Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
341 notek
435k odsłon
7872 odsłony

"Dziewczynka z zapałkami" z Lechem Wałęsą w tle.

Lech Wałęsa na mszy świetej.
Lech Wałęsa na mszy świetej.
Wykop Skomentuj39

                        Brakuje mi słów by to zachowanie byłego prezydenta właściwie określić. News podawany jest przez tabloid, ale nie jest to historyjka zmyślona.

                       Otóż Lech Wałęsa udał się do jednego z trójmiejskich kościołów na niedzielną mszę świętą.Przed kościołem dostrzegł żebrzącą dziewczynkę. Idąc w towarzystwie swej obstawy wyjął 10 zlotowy banknot i chwilę się nim bawił raz próbując go dać dziewczynce, by zaraz go zabrać. W końcu upuścił banknot na ziemię, a dziewczynka go podniosła.  Znany na całym świecie przywódca Solidarności z uśmiechem na twarzy ruszył do kościoła.

                       Tabloid opublikował całe zajście oraz napisał , że "L.Wałęsa spełnił dobry uczynek, a każda jałmużna oznacza niebiańską nagrodę i otwiera drzwi do raju"

                     Czy aby na pewno ? Upokorzenie biednego dziecka, na pewno zdawała sobie sprawe z tej perfidnej gry Lecha Wałęsy, daje takie  chody w niebiańskich zaświatach ? Uprzednio Rafał Trzaskowski też błysnął jako hojny donator, uszczęśliwiając żebrzącą staruszkę pod Dworcem Centralnym w Warszawie kwotą 0,2 PLN.

Lech Wałęsa jest chrześcijaninem jak to zawsze podkreśla , ciekawe czy znana jest mu Ewangelia Mateusza ( poniżej z niej ekscerpt  ):
"...
Jezus powiedział do swoich uczniów:
Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
...
"


Z powyższym fragmentem Ewangelii koreluje powiedzenie Briana Tracy już nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich " Zawsze dawaj bez zapamiętania i zawsze zapamiętuj, kiedy dostajesz"

Pokaźna galeria zdjęć z opisywanej sytuacji w tabloidzie.
Dalszy komentarz zbyteczny.

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo