23 obserwujących
701 notek
931k odsłon
249 odsłon

Papież Franciszek poparł związki partnerskie par jednopłciowych

Fot. zagraniczna domena publiczna
Fot. zagraniczna domena publiczna
Wykop Skomentuj6

Tak, to nie żart. Praca nad filmem tego twórcy trwała od 2018 roku. Jak sam mówił, miał szeroki dostęp do Franciszka. 

Papież Franciszek w filmie urodzonego w ZSRR Evgeny Afineevsky'ego wzywa do uchwalenia przepisów umożliwiających związki cywilne osób homoseksualnych pisze brytyjska - Catholic News Agency w artykule: "Pope Francis calls for civil union law for same-sex couples, in shift from Vatican stance": Papież Franciszek wzywa do wprowadzenia prawa związkowego dla par osób tej samej płci, zmieniając stanowisko Watykanu:  

W filmie dokumentalnym, którego premiera odbyła się w środę w Rzymie, papież Franciszek wezwał do uchwalenia przepisów o związkach cywilnych dla par tej samej płci, odchodząc od stanowiska urzędu doktrynalnego Watykanu i poprzedników papieża w tej sprawie.

Uwagi pojawiły się w części filmu dokumentalnego, który dotyczył opieki duszpasterskiej nad osobami, które identyfikują się jako osoby LGBT.
„Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu wyrzucany ani nieszczęśliwy ”- powiedział w filmie papież Franciszek o swoim podejściu do duszpasterstwa.

Po tych uwagach i komentarzach, które mogą wywołać kontrowersje wśród katolików, papież Franciszek odniósł się bezpośrednio do kwestii związków partnerskich dla par tej samej płci.
„Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób są prawnie chronione - powiedział papież. „Stoję w obronie tego”.

(...)

Film odnosi się do działań duszpasterskich papieża Franciszka dla tych, którzy identyfikują się jako LGBT, w tym do historii papieża zachęcającego dwóch Włochów będących w związku tej samej płci do wychowywania dzieci w ich kościele parafialnym, który, jak powiedział jeden z mężczyzn, był bardzo korzystne dla jego dzieci.

Z papieżem dzieje się coś dziwnego:

W 2010 roku, będąc arcybiskupem Buenos Aires, papież Franciszek sprzeciwił się próbom legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Podczas gdy Sergio Rubin, przyszły biograf papieża, zasugerował, że Franciszek popiera ideę związków partnerskich jako sposobu na zapobieżenie masowemu przyjmowaniu małżeństw osób tej samej płci w Argentynie, Miguel Woites, dyrektor argentyńskiego katolickiego serwisu informacyjnego AICA, w 2013 r. twierdzić jako fałszywe.

(...)

W książce „On Heaven and Earth” z 2013 roku papież Franciszek nie odrzucił wprost możliwości zawarcia związków partnerskich, ale powiedział, że prawa „asymilujące” związki homoseksualne z małżeństwem są „antropologicznym regresem” i wyraził zaniepokojenie, że jeśli to samo… pary seksualne „otrzymują prawa adopcyjne, mogą to dotyczyć dzieci. Każda osoba potrzebuje męskiego ojca i kobiety matki, którzy pomogą jej ukształtować swoją tożsamość". 
 
Źródło: Catholic News Agency https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-francis-calls-for-civil-union-law-for-same-sex-couples-in-shift-from-vatican-stance-12462 
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale