0 obserwujących
839 notek
136k odsłon
217 odsłon

Info ECAG: Powołano Górniczą Dywizję i brygady międzynarodowe

Wykop Skomentuj2

Info ECAG

Premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj poinformował, że w Doniecku rozpoczęło się formowanie Górniczej Dywizji, złożonej z ochotników-górników. – W szeregi ochotników zapisało się już 500 osób. Planujemy, że liczebność Górniczej Dywizji wyniesie 10 tys. żołnierzy. To dla nas prawdziwa wojna ojczyźniana– stwierdził.

 

Decyzja o powołaniu Górniczej Dywizji jest konsekwencją ustaleń, jakie zapadły na manifestacji górników, która odbyła się w Doniecku 18 czerwca. Uczestnicy manifestacji ogłosili kijowskim władzom 48-godzinne ultimatum na wycofanie ukraińskich wojsk z terenu republiki. Do wycofania wojsk jednak nie doszło, ukraińskie oddziały wciąż atakują miasta Donbasu.

A. Borodaj poinformował też, że w DRL – na wzór republikańskiej Hiszpanii z lat 1930’ – powstają międzynarodowe brygady do walki z faszyzmem. – Analogie dzisiejszego Donbasu z antyfaszystowskim ruchem oporu w Hiszpanii 1936 roku są oczywiste– powiedział.

Nabór ochotników prowadziło będzie przedstawicielstwo DRL w Moskwie. Poszukiwani są głównie specjaliści, którzy pomogą w odbudowie miast Donbasu, zniszczonych w wyniku ataków ukraińskich wojsk. – U nas jest komu walczyć, dlatego przede wszystkim wzywamy w szeregi Interbrygady ochotników z kręgu cywilnych specjalistów: lekarzy, ratowników medycznych, strażaków, budowlańców, psychologów. Bardzo potrzebujemy pomocy dla ludności cywilnej i odbudowy zniszczonej przez agresora infrastruktury – wyjaśniał A. Borodaj.

W walkach na Wschodzie Ukrainy po stronie powstańców przeciw władzom w Kijowie biorą udział ochotnicy z wielu krajów, m.in. Rosji, Osetii Południowej, Włoch, Czech, Serbii i Izraela.

Na podst.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=1706891&cid=9
http://rusvesna.su/news/1403284177
Oprac. J. C. Kamiński

 

 

Przeczytaj również:

Robert: Potocki:Plan pokojowy Poroszenki?

Clare Daly:Irlandia powinna być rzeczywiście neutralna (wywiad)

Info ECAG:Nowy Bohater Ukrainy

Robert Potocki, Mateusz Piskorski, Wiesław Hładkiewicz:Fale Tunisami. Kontestacja arabska w latach 2010-2013(książka)

Tomasz Skowronek:Zapiski o Ameryce Łacińskiej(książka)

Robert Kobryński:Dzieci w konfliktach zbrojnych(książka)

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale