Blog
Fizyka Smoleńska
you-know-who
you-know-who fizyk, pilot z licen. FAA i TC
107 obserwujących 69 notek 828532 odsłony
you-know-who, 13 kwietnia 2018 r.

55. Prawda o katastrofie smoleńskiej: Opinie biegłych prokuratury i in.

1536 45 2 A A A

KRAJOBRAZ PO ÓSMEJ ROCZNICY

W ostatnich dniach pojawiło się wiele wokół-smoleńskich wątków i technicznych i politycznych. Nastąpiło ekstremalne już dziś osamotnienie obozu wybuchowo-zamachowego (zauważone już w [1]), którym ich własna partia nie dała 10.04.10 ani miejsca na uroczystościach w rocznicę katastrofy, ani w programach telewizyjnych TVP (de facto prywatnego organu PiS), mimo, że poseł Antoni Macierewicz, drugi sekretarz KC Partii, nakłonił tydzień temu swoją tzw. podkomisję do podpisania nic nie znaczącego prawnie i zabawnego technicznie "raportu technicznego". Jako ewenement, udało się jego tezy obalić zanim je sprecyzował -- choć nie było żadnego przecieku.  Ci ludzie są po prostu przewidywalni i uronili parę słów kluczowych - zob. [2] , [6].

Cóż to ta "podkomisja"? Garstka dyletantów lotniczych, głównie rekrutujących się a salonu24, z dodatkiem "najwybitniejszego europejskiego eksperta od katastrof lotniczych" Taylora (nie skończył żadnej uczelni technicznej), wynalazcy urządzenia do usuwania piegów z Danii Jorgensena (zaginął mu krater), a także, last AND least, niejakiego J. Bujnowskiego z Toronto, starszego człowieka o głębokiej niewiedzy i metodach tępego ubeka. Próbował kiedyś wygrzebać jakieś kompromitujące mnie historie lub opinie wśród osób, które mnie tu znają (bezskutecznie). Wracaliśmy tym samym rejsem LOT z Warszawy [3][4]. 

image


OPINIE: ARTYMOWICZ, JAWORSKI, LASEK, SETLAK

Ale dość didaskaliów i parafernaliów. Przejdźmy do obiektywnych i rzeczowych opisów tego co się stało w Smoleńsku, i jak się to ma do ogłoszonych 11-go kwietnia kolejnych sensacji Macierewicza. Najpierw wywiad dla wiadomo.co: 

https://wiadomo.co/prof-pawel-artymowicz-nieszczesliwy-wypadek-czyli-cala-prawda-o-smolensku/

udzielony po zebraniu Zespołu Kierwińskiego ds. manipulacji smoleńskich Macierewicza, https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155697661783740/ , gdzie zaprezentowane zostały niektóre aktualne "osiągnięcia" tzw. podkomisji, lub jak mówią niektórzy, podkoMisi Macierewicza. Przedstawiam  teksty prezentacji Artymowicza+Jaworskiego+Setlaka [7] oraz Laska [8].

A tak, poniżej, komentowałem nieomal na żywo niesłychanie mało oryginalną konferencję prasową podkomisji w TVN24, tuż po jej zakończeniu. Wtedy nie miałem jeszcze w ręku ich pod-raportu. Teraz mam (niezły koszmarek). Dlatego mój dawny znajomy Grzegorz Szuladziński nie ucierpiał wizerunkowo od komentarzy. Jego "symulacja" samolotu policzona na starym PCcie (laptop policzy w większej rozdzielczości) to "tupolew" spadający pionowo na gładką płaszczyznę betonową. I co mi pan zrobi, chciałoby się dodać.  

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prof-pawel-artymowicz-raporcie-podkomisji-smolenskiej-macierewicza,828801.html    (wideo jest krótkie, ale pod nim można znaleźć treść większości komentarza). To myślę, że był ważny i przyszłościowy wywiad, w którym prosiłem widzów by zapamiętali i za rok zadali sobie pytanie czy życzeniu Amerykanów z Wichita którym zlecono pomiary i symulacje stało się zadość: mówili mi że będą się starali publikując wyniki poddać je normalnej w nauce krytyce środowiska. Ukrycie analizy WAT przez Macierewicza moim zdaniem powtórzy się i przy tej ekspertyzie.

Następnie, zapraszam  do wysłuchania szczegółowego wywiadu radiowego w RMF FM: https://www.facebook.com/rmf24/videos/10155592002042055/    (krótsze nagranie w [5])


WIEMY W KOŃCU JAKIE SĄ OPINIE BIEGŁYCH PROKURATURY!

image

Doskonałą, prawdziwie tytaniczną pracę wykonał zbierając informacje i obrazowo ilustrując ujawniane, nie znane dotąd, opinie biegłych Prokuratury Krajowej (dawniej Wojskowej) redaktor Piotr Świerczek i jego ekipa grafików.

https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/sila-faktow-material-piotra-swie= rczka-o-katastrofie-smolenskiej,829206.html

Program nadano w programie Czarno na Białym TVN24, 12 kwietnia 2018 r.  Znający szczegóły techniczne nie znajdą wiele błędów technicznych w programie; ja zauważyłem tylko kilka, co jest naprawdę niesłychane, uwzględniając średni poziom polskiej (a nawet światowej) żurnalistyki w 21. wieku. Piękne animacje, prawdziwe dane, fragmenty wideo odkopane przez redaktora w archiwach i szufladach redakcji TVN z dni zaraz po katastrofie, ale przede wszystkim - to wszystko co zbadali i zaświadczyli prawdziwi badacze katastrof lotniczych, a nie przebierańcy posła A. Macierewicza. Oprócz tego, wiele cennych przypomnień dawnych wypowiedzi tych ostatnich.

Macierewicz cofa się. Stara się kluczyć i nie dać złapać za rękę - twierdzi, że nie mówił nigdy o zamachu. Lecz cofając się na pełnym gazie, ma już niewiele przestrzeni za plecami. Być może zacznie powtarzać, jak to już kiedyś robił, "mgła była dziwna. wyszła nagle, nie wiadomo skąd"?

ZAKOŃCZENIE(?)

Zobaczymy co przyniesie przyszłość, czy i kiedy zakończy się dzielący Polaków i raniący Rodziny Smoleńskie proceder kłamstw zamachowo-wybuchowych. Łuski opadają z oczu tym, którzy do tej pory trwali w wierze, że prokuratura nie podzieli zdania komisji Millera, jedynego w tej chwili prawnie ważnego źródła wiedzy o katastrofie obowiązującego w kraju (wbrew skandalicznym wyskokom ekstremalnego posła krzyczącego, że jest inaczej). Zespół biegłych z całkowitą pewnością nie zmieni opinii i nie da się zastraszyć. Myślę, że spór zamachowo-wypadkowy w tym roku naprawdę osłabł i zostanie wkrótce zminimalizowany tak, jak jego naczelny guru. 


__________________________________

[1] Antoni Macierewicz został porzucony przez kolegów po jego zdymisjonowaniu, por.  https://www.salon24.pl/u/fizyka-smolenska/835505,skrocona-historia-sekty-smolenskiej-macierewicza

[2] https://www.salon24.pl/u/fizyka-smolenska/857956,54-obalam-jutrzejsze-bzdurne-lgarstawa-antoniego-macierewicza

[3] Na pokładzie miałem przyjemność rozmawiać z członkinią załogi, której mąż pilotował TU-154 i całkowicie zgadza się z moją opinią o kwS

[4] Czekając na bagaż miałem okazję pokazać Bujnowskiemu zdjęcie podłogi salonki nr. 3, czyli rzekomego epicentrum gigantycznej eksplozji która zabiła wszystkich pasażerów lotu PLF 101. Zapytany czy widział  zdjęcie podłogi obalające bujdy jego zespołu [2], oddalił się w panice, co sugeruje, że je zna. Nic dziwnego, Antoni chwali się zresztą, że podkomisja pracowała właśnie w oparciu o zdjęcia, tysiące zdjęć (prawie wszyskie zrobione nota bene nie przez nich, tylko przez komisje Millera i Anodiny, prokuratury Ziobry i Guriewicza). Trochę szkoda że prysnął, bo jeszcze chciałem zapytać ile kosztował bilet kupiony za wasze pieniądze.

[5] Pierwsza część wywiadu radiowego, bezpośrednio na stronie RMF FM: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-prof-artymowicz-eksplozje-w-kadlubie-i-skrzydle-tu-154m-ani-,nId,2568125)

[6] Nagranie z posiedzenia zespołu Kierwińskiego dn 9.04.18, https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155697661783740/

[7] prezentacja Artymowicz+Jaworski+Setlak na posiedzeniu zespołu Kierwińskiego ds. manipulacji Macierewicza http://planets.utsc.utoronto.ca/~pawel/pix/PA-ZK2018.pdf

[8] prezentacja Macieja Laska na posiedzeniu zespołu Kierwińskiego ds. manipulacji Macierewicza http://planets.utsc.utoronto.ca/~pawel/pix/ML-Konf.pdf

Opublikowano: 13.04.2018 09:11. Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 06:35.
Autor: you-know-who
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nazywam się Paweł Artymowicz, ale wolę tu występować jako YKW. Archiwum bloga: http://fizyka-smolenska.blogspot.com. Nowszy blog: http://pawelartymowicz.natemat.pl. Latam wzdłuż i wszerz kontynentu amerykańskiego (link do mapki), w 2017 r. 45-50 godzin za sterami, pon. 10 tys. km; Jestem niezłym (link), szeroko cytowanym profesorem fizyki i astrofizyki [link] (zestawienie ze znanymi osobami poniżej). Kilka krajów nadało mi najwyższe stopnie naukowe. Ale cóż, że byłem stypendystą Hubble'a (prestiżowa pozycja fundowana przez NASA) jeśli nie umiałbym nic policzyć i rozwikłać części "zagadki smoleńskiej". To co mówię i liczę wybroni się samo. Nie mieszam się do polityki, ale gdy polityka zaczyna gwałcić fizykę, a na dodatek moje ulubione hobby - latanie, to bronię tych drugich, obnażając różne obrażające je teorie z zakresu "fizyki smoleńskiej". Zwracam się do was per "drogi nicku", co nie oznacza, że was nie cenię. Wręcz przeciwnie. Zapraszam do obejrzenia wywiadów i felietonów w artykule biograficznym wiki. [Uzupełnienie o wskaźnikach naukowych (za Google Scholar 2014): mam wysoki indeks Hirscha h=30, i10=41, oraz ponad 4 razy więcej cytowań na pracę niż średnia w mojej dziedzinie - fizyce. Moja liczba cytowań to ponad 4100. Dla porównania, prof. Binienda miał dużo niższy wskaźnik h=14, 900 cytowań oraz 1.2 razy średnia liczbę cytowań na pracę, w dziedzinie inżynierii. Dr Nowaczyk ma w porównaniu ze mną znikomy samodzielny dorobek naukowy, a dr Szuladzińskiego prawie nikt nie cytuje. Dużo mniejsze osiągnięcia ma też prof. C. Cieszewski: h=17, i10=25, 1252 cytowań]

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • przypominę też, że samochodem jechał jako pasażer wg mnie również przestępca, fałszerz...
  • piękna analogia ze Smoleńskiem, nawet też poruszali się dwa razy za szybko! (tam opadanie 7-8...
  • czy ten przymuł obalił już trajektorię z 7.04 i zasady aerodynamiki, czy jeszcze nad tym...

Tematy w dziale Polityka