Matki Boskiej, powoływał się na papieża Franciszka i jego rzekomą tolerancję wobec homoseksualizmu. Problem w tym, że tęczowy krzyż, który otrzymał papież Franciszek nie miał nic wspólnego ze środowiskami LGBT, a tęcza wpisana w krzyż nie była profanacją. Jest to Krzyż Latynoamerykańskiego Duszpasterstwa Młodzieży, którego kolorystyka odzwierciedla regiony Ameryki Łacińskiej i ma inne kolory niż tęcza LGBT+. Sam Franciszek wielokrotnie potępił czyny homoseksualne.
https://wpolityce.pl/polityka/445691-franciszek-i-teczowy-krzyz-to-klasyczny-fake-news

Podsumowując Donald Tusk, Grzegorz Schetyna i wielu innych polityków opozycji oraz wielu dziennikarzy to zakłamane gnojki, a ich wiarygodność jest zerowa - cytując znaną piosenkę można zaryzykować tezę, że wynosi mniej niż zero.

Inna sprawa, ale również bardzo ważna: Podczas regionalnej konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Białymstoku przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podkreślał, że stawką wyborów do PE jest 100 miliardów złotych dla Polski na kolejną dekadę, o co będzie zabiegać Koalicja Europejska. Zdaniem europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, wypowiedź szefa PO świadczy o tym, że nie ma on pojęcia o procedurze przyjmowania budżetu na lata 2021-27. “Ta procedura rozpoczęła się przedłożeniem przez Komisję projektu budżetu w tamtym roku i trwa, ale do tej pory nie było na ten temat negocjacji rządowych z udziałem premierów. W związku z tym stwierdzenia, że polski rząd czegoś nie wynegocjował, nie ma żadnego związku z rzeczywistością” – podkreślił europoseł PiS na konferencji prasowej. “Pan Grzegorz Schetyna powinien się najpierw douczyć” – dodał. Także europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski krytykował lidera Platformy. W ocenie Saryusz-Wolskiego, słowa Schetyny, to tak naprawdę “krytyka własnej propozycji”. “Dotąd cała procedura dotycząca propozycji Komisji Europejskiej była w rękach ludzi PO. Donald Tusk jest w egzekutywie, komisarz (Elżbieta) Bieńkowska nie zgłosiła votum separatum, jeśli chodzi o propozycję Komisji, która budżet unijny w niekorzystny dla nas sposób tnie. Głównym sprawozdawcą tego wieloletniego budżetu w PE był pan poseł (Jan) Olbrycht” – wyliczał. Jak zauważył, negocjacje międzyrządowe dopiero się rozpoczną.
https://www.stefczyk.info/2019/05/06/kolejna-wpadka-schetyny-szef-po-nie-ma-pojecia-o-tej-procedurze/


Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale