Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
144 obserwujących
1732 notki
2192k odsłony
  3893   0

Pytania o aborcję

Uważam, że wszelkie dyskusje na temat aborcji należy zawsze zacząć od poznania tego, jak na poniższe pytania odpowiadają uczestnicy ewentualnej polemiki: 
 1. Czy aborcja dotyczy żywych komórek - czy materii nieożywionej?
 2. Czy komórki, które ulegają aborcji, są tuż przed tym zabiegiem żywe - czy też niszczone są komórki martwe?
 3. Czy aborcja dotyczy zbioru komórek stanowiących część organizmu, w którym się rozwijają - czy też jest to inny, osobny organizm żywy?
 4. Do jakiego gatunku należą komórki ulegające unicestwieniu w wyniku aborcji? Czy jest to ten sam gatunek, co gatunek organizmu, w którym komórki te się rozwijają - czy jest to inny gatunek?
 5. Jeśli w wyniku aborcji ulegają unicestwieniu komórki organizmu żywego, to czy stanowią one część tego organizmu - czy całość?
 6. Czy komórki, które są niszczone w wyniku aborcji, są jakąś patologią, chorobą, czymś nienaturalnym, obcym, destrukcyjnym - czy też organizm, w którym się wytwarzają, jest na nie przygotowany, przysposobiony i naturalnie przyszykowany by je rozwijać?
 7. Czy unicestwienie wszystkich komórek jakiegoś osobnika będącego organizmem żywym należącym do gatunku ludzkiego można nazwać zabójstwem?
 8. Czy świadome i zaplanowane zabójstwo organizmu żywego należącego do gatunku ludzkiego, który nie popełnił żadnego złego czynu, nie uczestniczył w żadnej akcji przeciwko innym organizmom i żaden sąd nie orzekł, że jest winny jakimkolwiek przestępstwom, czy wykroczeniom, można nazwać morderstwem?
 9. Czy na świecie jest więcej chętnych do przyjęcia na wychowanie dziecka, niż dzieci, których rodzice nie chcą wychowywać - czy na odwrót, jest więcej dzieci niechcianych, niż chętnych do ich utrzymywania?
 10. Czy można doprowadzić naród do wymarcia poprzez propagowanie, finansowanie, ułatwianie czy wymuszanie aborcji w obrębie tego narodu?
 11. Czy prawo do odpowiedzi na powyższe pytania, czyli prawo do wypowiadania się na temat aborcji, mają tylko kobiety - czy też wolno te kwestie rozważać mężczyznom?
 Ja odpowiadam na te pytania tak: 
 1. Aborcja dotyczy materii żywej.
 2. W wyniku aborcji unicestwiane są żyjące komórki.
 3. Aborcja dotyczy tkanek stanowiących inny organizm żywy, niż organizm matki.
 4. W wyniku aborcji unicestwieniu ulegają tkanki stanowiące odrębny organizm należący do tego samego gatunku, co matka.
 5. W wyniku aborcji unicestwieniu ulegają wszystkie komórki należące do osobnika, który podlega temu zabiegowi.
 6. Zarodek, który rozwija się w łonie matki nie jest żadnym nowotworem, czy stanem chorobowym - jest naturalnym, koniecznym i niezbędnym elementem łańcucha rozwoju organizmów żywych.
 7. Aborcja to zabójstwo.
 8. Aborcja to morderstwo.
 9. Na świecie jest więcej chętnych do przyjęcia na wychowanie dzieci, niż jest dzieci, których matka, czy oboje rodziców, chcą się pozbyć.
 10. Uławianie aborcji w danym narodzie powoduje ograniczenie jego rozrodczości, a to może prowadzić do jego wymarcia.
 11. Każdy człowiek ma prawo do odpowiedzi na te pytania i rozważania kwestii aborcji. 
Czy jest ktoś, kto odpowie inaczej na te pytania?
 
Grzegorz GPS Świderski

następna część -> Aborcja raz jeszcze

 

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale