37 obserwujących
2107 notek
1356k odsłon
  1242   0

Gdy rodzi się nacjonalizm, umiera chrześcijaństwo

image

                                                                     NACJONALIŚCI CZY CHRZEŚCIJANIE


Skandal! Moskiewski Patriarcha Cyryl rozgrzesza rosyjskich zbrodniarzy, którzy mordują ludzi na Ukrainie. "Tą ofiarą żołnierz zmazuje wszystkie grzechy" – apeluje do zmobilizowanej młodzieży.

www/wpolityce.pl/swiat/615943-patriarcha-cyryl-rozgrzesza-rosyjskich-zbrodniarzy

Zastanawiające jest, że kościoły chrześcijańskie nie potępiają stanowczo zwierzchnika Rosyjskiego Prawosławia za błogosławienie morderców i gwałcicieli chrześcijan ukraińskich /także małych dzieci/, ale gdy wyznawcy innych religii mordują chrześcijan grzmią donośnie:

„Chrześcijanie nie mogą czuć się bezpiecznie również w innych zakątkach świata. W pierwszej dziesiątce państw, w których wyznawcy Chrystusa są prześladowani za swoje przekonania, aż osiem to kraje muzułmańskie. Afganistan, Pakistan, Irak, Sudan, Nigeria, państwa arabskie, Indonezja, Bangladesz, a nawet Egipt - to tam w XXI w. ciągle giną chrześcijanie. Tępieni są również w komunistycznych Chinach, Korei Północnej, Wietnamie”.

www.wiadomosci.onet.pl/religia/co-trzy-minuty-gdzies-na-swiecie-mordowany-jest-chrzescijanin/k5hjcw

A to katolickie podwórko w Polsce:

1. Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie.

„My, biskupi polscy uczestniczący w 391. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 14-15 marca 2022 roku w Warszawie, nawiązując do wcześniejszych słów Ojca Świętego Franciszka i wystąpień przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz stanowiska Rady Stałej KEP, pragniemy zabrać głos w sprawie niczym nieusprawiedliwionej agresji Rosji na niezależną i suwerenną, rządzącą się zasadami demokracji Ukrainę.

Głęboko poruszeni tragedią wojny zdecydowanie potępiamy ataki skierowane przeciwko ludności cywilnej, powodujące ogrom ofiar, zwłaszcza wśród kobiet i dzieci.

Odpowiedzialnych za wybuch agresji przeciwko państwu i narodowi ukraińskiemu wzywamy do jak najszybszego wstrzymania działań wojennych i podjęcia wysiłków zmierzających do zawarcia sprawiedliwego pokoju.

Równocześnie wzywamy wszystkie osoby wierzące do żarliwej modlitwy zanoszonej w intencji pokoju w Ukrainie, połączonej, o ile to możliwe, z postem.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Caritas Polska i Caritas diecezjalnym, którzy w naszym kraju, od samego początku nieśli i nadal niosą ofiarną i bezinteresowną pomoc naszym siostrom i braciom pozostającym w Ukrainie i przybywającym do Polski, szukającym u nas schronienia przed koszmarem wojny.

Członkowie Konferencji Episkopatu Polski obecni na 391. Zebraniu Plenarnym”.

Warszawa, 15 marca 2022 roku.

www./episkopat.pl/episkopat-polski-ws-wojny-w-ukrainie-zdecydowanie-potepiamy-ataki-skierowane-przeciwko-ludnosci-cywilnej/

2. Polscy pogranicznicy /katolicy/ przerzucają przez 2 metrowy płot na stronę białoruską ciężarną kobietę, która natychmiast roni.

To informacja od dr Pauliny Bownik z „Grupy Granica” ratujących granicznych ludzi /GW z 8/9 października „Palce zdarte od kopania w twardej ziemi”/.

Kto ze zrozumieniem przeczyta powyższe cytaty łatwo dostrzeże kontrasty w reakcjach chrześcijan uczestników nacjonalistycznej, morderczej i barbarzyńskiej wojny w chrześcijańskim obszarze Europy, które to barbarzyństwo błogosławi zwierzchnik kościoła prawosławnego w Rosji, najeźdźcę Ukrainy.

Zaś Kościół Katolicki, ekumenicznie chrześcijański brat prawosławia z niezrozumiałą ostrożnością potępia wojnę wyraźnie wstrzymując się od nazywania zbrodni wojennych po imieniu i przemilczaniem udzielania błogosławieńssywa tym zbrodniom przez Kościół Prawosławny.

A w Polsce zdziwienie polega również na różnicy w tonie ocen katastrofy smoleńskiej i wojny w Ukrainie przez abp Marka Jędraszewskiego, prominentnego hierarchę kościoła w Polsce /wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski/.

„Podczas wygłoszonej na Wawelu homilii (10.04 2022) abp Marek Jędraszewski zabrał głos w sprawie katastrofy smoleńskiej. Hierarcha stwierdził, że „nikt o zdrowym rozsądku nie uwierzy, że brzoza jest w stanie oderwać skrzydło wielkiego samolotu" i "nikt nie jest w stanie uwierzyć, że właśnie wtedy jakimś sposobem zostały zawieszone najbardziej podstawowe prawa fizyki". Zdaniem metropolity krakowskiego "kłamstwo smoleńskie sprawia, że nie można dojść do pełni pojednania w naszym narodzie". Dodatkowo metropolita krakowski porównał "kłamstwo smoleńskie" do kłamstw głoszonych przez przedstawicieli ZSRR na temat mordowania polskich oficerów w Katyniu oraz kłamstw współcześnie rządzących Rosją na temat wojny na Ukrainie. Zdaniem duchownego "kłamstwo smoleńskie sprawia, że nie można dojść do pełni pojednania w naszym narodzie"

/www.se.pl/krakow/abp-jedraszewski-zabral-glos-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej-mowil-o-brzozie-i-prawach-fizyki-aa-t6kD-UcHo-GpPf.html

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo