23 obserwujących
255 notek
144k odsłony
  352   4

Polska Jest Jedna przeciwko segregacji sanitarnej

Powstał ruch Polska Jest Jedna sprzeciwiający się segregacji sanitarnej.

Apeluje do prezydenta o „wetowanie aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie”

Środowiska sprzeciwiające się segregacji sanitarnej organizują się w ramach ruchu Polska Jest Jedna. Zwracają się do prezydenta RP Andrzeja Dudy z apelem, aby wetował wszystkie akty prawne w naszym kraju, które godzą w prawa i wolności obywatelskie, a w przypadku wątpliwości co do zgodności takich aktów prawnych z ustawą zasadniczą – aby kierował je do Trybunału Konstytucyjnego.
Polska Jest Jedna to element ruchu społecznego, który nie ma charakteru partyjnego. Należą do niego ludzie o różnych poglądach politycznych i religijnych, ale łączy ich sprzeciw wobec dążeń do wprowadzenia w Polsce segregacji sanitarnej.
W skład ruchu wschodzą m.in.: Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich; dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były wiceminister zdrowia i były główny inspektor sanitarny; Tomasz Ratajczak, przedsiębiorca, Członek Rady Polskiej Izby Biznesu; Piotr Rossudowski, lekarz medycyny; dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, od 2000 roku ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej; Anna Maria Siarkowska, poseł na Sejm RP; dr n. med. Piotr Witczak, biolog medyczny (specjalność: immunologia), autor 15 publikacji naukowych w dziedzinie immunologii komórkowej; Jan Łopuszański, polityk, prawnik, publicysta, autor książek, poseł na Sejm okrągłostołowy, oraz  I, III i IV kadencji; Jan Pospieszalski, muzyk, publicysta, wieloletni prowadzący programów: „Warto rozmawiać” i „Jan Pospieszalski -Bliżej”.


Ruch Polska Jest Jedna skierował apel do prezydenta Andrzeja Dudy.


„Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie. Wymaga to poszanowania praw, które nam – obywatelom, gwarantuje Konstytucja. Obecnie, pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne. Pod pretekstem sanitarnym rozwijane są projekty segregacji i izolacji społecznej. Rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego poddania się szczepieniom. Mimo że za ewentualne, negatywne konsekwencje, ani rząd, ani koncerny farmaceutyczne nie ponoszą dziś żadnej odpowiedzialności.
Lockdown, czyli zamykanie gospodarki, zapowiadana rewolucja w obszarze własności i prywatności, prowadzą do ograniczenia wolności – ludzi, rodzin i narodów.
Manipulowanie faktami, ograniczanie wolności słowa i cenzurowanie debaty publicznej to dziś smutna codzienność. Lekarze, dziennikarze, naukowcy, głoszący zdania odrębne, są dziś prześladowani, usuwani z debaty publicznej i zastraszani odbieraniem prawa do wykonywania zawodu.
Dziś stawiamy pełne niepokoju pytania o przyszłość naszej Ojczyzny. Nasz Naród, wychowany w duchu umiłowania wolności, nie jest przecież w stanie rozwijać się w warunkach zniewolenia.
Apelujemy do Pana Prezydenta, o WETOWANIE wszystkich aktów prawnych, które godzą w prawa i wolności obywatelskie.
Apelujemy o KIEROWANIE do Trybunału Konstytucyjnego tych aktów prawnych, które choćby wzbudzają wątpliwość co do zgodności z Konstytucją w obszarze praw i wolności obywatelskich.
Liczymy na Pana, Panie Prezydencie” – czytamy w apelu./ śmiem wątpić -mój dopisek /https://www.youtube.com/watch?v=ZzVs2cM2fCw&t=2s

c.d.link

https://www.radiomaryja.pl/informacje/powstal-ruch-polska-jest-jedna-sprzeciwiajacy-sie-segregacji-sanitarnej-apeluje-do-prezydenta-o-wetowanie-aktow-prawnych-ktore-godza-w-prawa-i-wolnosci-obywatelskie/

Wreszcie "mohery" z RM zaczynają rozumieć, co nam szykuje "prawicowy" PIS!
Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale