28 obserwujących
784 notki
1022k odsłony
  258   1

Antypolonizm: Amnesty International żąda wpuszczenia koczujących Afgańczyków

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa

Amnesty International Polska i kilka innych instytucji wyszło z szokującym apelem podważającym sens polskiej państwowości:

ŻĄDAMY natychmiastowego uwolnienia uchodźców i uchodźczyń nielegalnie przetrzymywanych przez polską Straż Graniczną na granicy z Białorusią koło miejscowości Grzybowszczyzna i zastosowanie wobec nich przewidzianych prawem procedur.

Działania Straży Granicznej są samowolnym i nielegalnym pozbawieniem wolności. W Polsce istnieją różnego rodzaju procedury prawne wobec osób, które przekroczą granicę wbrew przepisom oraz w miejscu do tego niedozwolonym, i bezzwłocznie powinny one zostać zastosowane wobec uchodźców i uchodźczyń przetrzymywanych koło Grzybowszczyzny.

Przetrzymywanie przez wiele dni ludzi pod gołym niebem, bez ochrony przed chłodem i deszczem, bez dostępu do bieżącej wody i sanitariatów, bez zapewnienia im pożywienia jest nie tylko niehumanitarne. Jest także nielegalne. Żaden przepis prawa nie upoważnia polskich służb do prowadzenia takich działań.

Uchodźcy i uchodźczynie przebywający obecnie na polskim terytorium nie mogą być także zmuszeni do ponownego przekroczenia granicy z Białorusią. Działanie takie stanowiłoby kolejne złamanie prawa międzynarodowego przez polskie władze, bowiem stworzyłoby poważne zagrożenie dla ich życia lub zdrowia.

Fundacja "Nasz Wybór" / Фонд "Наш вибір" CHLEBEM I SOLĄ Polskie Forum Migracyjne Helsińska Fundacja Praw Człowieka Migrant Info Point Homo Faber Stowarzyszenie Interwencji Prawnej Nomada Stowarzyszenie Instytut Spraw Publicznych

Źródło: https://www.facebook.com/amnestypolska

Żądać możecie, ale czy weźmiecie odpowiedzialność za przestępstwa i akty terrorystyczne tych ludzi? Znajomy pyta, czy mamy im jeszcze kupić broń do której będą do nas strzelać?

Amnesty International broni praw człowieka, ale dlaczego nie broni praw osób, chcących uchronić się przed niebezpiecznymi ludźmi z krajów muzułmańskich.

W dodatku irytować może, że z apelem o przyjmowanie znanych z braku cywilizowanego zachowania Afgańczyków, bierze udział Fundacja „Nasz Wybór”, która „została założona 2009 roku przez Ukraińców i ich przyjaciół Polaków, aby pracować na rzecz ukraińskich migrantów w Polsce, pomagać im w integracji z polskim społeczeństwem i polską kulturą”.

Wpuszczenie Afgańczyków, którzy występują w roli broni biologicznej A. Łukaszenki może stanowić niebezpieczny precedens i zachętę do nierespektowania polskiego prawa oraz destabilizacji Polski. Tymczasem Amnesty International Polska żąda bezwzględnego wpuszczania obcokrajowców, co stanowiłoby zachętę dla Łukaszenki i innych do dalszego destabilizowania polskiej granicy.

Uchodźcy są zemstą Łukaszenki za nałożone sankcje a ich obecność ma wywrzeć presje na UE w celu zlikwidowania sankcji. Rozumiem wściekłość Łukaszenki w związku z próbą wywołania kolejnego CIA Majdanu – na Białorusi się nie udało – ale tu chodzi o bezpieczeństwo naszych obywateli i Polska nie może się złamać.

W dodatku, trzeba to wreszcie powiedzieć: Talibowie tak łatwo wygrali w Afganistanie, ponieważ popiera ich większość afgańskiego społeczeństwa. A jeśli Afgańczycy nie są w stanie stworzyć własnej państwowości, może rzeczywiście powinni im w tym pomóc Talibowie. 

Czy budujący "nowy jedwabny szlak" (jedna z jego nitek będzie przechodzić przez Afganistan) Chińczycy ich ucywilizują? Tymczasem „uchodźcy i uchodźczynie”, kobiety i dzieci, to w większości podejrzanie wyglądający mężczyźni ubrani w markowe ubrania. 

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale