Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
431 notek
587k odsłon
  559   2

Dziś Donald Tusk i akolici wolą słać petycje do TSUE

Tusk propagujący reset z Rosją
Tusk propagujący reset z Rosją

ponieważ jest to dla nich ucieczka do przodu, ucieczka od przeszłości, która jest dla nich niewygodna i niezręcznie ja komentować  w aspekcie trwającej inwazji putinowskiej Rosji na Ukrainę. To co przedstawia ten wycinek z Wiadomości TVP sprzed ponad ( chyba 10 lat) pod batutą Piotra Kraśki to faktycznie jak pisze internautka złoty medal, w kategorii materiałów, które będą doskwierać totalnej opozycji dziś też pod egidą Donalda Tuska.

                    Lemingi nie mają się  co  zżymać ponieważ taka była ówczesna wykładnia polityki tak zwanego resetu z Rosją i trzeba to przypominać na każdym kroku, dlaczego nie tylko Niemcy, ale i PO  ma na sumieniu to co się dzieje dziś na Ukrainie, ale i to co uprzednio działo się podczas II wojny z Czeczenią ( W.Putin by przekonać społeczeństwo Rosji do tej wojny polecił służbom FSB wysadzić w powietrze kilka mieszkalnych bloków ) czy na terenie Gruzji w Abchazji,  wschodniej Ukrainie  obwodach Donbasu, Ługańska, następnie aneksja Krymu i wreszcie dobrnęliśmy do inwazji rozpoczętej 24.02.2022 na Ukrainę.

                 Putin w omawianych konfliktach dokonywał masę zbrodni, ale kraje Zachodu zupełnie się tym nie interesowały, dlatego mógł posuwać się bezkarnie dalej w swym planie odbudowy rosyjskich wpływów po rozpadzie ZSRR.  
Jednak dziś gdy rzucił wyzwanie Ukrainie wygląda na to to, że przelicytował, ponieważ wywołanie tej bezmyślnej  wojny spowodowało zjednoczenie społeczeństwa ukraińskiego, a dzięki aktywności na międzynarodowej arenie ( rzecz jasna bez komunistów z Chin) między innymi naszych władz premiera M&M i Prezydenta RP Andrzeja Dudy także zjednoczenie i ustanowienie wspólnego stanowiska EU i reszcie  wolnego świata w stosunku do bandyckiej Rosji zarówno jeśli chodzi o sankcje polityczne, ekonomiczne i finansowe, ale również pomoc ( i to bardzo wymierną) w wymiarze militarnym.

Jednak to jak wspomagały reżim rosyjski nasze władze za rządów Donalda Tuska trzeba bezwzględnie przypominać, bo jednak hipokampy ludzkie często zawodzą . zwłaszcza gdy są poddawane formatowaniu jakie prowadzą media z Wiertniczej, Czerskiej czy Domaniewskiej...


PS. Gdyby nie zadziałał link w notce tu jest link do tego filmiku, który powinien stać się klipem:

https://twitter.com/Jowita_W/status/1497562481862053891


Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka