Blog
Fizyka Smoleńska
you-know-who
you-know-who fizyk, pilot z licen. FAA i TC
104 obserwujących 64 notki 781751 odsłon
you-know-who, 13 kwietnia 2018 r.

55. Prawda o katastrofie smoleńskiej: Opinie biegłych prokuratury i in.

1361 45 2 A A A

KRAJOBRAZ PO ÓSMEJ ROCZNICY

W ostatnich dniach pojawiło się wiele wokół-smoleńskich wątków i technicznych i politycznych. Nastąpiło ekstremalne już dziś osamotnienie obozu wybuchowo-zamachowego (zauważone już w [1]), którym ich własna partia nie dała 10.04.10 ani miejsca na uroczystościach w rocznicę katastrofy, ani w programach telewizyjnych TVP (de facto prywatnego organu PiS), mimo, że poseł Antoni Macierewicz, drugi sekretarz KC Partii, nakłonił tydzień temu swoją tzw. podkomisję do podpisania nic nie znaczącego prawnie i zabawnego technicznie "raportu technicznego". Jako ewenement, udało się jego tezy obalić zanim je sprecyzował -- choć nie było żadnego przecieku.  Ci ludzie są po prostu przewidywalni i uronili parę słów kluczowych - zob. [2] , [6].

Cóż to ta "podkomisja"? Garstka dyletantów lotniczych, głównie rekrutujących się a salonu24, z dodatkiem "najwybitniejszego europejskiego eksperta od katastrof lotniczych" Taylora (nie skończył żadnej uczelni technicznej), wynalazcy urządzenia do usuwania piegów z Danii Jorgensena (zaginął mu krater), a także, last AND least, niejakiego J. Bujnowskiego z Toronto, starszego człowieka o głębokiej niewiedzy i metodach tępego ubeka. Próbował kiedyś wygrzebać jakieś kompromitujące mnie historie lub opinie wśród osób, które mnie tu znają (bezskutecznie). Wracaliśmy tym samym rejsem LOT z Warszawy [3][4]. 

image


OPINIE: ARTYMOWICZ, JAWORSKI, LASEK, SETLAK

Ale dość didaskaliów i parafernaliów. Przejdźmy do obiektywnych i rzeczowych opisów tego co się stało w Smoleńsku, i jak się to ma do ogłoszonych 11-go kwietnia kolejnych sensacji Macierewicza. Najpierw wywiad dla wiadomo.co: 

https://wiadomo.co/prof-pawel-artymowicz-nieszczesliwy-wypadek-czyli-cala-prawda-o-smolensku/

udzielony po zebraniu Zespołu Kierwińskiego ds. manipulacji smoleńskich Macierewicza, https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155697661783740/ , gdzie zaprezentowane zostały niektóre aktualne "osiągnięcia" tzw. podkomisji, lub jak mówią niektórzy, podkoMisi Macierewicza. Przedstawiam  teksty prezentacji Artymowicza+Jaworskiego+Selaka [7] oraz Laska [8].

A tak, poniżej, komentowałem nieomal na żywo niesłychanie mało oryginalną konferencję prasową podkomisji w TVN24, tuż po jej zakończeniu. Wtedy nie miałem jeszcze w ręku ich pod-raportu. Teraz mam (niezły koszmarek). Dlatego mój dawny znajomy Grzegorz Szuladziński nie ucierpiał wizerunkowo od komentarzy. Jego "symulacja" samolotu policzona na starym PCcie (laptop policzy w większej rozdzielczości) to "tupolew" spadający pionowo na gładką płaszczyznę betonową. I co mi pan zrobi, chciałoby się dodać.  

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prof-pawel-artymowicz-raporcie-podkomisji-smolenskiej-macierewicza,828801.html    (wideo jest krótkie, ale pod nim można znaleźć treść większości komentarza). To myślę, że był ważny i przyszłościowy wywiad, w którym prosiłem widzów by zapamiętali i za rok zadali sobie pytanie czy życzeniu Amerykanów z Wichita którym zlecono pomiary i symulacje stało się zadość: mówili mi że będą się starali publikując wyniki poddać je normalnej w nauce krytyce środowiska. Ukrycie analizy WAT przez Macierewicza moim zdaniem powtórzy się i przy tej ekspertyzie.

Następnie, zapraszam  do wysłuchania szczegółowego wywiadu radiowego w RMF FM: https://www.facebook.com/rmf24/videos/10155592002042055/    (krótsze nagranie w [5])


WIEMY W KOŃCU JAKIE SĄ OPINIE BIEGŁYCH PROKURATURY!

image

Doskonałą, prawdziwie tytaniczną pracę wykonał zbierając informacje i obrazowo ilustrując ujawniane, nie znane dotąd, opinie biegłych Prokuratury Krajowej (dawniej Wojskowej) redaktor Piotr Świerczek i jego ekipa grafików.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/czarno-na-bialym-opinia-bieglych-o-przyczynach-katastrofy-smolenskiej,829145.html  

Długości kolejnych odcinków programu Czarno na Białym TVN24 nadanego 12 kwietnia 2018 r. to: 2:21, 16:52, 12:04 oraz 18:57 minuty, myślę że warto obejrzeć wszystkie.

Znający szczegóły techniczne nie znajdą wiele błędów technicznych w programie; ja zauważyłem tylko kilka, co jest naprawdę niesłychane, uwzględniając średni poziom polskiej (a nawet światowej) żurnalistyki w 21. wieku. Piękne animacje, prawdziwe dane, fragmenty wideo odkopane przez redaktora w archiwach i szufladach redakcji TVN z dni zaraz po katastrofie, ale przede wszystkim - to wszystko co zbadali i zaświadczyli prawdziwi badacze katastrof lotniczych, a nie przebierańcy posła A. Macierewicza. Oprócz tego, wiele cennych przypomnień dawnych wypowiedzi tych ostatnich. Macierewicz cofa się. Stara się kluczyć i nie dać złapać za rękę - twierdzi, że nie mówił nigdy o zamachu. Lecz cofając się na pełnym gazie, ma już niewiele przestrzeni za plecami. Być może zacznie powtarzać, jak to już kiedyś robił, "mgła była dziwna. wyszła nagle, nie wiadomo skąd"?

Opublikowano: 13.04.2018 09:11. Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 18:39.
Autor: you-know-who
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nazywam się Paweł Artymowicz, ale wolę tu występować jako YKW. Archiwum bloga: http://fizyka-smolenska.blogspot.com. Nowszy blog: http://pawelartymowicz.natemat.pl. Latam wzdłuż i wszerz kontynentu amerykańskiego (link do mapki), w 2017 r. 45-50 godzin za sterami, pon. 10 tys. km; Jestem niezłym (link), szeroko cytowanym profesorem fizyki i astrofizyki [link] (zestawienie ze znanymi osobami poniżej). Kilka krajów nadało mi najwyższe stopnie naukowe. Ale cóż, że byłem stypendystą Hubble'a (prestiżowa pozycja fundowana przez NASA) jeśli nie umiałbym nic policzyć i rozwikłać części "zagadki smoleńskiej". To co mówię i liczę wybroni się samo. Nie mieszam się do polityki, ale gdy polityka zaczyna gwałcić fizykę, a na dodatek moje ulubione hobby - latanie, to bronię tych drugich, obnażając różne obrażające je teorie z zakresu "fizyki smoleńskiej". Zwracam się do was per "drogi nicku", co nie oznacza, że was nie cenię. Wręcz przeciwnie. Zapraszam do obejrzenia wywiadów i felietonów w artykule biograficznym wiki. [Uzupełnienie o wskaźnikach naukowych (za Google Scholar 2014): mam wysoki indeks Hirscha h=30, i10=41, oraz ponad 4 razy więcej cytowań na pracę niż średnia w mojej dziedzinie - fizyce. Moja liczba cytowań to ponad 4100. Dla porównania, prof. Binienda miał dużo niższy wskaźnik h=14, 900 cytowań oraz 1.2 razy średnia liczbę cytowań na pracę, w dziedzinie inżynierii. Dr Nowaczyk ma w porównaniu ze mną znikomy samodzielny dorobek naukowy, a dr Szuladzińskiego prawie nikt nie cytuje. Dużo mniejsze osiągnięcia ma też prof. C. Cieszewski: h=17, i10=25, 1252 cytowań]

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • J.Kaczyński? to on jeszcze żyje? nic o nim nie slychac na swiecie od lat, dzieki Bogu.
  • @Michał Jaworski - a no tak.
  • @Jadwiga.Magnuszewska - podaję przyklad. umiejętność tworzenia definicji (niepotrzebni, aż...

Tematy w dziale Polityka