Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@GrzegorzSwiderski
155 obserwujących
1938 notek
2443k odsłony
  332   2

Szwecja wygrała

Eksperymentalne próby ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa poprzez różne środki „dystansu społecznego”, w tym zamykanie szkół i firm, więzienie zdrowych ludzi w ich domach, przymusowe noszenie masek etc. wykazują bardzo niewiele dowodów na korzyści.

  Poniżej zrobiłem skrót i korektę automatycznego tłumaczenia artykułu autorstwa Joel Smalley'a z tej strony: Szwecja wygrywa! Kraj, który odmówił zamknięcia i pozostawił otwarte szkoły, ma najniższą śmiertelność z powodu pandemii na świecie. Jeśli zainteresuje Was ten skrót, to wejdźcie na tę stronę — tam jest więcej wykresów i danych oraz podana jest metodologia ich utworzenia.

Przekręt kowidowy widać coraz wyraźniej!<- poprzednia część serii

Grzegorz GPS Świderski
t.me/gps65

------------------------------

Pseudopatrioci na służbie u Putina <- poprzednia notka

następna notka -> Pracownicy IKEA są niebezpieczni!

------------------------------

Tagi: gps65, covid, kowid, przekręt, koronawirus, oszustwo

Profesor Johan Giesecke, pierwszy główny naukowiec Europejskiego Centrum ds. Kontroli Chorób doradzał szwedzkiemu rządowi podczas pandemii, i wtedy powiedział:

„Szwedzki rząd zdecydował na początku stycznia, że środki, które powinniśmy podjąć przeciwko pandemii, powinny być oparte na dowodach. Kiedy zaczniesz rozglądać się po środkach podejmowanych przez różne kraje, odkryjesz, że bardzo niewiele z nich ma choćby odrobinę podstaw dowodowych. Myślę, że ostatecznie różnica między krajami będzie niewielka. Nie sądzę, że możesz to powstrzymać. To się rozprzestrzenia. Przetoczy się przez Europę bez względu na to, co zrobisz”.

Giesecke miał prawie rację. Ostatecznie różnica między krajami nie była całkiem mała. Szwecja radziła sobie znacznie, znacznie lepiej – w rzeczywistości dziesięć razy lepiej niż Chile, znane z najsurowszych blokad, pomimo jednej z najbardziej „udanych” kampanii szczepień.

Na dzień sporządzenia raportu 19 czerwca 2022 r. ze wszystkich krajów analizowanych przez OECD, Szwecja ma najniższy ogólny skumulowany wskaźnik nadmiarowych zgonów.

image

Szwecja ostatecznie pokonała nawet sąsiednią Norwegię. I jak widać na wykresach (do obejrzenia na oryginalnej stronie), Norwegia wciąż zmierza w złym kierunku. Podobnie jak Australia i Nowa Zelandia, mimo wczesnych sukcesów.

Analiza każdego kraju prowadzi mnie do trzech głównych wniosków:

  • Po pierwsze, Covid istnieje i dla niektórych jest śmiertelny. Jest to oczywiste, biorąc pod uwagę bardzo silne i spójne korelacje między cotygodniowymi nadmiarowymi zgonami a cotygodniowymi zgłaszanymi zgonami Covid.
  • Po drugie, eksperymentalne próby ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa poprzez różne środki „dystansu społecznego”, w tym zamykanie szkół i firm, więzienie zdrowych ludzi w ich domach, przymusowe noszenie masek etc. wykazują bardzo niewiele dowodów na korzyści z takich działań. Jak przewidywali dwaj najlepsi na świecie epidemiolodzy (Giesecke i Tegnell), wszelkie pozorne dowody z więziennych wysp (Australia i Nowa Zelandia) ostatecznie okazują się daremne. Szkody tych interwencji są również widoczne w ostatecznej nadmiernej liczbie zgonów. Osoby odpowiedzialne za ich wdrożenie powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za śmierci, które spowodowały.
  • Po trzecie, z Covidem stało się tak, jakby podpalacze kierowali polityką przeciwpożarową po spaleniu miasta. Jest całkowicie jasne, że nie ma zmniejszenia liczby zgonów Covid w wyniku masowego podawania eksperymentalnej „szczepionki”. Jest faktem, że zarówno Covid, jak i nadmiar zgonów zmniejszają się zgodnie z ostateczną świadomością społeczeństwa, że nie powinni oni brać dalszego udziału w eksperymencie.

Może następnym razem wszyscy powinniśmy bardziej przypominać Szwecję?

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale