11 obserwujących
128 notek
81k odsłon
1342 odsłony

Fatima, Rosja, III wojna światowa

Wykop Skomentuj8


image


Jednym z istotnych wątków przesłania fatimskiego była prośba Matki Bożej o poświęcenie Rosji swemu Niepokalanemu Sercu. Maryja powiedziała, że jeśli Ojciec Święty tego dokona, to walcząca z religią Rosja sowiecka nawróci się, a świat zazna trwałego pokoju.


Dzieci nie miały pojęcia, co oznacza słowo ROSJA! Jednak zdawały sobie sprawę, że sprawa owej ROSJI jest bardzo ważna, skoro została wymieniona z imienia. Papież Pius XII w 1942 roku częściowo (trwała II WŚ) wypełnił prośbę Maryi. Po zamachu Jan Paweł II skojarzył datę objawień z Fatimy – 13 maja z cudownym ocaleniem swego życia po zamachu i już w szpitalu zapoznał się z tekstami z 1917 roku. Całym sercem podjął się dokonania aktu, o którym mowa.


Papież Jan Paweł II poświęcił cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi trzykrotnie:  Fatima –  13 maja 1982, Watykan – 16 października 1983, Watykan – 25 marca 1984!


Jan Paweł II odmówił akt zawierzenia po raz pierwszy w Fatimie, później w czasie Synodu Biskupów w Watykanie i w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy świętej dla rodzin. Biskupi mieli dokonać aktu w swoich diecezjach w łączności z Ojcem Świętym. Świat oczekiwał zmian, oczekiwał wielkich zmian … runęła komuna sowiecka i wydawało się, że nastanie upragniony pokój na świecie. Mijały lata. Tuż przed rocznicą 100-lecia Fatimy obraz świata nie nastraja optymistycznie, wręcz odwrotnie. Dlaczego staczamy się w chaos?


7 grudnia 2016 – Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.


Rosja się nie nawróciła, praktycznie nie było ani jednego dnia od zakończenia II WŚ wolnego od wojen. W krajach, w których dzisiaj panuje pozorny pokój narasta strach, niepokój i obawa przed zamachami terrorystycznymi. Islam zagraża Europie. Blisko naszych granic, na Ukrainie trwają walki. Brat występuje przeciwko bratu. Niedaleko, na Bałkanach narastają dawne spory. U nas, w Polsce tli się nienawiść, zdrada … na razie w sferze werbalnej ale zwykle tak zaczyna się każdy poważniejszy konflikt. Polscy biskupi postanowili odnowić poświęcenie Polski Maryi. To niedługo a mało kto o tym wie. Wybrali dzień powszedni…


Jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2017 r.
Tego dnia zostanie  ponowiony przez Episkopat


Akt Poświęcenia PolskiNiepokalanemu Sercu Maryi,


zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.


Setna rocznica objawień oraz niepokoje na świecie stały się okazją do przemyśleń. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego mimo tak licznych i uroczystych modlitw świat pogrąża się w chaosie? „Imperia zła”, nie tylko Rosja, Korea Płn. ale także potężna lewacka międzynarodówka nie odpuszczają, wręcz przeciwnie. Zmieniły się metody i podskórnie, pod pozorem demokracji, wolności i praw człowieka niszczone są wszelkie, już bardzo nadwątlone przejawy cywilizacji łacińskiej. Systematycznie i planowo. Czy nadszedł czas, gdy trzeba by wprost poświęcić Rosję, wymieniając ją po imieniu, jak prosiła Maryja? Dzisiaj zrobiło się o tym bardzo głośno, widać niebezpieczeństwo III wojny światowej jest realne.


image


Jeden z niemieckich duchownych potwierdził słowa słynnego egzorcysty, o. Gabriela Amortha, według których Jan Paweł II zamierzał poświęcić Rosję Matce Bożej, ale uległ naciskom swych watykańskich doradców obawiających się tego aktu. Według kardynała Paula Josefa Cordesa otoczenie papieża nalegało na niego bardzo zdecydowanie.


„Kardynał Cordes  / sakrę biskupią przyjął jeszcze za pontyfikatu Pawła VI, został przez Jana Pawła II mianowany przewodniczącym Papieskiej Rady „Cor Unum”/ potwierdził, że Jan Paweł II zamierzał spełnić prośbę Matki Bożej w taki sposób, w jaki prosiła, a więc poświęcić Jej Niepokalanemu Sercu Rosję. Według niemieckiego kardynała papież uległ jednak watykańskim dyplomatom, którzy przekonali go poprzez „silne naleganie”, by tego nie czynił, gdyż miało to wywołać ostre reperkusje polityczne.”


(Teraz) Kardynał Raymond Burke wezwał katolików, by „działali w celu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.” Swój apel były prefekt Sygnatury Apostolskiej wystosował podczas Forum na rzecz Życia w Rzymie.


„Hierarcha, który formalnie wciąż pełni funkcję Patrona Suwerennego Zakonu Kawalerów Maltańskich w obszernym przemówieniu zatytułowanym „Tajemnica Fatimy i Nowa Ewangelizacja” w obecności innych duchownych, w tym kardynała Carlo Caffarry, biskupa Athanasiusa Schneidera z Kazachstanu i ponad 100 liderów organizacji broniących życia oraz rodziny z 20 krajów powiedział, że triumf Niepokalanego Serca oznaczać będzie coś więcej niż zakończenie wojen światowych i katastrof naturalnych.”


„Dla uzasadnienia konieczności poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, kardynał Burke powiedział, że: „Rosja wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w Bożym planie na rzecz pokoju” i jej konsekracja „jest też oznaką głębokiej miłości do naszych braci i sióstr w Rosji”./…/ Papież Jan Paweł II chciał wymienić Rosję w swoim akcie poświęcenia, ale doradcy zdecydowanie temu się sprzeciwili. O fakcie tym mówił 13 maja br. w Karagandzie kardynał Paul Josef Cordes, były przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum. Wspomniał on o swojej rozmowie z polskim papieżem już po konsekracji z 1984 roku.”


Przyjmując fakt, że naciski polityczne nie omijają nawet Watykanu ani też lokalnych instytucji kościelnych oraz oczywisty fakt niebezpiecznych zmian zachodzących w świecie, głównie w Europie, przyjmijmy do świadomości, że nam, Polakom nie wolno ulegać poprawności politycznej. By nie tracić nadziei na pokój róbmy swoje zgodnie z zawołaniem: Ora et labora!


Stawianie oporu lewackim naciskom i jednoczesne poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi to najlepsza droga, jaką można wybrać!


 


http://www.bibula.com/?p=95717


http://www.bibula.com/?p=95779

http://niedziela.pl/artykul/26852/Rosja-w-objawieniach-fatimskich

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo