Blog
Samouczek fiskalny
fiskalizm
fiskalizm Mieszkam w Warszawie. Utrzymuję się z podatków.
0 obserwujących 79 notek 39661 odsłon
fiskalizm, 7 marca 2012 r.

Wolny rynek na szkolnej stołówce

Wiem, że w czasie fascynacji problemami katastrofy szczekocińskiej czy nieutulenia w bólu po odejściu Włodzimierza Smolarka, temat wydaje się nie dość atrakcyjny.

Świetnie jednak pasuje do obrazu państwa w którym systematycznie utrwalane są tragiczny stan infrastruktury, brak opieki zdrowotnej dla obywateli, zanikajaca armia, zupełnie niewydolne policja i wymiar sprawiedliwości, likwidowany do cna sektor publiczny w gospodarce, dołowana edukacja, szkolnictwo wyższe i nauka, niewydolny system fiskalny.

Oto i pomysł na kolejne organizacyjne reformy w stołecznej edukacji:

 

"w czwartek odbyło się zebranie Rady Rodziców na którym Pani Dyrektor poinformowała zebranych o konieczności zlikwidowania stołówki szkolnej w obecnej formie. Od września szkoła nie będzie mogła prowadzić stołówki we własnym zakresie. Dodam, że obecnie szkoła zatrudnia osoby pracujące na stołówce i utrzymuje funkcjonowanie stołówki (światło, gaz, środki czystości, itp), a my - rodzice płacimy jedynie za "wsad", czyli za produkty z których przyrządzane są posiłki. Aby stołówka mogła dalej funkcjonować konieczne będzie wynajęcie firmy zewnętrznej, która będzie gotować posiłki na miejscu lub dostarczać gotowe. to niestety oznacza podwyższenie ceny za posiłki, bo należy pamiętać, że szkoła będzie musiała tej firmie wynająć powierzchnię  obciążyć ją wszystkimi kosztami funkcjonowania. Może to jednak mieć dobrą stronę, jak na przykład rozszerzenie oferty np. o świeże kanapki czy soki.

Kwestia ta dotyczy wszystkich szkół w Śródmieściu i została narzucona odgórnie przez władze miasta. Obecnie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie ani szczegółowych wytycznych. W najbliższych dniach ma odbyć się posiedzenie Rady Miasta na ten temat. Nie mniej jednak należy się liczyć z tym, że decyzja będzie zgodna z zapowiedziami, zwłaszcza że w większości dzielnic w Warszawie stołówki zostały już wyłączone spod działalności szkoły."
Opublikowano: 07.03.2012 11:38.
Autor: fiskalizm
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polskie podatki w prasie

Myślę, że nadszedł czas, by nieco usystematyzować posiadaną wiedzę podatkową. Oderwać uwagę od przyziemnych, szczegółowych problemów, które zaciemniają obraz całości. Pozwolić sobie na odrobinę syntezy, garść ogólnych przemyśleń. Zbiorę te przemyślenia w przewrotny "Samouczek fiskalny".
e-mail salon24@interia.eu

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Panie Pośle: I kto jest autorem tego "raportu"?... Firma człowieka, który sam siebie...
  • @jack Nie mam pretensji, tylko stwierdzam fakt. Co najwyżej mi żal, że w "mojej" ziedzinie,...
  • @osasunna Prawdziwy burżuj też pewnie nigdy nie wypełniał :) Ma od tego księgowych. Ale...

Tematy w dziale