0 obserwujących
22 notki
6196 odsłon
  145   0

Dlaczego ceny rosną?

Eksplozja przemian społecznych, wzrost świadomości i wiedzy o świecie doprowadza do wzrostu cen.

Nie żaden Tusk, Kaczyński, czy program socjalny. Rządzący o tym wiedzą. Jednakże nawet pandemia ogólnoświatowa nie jest w stanie powstrzymać tych procesów społecznych, a w rezultacie gospodarczych.

Ludzie wiedzą więcej i chcą więcej. Upadek ustrojów o charakterze totalitarnym, gdzie obywateli trzymało się za pysk, wykorzystywało jako niewolników, odcinało od informacji i wiedzy przesadził sprawę. Rozwój komunikacji teleinformatycznej, głównie internetu daje ludziom możliwość obserwowania świata. Pobudza pragnienia i potrzeby, a te kumulowane milionami jednostek ludzkich napędzają konsumpcję dóbr i usług. 

Ludzie też podpatrują innych, chcą tego co inni. Wiedzą, że czas przemija i nigdy nie wraca, a obserwowanie tego co było jest realne i namacalne. To nie książki historyczne jak bajki, czy legendy w które mało kto wierzył albo zwyczajnie nie przyjmował. Teraz każdy widzi, że czas mija na ich oczach. Przez newsy i inne formy przekazu informacji "zabija" ulubione gwiazdy kina, muzyki czy showbiznesu. To namacalne jak nigdy. Dlatego czerpanie przyjemności z życia, to stanie się celem człowieka nowej epoki.

Ten trend jest już w fazie dojrzałej w krajach wysoko rozwiniętych. Narasta w krajach rozwijających się i tych trzeciego świata. Pandemia nic nie pomogła, a miała szansę zatrzymać te procesy, przynajmniej dać czas na działania rządzącym.

Kapitał jeszcze próbuje uciekać z kosztami produkcji do Afryki, czy krajów Ameryki Łacińskiej. Czy jednak na dłuższą metę to się opłaci.?

Będą musieli coś nowego wymyśleć. Może wróci pomysł ustanowienia dyktatur albo zostanie wywołana woja światowa.

Jeżeli nie zostaną podjęte żadne kroki drożyzna zapanuje na całym świecie, zupełnie jak obecna zaraza. Możliwe, że skłoni ona do jeszcze większej robotyzacji procesów produkcyjnych.

Możliwe, że i to nic nie da. Jedno jest pewne " we all die".


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale