Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
24 obserwujących
295 notek
337k odsłon
1594 odsłony

Stanisław Gawłowski z KO szefem senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu

Stanisław Gawłowski szefem Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu
Stanisław Gawłowski szefem Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu
Wykop Skomentuj119

Nie, to żadna pomyłka , dziś Senat RP większością głosów wybrał Stanisława Gawłowskiego na szefa Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu  sic!

    Czyja wina, że taka sytuacja ma miejsce? Ja uważam, że to wina PiS, który przespał kampanię w wyborach do Sejmu w 2019. Niestety będzie to się odbijać czkawką do końca tej kadencji, bo ten większościowy, zblatowany układ  jeszcze nie raz da  o sobie znać.
    Rzecznik PiS Aneta Czerwińska zadeklarowała, że PiS było nawet gotowe poprzeć kandydaturę Jadwigi Rotnickiej z KO na szefa tej komisji, jednak KO postawiła na swoim i szefem Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu został dr Stanisław Gawłowski, na którym ciążą poważne zarzuty właśnie z obszaru ochrony środowiska i klimatu ;-)
    Owszem obowiązuje domniemanie niewinności, jednak jakieś standardy powinny w Senacie RP obowiązywać, ale kto miałby tych zasad przestrzegać Marszałek Senatu Tomasz Grodzki  ( dwaj panowie o podobnych konotacjach ) ?

    Moim zdaniem została przekroczona granica przyzwoitości.Stanisław Gawłowski ma postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym ( zamieszany był w aferze melioracyjnej oskarżony jest o przyjecie łapówki w wysokości 733 k PLN i nakłanianie do przyjęcia łapówki w kwocie 200 k PLN - o chronometrach nie wspomnę ;-))
    PiS powinien uderzyć się we własne piersi, że dał sobie wyrwać Senat RP i teraz ta zblatowana większość będzie za każdym razem tam gdzie tylko będzie mogła wkładać kij w szprychy, teraz jedyne co mu zostało to bojkotować posiedzenia tej komisji...

Wykop Skomentuj119
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka