0 obserwujących
839 notek
136k odsłon
306 odsłon

Info ECAG: Ukraina: Zwycięstwo powstańców pod Śnieżnoje

Wykop Skomentuj6

Źródła zwolenników Donieckiej Republiki Ludowej informują, że siły republikańskie odniosły zwycięstwo w całodniowej  bitwie pod miejscowością Śnieżnoje, niedaleko granicy z Rosją, która miała miejsce 12 czerwca. Walki toczyły się o posiadające strategiczne znaczenie wzgórze Saur-Mogiła. 

„Jak w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Saur-Mogiła pozostaje strategicznie ważną rubieżą. Z tego wzniesienia utrzymuje się kontrolę nad trasą Rostow-Donieck i kilkoma przejściami granicznymi. Kto panuje nad tym wzgórzem, ten kontroluje południe DRL" – czytamy w komunikacie powstańców.

To samo źródło utrzymuje, że pod wzgórzem wpadła w zasadzkę kolumna zmechanizowana ukraińskich wojsk, która poniosła ciężkie straty i została zmuszona do wycofania się. Powstańcy utrzymali kontrolę nad strategicznym punktem. Według niepotwierdzonych informacji, armia ukraińska straciła też jeden lub dwa śmigłowce bojowe Mi-24.

W bitwie po stronie ukraińskiej wzięły udział elitarne jednostki armii: 79. brygada powietrzno-desantowa z Nikołajewa i 3. pułk specnazu z Kirowgradu. „W walce z ukraińskimi żołnierzami rosyjscy dywersanci używali czołgi, wozy pancerne, przeciwpancerne kompleksy rakietowe, działka przeciwlotnicze, ciężkie karabiny maszynowe, moździerze" – donoszą ukraińskie media.

Na podst. http://rusvesna.su/news/1402647609

Przeczytaj również:

Stanisław Tarasow:Cios w amerykańskie interesy na wschodzie - islamiści w Iraku otwierają drugi front

Konrad Rękas:Pierwsza ginie prawda

Jarosław Kit/Amicus Europae:Ukraińskie siły zbrojne - stan obecny i perspektywy

Robert Potocki, Mateusz Piskorski, Wiesław Hładkiewicz:Fale Tunisami. Kontestacja arabska w latach 2010-2013(książka)

Tomasz Skowronek:Zapiski o Ameryce Łacińskiej(książka)

Robert Kobryński:Dzieci w konfliktach zbrojnych (książka)
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale