Blog Gościnny
„Zacząłże on/Uderzać w ton?…/Czy taki Mistrz!… że gra… choć odpycha?…” C.K.Norwid, Fortepian Chopina
0 obserwujących
57 notek
76k odsłon
  449   1

Sąd postanowił: zakłócanie mszy zgodne z prawem.

Protest w katedrze w Poznaniu, 25 październik 2020
Protest w katedrze w Poznaniu, 25 październik 2020

Sąd w Poznaniu uniewinnił 32 osoby oskarżone o zakłócanie i uniemożliwienie czynności religijnych na terenie katedry w Poznaniu w październiku 2020 r., kiedy to kilka osób weszło w trakcie mszy świętej przed ołtarz z transparentami proaborcyjnymi w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych kilka dni wcześniej.

A więc doszło do zakłócenia czy nie? Sąd stwierdził, że osoby te miały prawo do protestu na terenie świątyni argumentując to tym, że skoro Kościół ingeruje w sprawy państwa i obywateli, to tym samym obywatele w ramach protestu mają prawo do ingerencji w życie Kościoła.

Jest w tym pewna logika, ale przedmiotem oskarżenia nie było czy obywatele mają prawo do protestu lecz czy ta forma protestu jest właściwa, dopuszczalna i zgodna z prawem. Sąd orzekł wszakże, że osoby te nie zachowywały się agresywnie i nikogo nie obrażały ani nie atakowały. Swoim wyrokiem Sąd jednak uznał za dopuszczalne i zgodne z prawem zakłócanie i uniemożliwianie wykonywania czynności religijnych na terenie świątyni!

Odtąd każdy może wejść w środku mszy przed ołtarz z transparentem z dowolym napisem, np Kościół jest be, przerwać w ten sposób odprawianie mszy i nikt nie ma prawa mu w tym przeszkodzić bo to będzie łamanie praw obywatelskich. 

Sąd jednak, moim skromnym zdaniem laika, sam w ten sposób złamał prawo, które mówi, że z jakiegokolwiek bądź powodu i w jakikolwiek bądź formie NIE WOLNO ZAKŁUCAĆ CZY UNIEMOŻLIWIAĆ WYKONYWANIA CZYNNOŚCI RELIGIJNYCH NP W ŚWIĄTYNI. A to właśnie zrobili oskarżeni. 

Prokuratura oczywiście złoży apelację i będzie miała silne argumenty, gdyż wyrok tego Sądu był właśnie,  moim zdaniem,  motywowany politycznie i niezgodny z prawem polskim i Konstytucją, która gwarantuje swobodne wykonywanie czynności religijnych.

https://www.google.com/amp/s/wydarzenia.interia.pl/kraj/newsamp-protest-w-poznanskiej-katedrze-sad-uniewinnil-32-osoby,nId,6652028

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka