Filip Stankiewicz
Filip Stankiewicz
Filip Stankiewicz Filip Stankiewicz
398
BLOG

Ograniczenie biurokracji, niższe podatki, reforma służby zdrowia - kandyduję do Sejmu RP

Filip Stankiewicz Filip Stankiewicz Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 59

Kandyduję do Sejmu RP z jedynego ugrupowania, które spełniło wiele obietnic wyborczych dzięki czemu większości z nas Polaków żyje się lepiej. Jeśli uzyskam 13 października Państwa zaufanie zamierzam działać na rzecz wprowadzenia następujących zmian:

1 Ograniczenia biurokracji - na przykład usunięcia zbędnych i niejasnych przepisów prawa
2 Zmniejszenia obciążeń podatkowych
3 Dofinansowania i reformy służby zdrowia

Zamierzam również popierać wszelkie inicjatywy zmierzające do rozbudowy infrastruktury drogowej i innej, zajmę się oczywiście także sprawami zgłaszanymi przez obywateli. Będę również bronił suwerenności naszej Ojczyzny i wartości przekazanych nam przez naszych przodków.

Obniżenie podatków, dofinansowanie służby zdrowia, wybudowanie nowych dróg i innej infrastruktury będzie możliwe dzięki oszczędnościom, które będą efektem zmniejszenia biurokracji.

Propozycje konkretnych rozwiązań prawnych zmniejszających biurokrację postaram się wypracować we współpracy z niezależnymi ekspertami i oczywiście ludźmi Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy, ponieważ urzędnicy państwowi w Warszawie zostali w większości odziedziczeni po rządach SLD, PSL i PO i mogą nie chcieć lub nie umieć naprawić systemu, który tyle lat współtworzyli. Już teraz mogę napisać, że będę dążył do likwidacji części opłat, z których zyski są dość niewielkie, a obywatele tracą czas na ich opłacenie.

Kilka słów o mnie: Urodziłem się 1 maja 1978 roku w Gdańsku. Jestem absolwentem historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomii UG. Pracowałem dłuższy czas w kilku firmach różnej wielkości, kiedyś fizycznie, a później w biurze. Przez kilka lat prowadziłem własną działalność gospodarczą.

Od wielu lat jestem aktywny społecznie. Publikowałem na znanym ogólnopolskim portalu wp.pl (link do jednego z moich tekstów: https://wiadomosci.wp.pl/dlaczego-pis-bojkotuje-tvn-6037696836473985a ), a mój blog tu (czyli na salon24.pl ) ma już ponad pół miliona odwiedzin. Interesuję się ekonomią, najnowszymi osiągnięciami techniki, historią, sportem i oczywiście polityką. W wolnych chwilach lubię grać w piłkę nożną z moim 7-letnim synkiem, który jak na swój wiek gra już całkiem dobrze.

Większość z Państwa głosując nie zwraca uwagi które miejsce na liście ma wybrany przez Państwa kandydat, jednak niektórych z Państwa może zniechęcać moje przedostatnie miejsce, ale poza pierwszym miejscem na liście inne nie dają zbyt dużych korzyści wyborczych - uzyskać mandat posła na Sejm RP na liście tak dużego ugrupowania jak PiS (mandatów w naszym okręgu dla Prawa i Sprawiedliwości powinno być pięć lub nawet sześć) można z każdego miejsca i tylko od Państwa zależy kto ten mandat uzyska. W sytuacji, gdy wielu polityków innych partii jest uwikłanych w różne układy towarzyskie, biznesowe lub nawet korupcyjne - postawmy na ludzi rozsądnych, aktywnych i uczciwych.

Popieram kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Senatu: Annę Gwiazdę, Antoniego Szymańskiego i Kazimierza Janiaka.

Jak wiadomo na Pomorzu spore poparcie ma PO. Jeśli Państwa znajomi chcą głosować na najbardziej znanych polityków PO (Sławomir Neumann, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Pomaska) możecie Państwo im powiedzieć, że oni i tak na 99% zostaną posłami, a mi mogą w tym pomóc, dzięki czemu można będzie osiągnąć wiele dobrego dla nas Polaków. Dodatkowo jeśli chcą głosować na lidera listy KO (czyli PO z koalicjantami) Sławomira Neumanna możecie Państwo zapytać czy słyszeli o tym, że ma on zarzuty prokuratorskie? Miał załatwić kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia klinice, która złamała zasady kontraktu (bezprawnie pobierała od pacjentów dodatkowe opłaty za zabiegi finansowane przez NFZ) - firma ta miała zarobić na tym ponad 13 milionów złotych. W dodatku CBA złożyło do prokuratury zawiadomienie o ewentualnym, możliwym popełnieniu przestępstwa, związane z zakończeniem kontroli oświadczeń majątkowych polityka. Według CBA nie wiadomo między innymi skąd Neumann wziął 88 tys., które w roku 2015 wpłacił gotówką na swoje konto. Więcej o działaniach Neumanna pod linkiem:
https://www.tvp.info/43927844/wszystkie-afery-slawomira-neumanna-podsumowanie Nie został oczywiście skazany wyrokiem sądu, ale każdy powinien sam ocenić czy przy takich wątpliwościach powinien stać się liderem listy PO/KO i czy na niego oddać głos. Oczywiście wielu to nie przekona, ale sporo ludzi może udać się przekonać. Na to, że tak się może zdarzyć wskazuje fakt, że firma wykonująca sondaże IBRIS (bynajmniej nie sprzyjająca Prawu i Sprawiedliwości) podała, że spora część wyborców opozycji nie wyklucza - pod pewnymi warunkami - głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. O tym pod linkiem:
https://wpolityce.pl/polityka/462495-sondazsamodzielna-wladza-i-miazdzaca-przewaga-pis

Podobają się Państwu moje propozycje programowe? Jeśli tak proszę o skopiowanie tego wpisu i przesłanie e-mailem lub wydrukowanie i pokazanie swojej rodzinie i znajomym z Gdańska, Sopotu oraz powiatów gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego. Można również wysłać ten list rodzinie i znajomym z Gdyni, bo wielu mieszkańców Gdyni ma znajomych w Gdańsku lub Sopocie. Mam szansę na sukces tylko jeśli wielu z Państwa wyśle info ode mnie swojej rodzinie i znajomym.

E-mail do kontaktu: filip_stankiewicz@tlen.pl

Filip Andrzej Stankiewicz
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP okręg 25 lista 2 miejsce 23 (przedostatnie)

Konkretny. Uczciwy. Konsekwentny. Zależy mi na Polsce.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka