Blog
Samouczek fiskalny
fiskalizm
fiskalizm Mieszkam w Warszawie. Utrzymuję się z podatków.
0 obserwujących 79 notek 39661 odsłon
fiskalizm, 4 stycznia 2012 r.

Potrzebne centrum opieki

Niebywały postęp - biedny powiat (nota bene) gdański, znalazł sobie źródło wspierania dziurawego budżetu. Radni uchwalili opłatę (podatek) od przydrożnych krzyży upamiętniających ofiary wypadków ( 1 zł za m2). Piękna, cudowna, probudżetowa inicjatywa. Jakby wprost wzięta ze scenariusza zajęć terapeutycznych dla osób upośledzonych intelektualnie w stopniu co najmniej średnim. Dla równowagi warto wspomnieć, że wedle danych opublikowanych ostatnio przez MF, tylko w przypadku samorządowego podatku od nieruchomości - corocznie rady gmin uchwalają zwolnienia z tej daniny na skalę 600 mln zł. A łączna wartość zwolnień uchwalanych i ustawowych w tej daninie wynosi 3,5 mld zł.

Jak mawiał satyryk - ręce i nogi opadają. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że arcybiskup Sławoj-Leszek, nie nałoży na poczciwych radnych ekskomuniki.

Opublikowano: 04.01.2012 09:21.
Autor: fiskalizm
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polskie podatki w prasie

Myślę, że nadszedł czas, by nieco usystematyzować posiadaną wiedzę podatkową. Oderwać uwagę od przyziemnych, szczegółowych problemów, które zaciemniają obraz całości. Pozwolić sobie na odrobinę syntezy, garść ogólnych przemyśleń. Zbiorę te przemyślenia w przewrotny "Samouczek fiskalny".
e-mail salon24@interia.eu

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Panie Pośle: I kto jest autorem tego "raportu"?... Firma człowieka, który sam siebie...
  • @jack Nie mam pretensji, tylko stwierdzam fakt. Co najwyżej mi żal, że w "mojej" ziedzinie,...
  • @osasunna Prawdziwy burżuj też pewnie nigdy nie wypełniał :) Ma od tego księgowych. Ale...

Tematy w dziale