Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
431 notek
588k odsłon
  1711   3

Interesująca decyzja Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego.

Niemiecki Trybunal Konstytucyjny w Karlsruhe
Niemiecki Trybunal Konstytucyjny w Karlsruhe

             Niemiecki Trybunał z Karlsruhe zawiesił ratyfikację Funduszu Odbudowy EU. Tym samym  obecny prezydent RFN nie ma możliwości złożenia podpisu pod ustawa uchwalona przez  Bundestag oraz Bundesrat. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny   był zmuszony wykonać taki ruch ponieważ wpłynęła do niego skarga konstytucyjna.

Zdaniem komentatorów niemieckich brak był/jest ogólnej dyskusji nad Renem i Łabą przed uchwaleniem tzw. Funduszu Odbudowy EU opiewającego na kwotę 750 mld EURO , by prześwietlić ten projekt od podszewki, ponieważ implementacja tego projektu w okresie pandemii określa jednoznacznie azymut  jakim będzie się kierować Bruksela ergo administracja i technokraci ze struktur EU. Niemieccy komentatorzy przywołują tu porozumienie  Alexandra Hamiltona i Thomasa Jeffersona z 1790, w którym to USA zaciągnęły dług jako Konfederacja, co stanowiło zręby amerykańskiej państwowości.

Podobną rolę widzą ścieżkę dla EU, dla której wspomniany Fundusz Odbudowy EU może być kamieniem węgielnym dla powstania jednego państwa powstałego ze wspólnych długów. Odłożenie ratyfikacji przez Niemcy tego unijnego projektu na pewno nie spotka się z aprobatą krajów południa Europy, które wykrwawiły się  finansowo w okresie pandemii.Wyobrażam sobie co działoby się u nas nad Wisłą, gdyby nasz rodzimy Trybunał Konstytucyjny powziął analogiczną decyzję. Zmasowany szturm na gmach przy alei Szucha byłby na pewno zorganizowany przez totalną opozycję ( chociaż ona, na razie nie kwapi się też z poparciem dla tego projektu, ale można byłoby uderzyć mocno w obecny rząd )  MKZ ( nie mylić z urzędami Miejskich Konserwatorów Zabytków ;-)) , OSK  itp.


Owszem tworzenie się jednego organizmu na bazie wspólnie zaciągniętego długo nie wyrokuje jednoznacznie czy to byłoby państwo federacyjne czy związek państw, ale do pomysłów biurokratów i wierchuszki EU należy podchodzić z największą ostrożnością, bowiem z przedsięwzięć, pomysłów na przestrzeni ostatnich 20 lat tej brukselskiej überclass, absolutnie  nie mają oni mego zaufania i carte blanche na realizowanie bez żadnych wyjaśnień tego projektu.

Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka