Blog
moje widzenie
folt37
folt37 Jestem na emeryturze, którą uzyskałem ze służby w administracji państwowej.
25 obserwujących 1446 notek 940690 odsłon
folt37, 7 września 2017 r.

Policja w roli przyzwoitki Przystanku Woodstok

151 16 0 A A A

Cała Polska ryknęła gromkim śmiechem kiedy gruchnęła wiadomość, że Jerzy Owsiak stanie przed sądem za użycie niecenzuralnych słów w rapowym występie na festiwalowym Przystanku Woodstok.  

Nadgorliwość policji pana Błaszczaka w „tępieniu”  Jerzego Owsiaka daje tej policji kiepskie świadectwo, nie wspominając o panu Błaszczaku. Cyrki z policyjnymi akcjami przed rozpoczęciem festiwalu i zapowiadane z „poważną miną” ministra spraw wewnętrznych ostrzeżenia przed przestępczymi zagrożeniami na festiwalu spowodowała wydanie nakazu zabarierkowania festiwalowego terenu, co miało zniszczyć finansowo Przystanek. 

Nie udało się. Sponsorzy dali pieniądze i festiwal odbył się z sukcesem. Obecną akcję „umoralniania” p. Owsiaka za wulgaryzmy w śpiewanym  rapowym  tekście policja uzasadnia „naruszeniem moralności publicznej”. 

W jakiejś rozmowie telewizyjnej z innej okazji pan Błaszczak zakwalifikował Jurka Owsiaka do „totalnej opozycji”.  Przy okazji zwracam uwagę, że w ocenie obecnej władzy bycie wobec niej opozycją to „świństwo”,  a w opozycji totalnej to prawie „zbrodnia”.

Myślę, że gdyby sąd skazał Jurka Owsiaka za owe „wulgaryzmy”  to niezwłocznie powinien powstać ogólnopolski ruch obywatelski rejestrujący wszystkie wulgaryzmy wypowiadane przez polityków  (głównie posłów), aktorów scen i kina, bywalców dyskotek, szkół, uczelni, stadionów, demonstrantów  ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, barów, no i polskich ulic  zasypując doniesieniami o tym policję p. Błaszczaka.

Proponuję równolegle słać takie policyjne doniesienia za łamanie artykułów KK (o konstytucji nie wspominając) za popularyzowanie totalitaryzmu i faszyzmu tak przecież powszechnego w politycznych manifestacjach ruchów narodowych.

Przecież KK stanowi: Art. 256 par. 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość., podlega  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Co to się będzie działo? Policja będzie zaangażowana wyłącznie do walki o moralność polskiego języka i przestanie być nadzwyczaj tolerancyjna wobec ruchów narodowych rozzuchwalonych tą tolerancją wykrzykujących pod naszymi oknami hasła ksenofobiczne.

Może więc ofiara Jerzego Owsiak nie pójdzie na marne?

Opublikowano: 07.09.2017 10:12.
Autor: folt37
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @papierowa armata  "to zjawisko jest znane od zawsze  ale od zaledwie 2-3  dekad jest...
  • @swann  "Jedyna więc droga dla "nowoczesnych ćwierć-inteligentów "  wiedzie przez...
  • Post sciptum 2.    PiS wstrzymując publikację obwieszczenia prezydenta RP o naborze nowych...

Tematy w dziale Społeczeństwo