0 obserwujących
185 notek
320k odsłon
  1146   0

Chabry z poligonu i Pokojowa Nagroda Nobla dla ministra Klicha

Chabry z poligonu i Pokojowa Nagroda Nobla dla ministra Klicha

 
Koalicja zgodnie z przewidywaniami i regułami demokracji obroniła w sejmie ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Na tym jednak tradycja nieudanych prób odwoływania ministrów z rządu PO – PSL się kończy. Tym razem obroniony minister nie otrzymał jak to do tej pory było w zwyczaju okazałego bukietu kwiatów od spontanicznie szczęśliwych parlamentarzystek z PO. Winę za ten fakt ponosi oczywiście nieodpowiedzialna opozycja z Prawa i Sprawiedliwości, którą wybrała fatalny moment na składanie wniosku o wotum nieufności. Niestety z powodu zimy posłanki z PO mimo wielu starań w żadnej kwiaciarni nie mogły kupić chabrów z poligonu aby je wręczyć ministrowi Klichowi.
 
Młodszym czytelnikom przypominam, że w 1986 r. szlagierem festiwali piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu były wykonywany przez Jerzego Rynkiewicza utwór „Chabry z poligonu”.
 
Na głosowaniu w sprawie ministra Klicha nie był obecny premier Donald Tusk. Oficjalną przyczyną absencji premiera był jego udział w Radzie Europejskiej. Przedłużenie się pobytu premiera w Brukseli wynikało podobno z tego, że starał się on lobować wśród europejskich przywódców za wsparciem pomysłu, aby ministrowi Bogdanowi Klichowi przyznać Pokojową Nagrodę Nobla za demontaż Polskiej Armii.
Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale