6 obserwujących
115 notek
30k odsłon
  139   0

Przerwa taktyczna Putina do wyborów w USA.

Dostawy sprzętu z zachodu pozwalają Ukrainie prowadzić skuteczną obronę swojego kraju i potężnie wykrwawiają armię  rosyjską, Możliwości odtworzenia zasobów ludzkich i sprzętowych  wojsk Putina maleją  i zmuszają go do coraz bardziej upokarzających układów z Chinami.

Największą nadzieją na zdobycie wyraźnej przewagi w tej „wojskowej operacji specjalnej”  jest dla Rosji obecnie przejęcie przez Republikanów Senatu lub Kongresu USA. Wówczas hasła w stylu „America first” znajdą swoje odzwierciedlenie w ograniczaniu, bądź całkowitej rezygnacji z aktywnego wspierania Ukrainy realnymi zasobami wojskowymi. Zapewne wróci też w fazę realizacji plan wycofywania wojsk USA z Europy i osłabiania NATO zainicjowany przez Trumpa – w końcu GOP to ciągle jego strefa wpływów, a jej członkowie wciąż mają służalczy stosunek do swojego szefa, Donalda. O tym, że Waszyngton zamieni się w miejsce karczemnych awantur między administracją a Kapitolem chyba nie trzeba nikogo przekonywać – w końcu chyba wszyscy pamiętamy 6 stycznia zeszłego roku.

Bezprecedensowy rozmiar pomocy ze strony USA dla Ukrainy musiała zaskoczyć Putina. Zapewne chciał wierzyć swoim potakiwaczom z całego świata, że Biden to słabo kojarzący staruszek, którym rządzi śniada Kamala, jak to powtarzali również niektórzy nasi rodzimi politycy, zwłaszcza ci wychodzący ze siebie w wychwalaniu  Donalda Trumpa. Już sam fakt, że dane wywiadowcze jednoznacznie wskazujące kierunki i termin ataku Rosjan na Ukrainę były dostępne praktycznie dla każdego zainteresowanego, świadczy o czujności i szybkości działania ekipy Bidena. Uchwalone błyskawicznie przez Demokratów pakiety pomocy są tylko tego potwierdzeniem.

 Działania ofensywne armii rosyjskiej będą zapewne ograniczane w nadziei na przyszły, korzystny dla Putina obrót spraw w USA zwłaszcza jeśli obrona Krematorska będzie skuteczna. Dlatego zapewne nastąpi w USA nasilenie kampanii prorepublikańskiej, także wśród polskiej disapory.  Republikanie nigdy nie kryli swojej sympatii do środowisk osłabiających jedność Europy – od Le Penn i Salviniego , do  Orbana i Kaczyńskiego.  Dla Ukrainy obecne lato będzie kluczowe dla przebiegu tej wojny. Miejmy nadzieję, że w Kongresie nie obejmie większości grupa wychwalaczy „genialnych planów Putina” z GOP ( https://www.youtube.com/watch?v=cRpeJpBYXVs ) to jest spore zagrożenie również dla naszego kraju

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale