0 obserwujących
733 notki
373k odsłony
  4070   0

Zagadka - na czym gasił pety Radek. - oczywiście po ...

Wpis u Czarneckiego w dniu zabójstwa Marka Rosiaka
Wpis u Czarneckiego w dniu zabójstwa Marka Rosiaka

Zdjęcie z poprzedniej notki przeurocze oczy Radka pokazuje

 

i tak jakoś mi się skojarzyło, czy też nawet przypomniało, że przecież nasz obecny szef dyplomacji to nawet w Anglii bywał.

Prowadził podobno życie hulaszcze tam, ale ten incydent jest raczej mało znany.

Ale wróćmy do Warszawki. Jakieś 10 lat temu, za rządów SLD, chyba to było - nasz bohater sobie popił na imprezce i ...

Zagadka

Na czym gasił papierosy Radek?


UPDATE

Znalzłem ten wpis, o którym w kometarzu wspominamy. To nawet nie notka a też komentarz z 19 października 2010 umieszczony pod notką z dnia poprzedniego u Czarneckiego. Może dlatego tyle trwało wyszukanie tego. Wklejam screen i treść komentarza:

"Ryszard Czarnecki


Obrzydliwy pomysł.Cyniczny i przewrotny. Kiedyś Pan Minister, jak nie był ministrem, był bywalcem warszawskich domów artystycznych.
Któregoś wieczora trochą za duzo wypił i na moment pokazał, jedną z nieznanych wtedy "twarzy". Widok Pana Sikorskiego na bani, opanowanego,z lubością wypalającego oczy niedopałkami papierosa, oczy z położonej na stole fotografii Jana Pawła II. nawet kilku z niby-gnostyków, niby ateistów było zbulwersowanych.
W błyskawicznym tempie, ten "numer" Pana Sikorskiego, został już wtedy zamieciony pod dywan. Ale osoby, które były świadkami tego
wydarzenia, podobno zapamiętały je na zawsze.
Trochę jak z tym pomysłem na pomnik. Jest w tej propozycji coś okrutnego. Całkowity brak tzw. "czuć wyższych", obojętność i jakby (w przenośni oczywiście) nuta przestrogi jest najgorszym tworzywem na artystyczną formę. Bo ten pomnik, powinien w sobie zawierać tragedię i rozpacz, modlitewną wspólnotę i ciszę. Niczym nie dającą się zapełnić dziurę i wirujący lęk z wieloma znakami zapytania. Powinien być bardzo polskim pomnikiem.
Może jakiś pracownik w ministerstwie mógłby kupić Panu Sikorskiemu kilka albumów z wybranymi przykładami ponadczasowych dzieł sztuki. Być może, przed dość "orginalnym" wprowadzaniem Rosji do Europy, warto by było poznać wielkie dziedzictwo własnej, europejskiej kultury. Kiedy się nie ma zielonego pojęcia o danym przedmiocie, milczenie jest mądrzejsze od ogłaszania swoich koncepcji, rodem prosto z małomiasteczkowego, zapyziałego, zkomunizowanego peerelu.

Serdeczności

ZAPOMINALSKA 25 396  | 19.10.2010 03:56 "

link  ryszardczarnecki.salon24.pl/240244,sikorski-wrak-niesmak


 Notka opublikowana też na NowyEkran.pl

gasipies.nowyekran.pl/post/19596,zagadka-na-czym-gasil-pety-radek-oczywiscie-po

i na Niepoprawni.pl

niepoprawni.pl/blog/2606/zagadka-na-czym-gasil-pety-radek-oczywiscie-po-0

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale