Gorące tematy:

61 obserwujących
464 notki
884k odsłony
3426 odsłon

"Mamy butelki z benzyną i kamienie... Wymierzone w ciebie!"

Wykop Skomentuj39

W związku z dyskusją wywołaną niedawnym materiałem "Superwizjera" chciałbym zwrócić uwagę na kilka kwestii, które generalnie nie zaistniały w tej "debacie". W pierwszej części notki przypomnę kilka faktów dot. ostatniego Marszu Niepodległości oraz spróbuję zwrócić uwagę na na aspekty z nim związane, które najwyraźniej umknęły wielu komentatorom zarówno z umownej "lewej", jak i "prawej" strony. Mamy do czynienia z podobną sytuacją do opisanej przeze mnie w notce z kwietnia 2013 "Kibole a mohery" - bumerang ignorancji mainstreamowej prawicy. Zaprezentowałem w niej  jedyny znany do dzisiaj cud Donalda Tuska – wspólny twór "Gazety Wyborczej" i "Gazety Polskiej" (!) zwany "sojuszem PIS z kibolami".. Druga część jest prezentacją spojrzenia na narodowy socjalizm z punktu widzenia osoby o poglądach prawicowych.

W komentarzach związanych z MN występują podobne mechanizmy, jak w tych o postawach kiboli, a udział w marszu radykalnego tzw. Czarnego Bloku został podobnie oceniony przez wielu publicystów - i część polityków - zarówno ze strony lewicowo-liberalnej, jak i tzw. umiarkowanej centroprawicy. Inna rzecz, że przypinanie inicjatywy Autonomicznych Nacjonalistów i tzw. Szturmowców już nie tylko organizatorom Marszu (mimo debilnej wypowiedzi byłego już rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, że czarnoskóry nie może być Polakiem - nawet jeżeli się tu urodził i funkcjonuje w polskim kodzie kulturowym), ale wręcz PiS, czy rządowi to parodia dowcipu.

Zanim przejdę do właściwej części tekstu, chciałbym tylko wspomnieć, że jego tytuł to refren piosenki lansowanego przez "Gazetę Wyborczą" na początku XXI w. zespołu rockowego Cool Kids of Death jako "głosu pokolenia", tzw. "Generacji Nic". Opublikowany 05.09.2002 "manifest" został opatrzony wprowadzeniem:

Myśleliśmy, że rzeczywistość nowej Polski pozwoli nam 20-latkom jakoś spektakularnie zaistnieć. Myliliśmy się bardzo. Ci z nas, którzy powinni dbać o intelektualne i duchowe zaplecze, uczestniczą dzisiaj w nachalnym urabianiu najniższych społecznych gustów, bo tylko w ten sposób mogą zarobić na życie. O pokoleniu, które przegrało z wolnością, pisze Kuba Wandachowicz - absolwent filozofii, członek zespołu rockowego Cool Kids of Death

(źródło i całość)

Tyle filozofii, a teraz reszta - zwrotki wspomnianego hitu

Hej, człowieku w pierwszym rzędzie

Panie decydencie, z agencji reklamowej

Hej, panie menadżerze, z MTV prezenterze

Słynna dziennikarko...

Hej, panie redaktorze

Modny aktorze, na żywo i w kolorze

Hej, panie dygnitarzu

Poeto, piosenkarzu, idolu na ołtarzu

Mamy butelki z benzyną i kamienie... 

Kto ciekaw jak to brzmiało może kliknąć tu.

Trudno zaprzeczyć, że kwestia jest ponadczasowa, chociaż jak czasem sobie myślą niektórzy wyznawcy buddyzmu, hinduizmu, a nawet nieco zaniedbane pieski i kotki - "zła karma wraca".

image

[kolumna Czarnego Bloku ze zdobycznym banerem głównej grupy Antify "polującej" na uczestników Marszu Niepodległości, fot. autonom.pl]

Jak wyglądała hołubiona przez "G.W." Antifa tego dnia wiemy dzięki reportażowi nieocenionego brytyjskiego uczestnika licznych mediów społecznościowych, Tommy'ego Robinsona. Reportaż ten, wprost udowadniający kłamstwa dużych mediów na temat MN 2017 został "zniknięty" z youtube'a w ciągu kilku godzin od publikacji. Rzecz jednak "poszła w świat".[obszerny skrót reportażu - polskie, dość ułomne, napisy]

Oryginał w całości jednak po raz kolejny powrócił - włącznie z pełnym zapisem przygody z Antifą:


[czas od 1:50]

Każdy, kto nie był lub nie widział obszernych relacji może sobie samodzielnie wyrobić opinię - oraz podesłać anglojęzycznym znajomym. "Tylko prawda jest ciekawa".

Na moment wracając do wątku Antify - fragment relacji z udziału w MN grupy kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego:

(...) Ekipa pociągowa udała się w drogę powrotną, a reszta osób jeszcze udała się na błonia Stadionu Narodowego, gdzie oficjalnie zamknięto Marsz, bądź już prosto do swoich środków transportu. Niestety na Placu Zawiszy przy stacji Warszawa-Ochota 5 osób od nas (w tym 1 dziewczyna) zostali trafieni przez brudasów z antify, którzy jak szczury wypełzli ze swoich nor. Z racji przewagi liczebnej nasi zostali obici, dla jednej osoby zakończyło się to wylądowaniem na pogotowiu. Śmiecie z antify w Polsce są tak słabe i nie mają racji bytu, że muszą posiłkować się swoimi koleżankami zza granicy i atakują w dużej przewadze liczebnej. Kiedy po kilku minutach po tym zajściu na miejsce zajechali zebrani Legioniści po śmieciach nie było już ani śladu.

Tutaj należą się też podziękowania dla kilku chłopaków z Legii za pomoc dla naszych związaną z tym wydarzeniem.

(źródło i całość)

Nie muszę dodawać, że w żargonie związanym z walkami ulicznymi słowo "koleżanki" w odniesieniu do przeciwnika to rodzaj eufemizmu.

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka