Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1837 notek
2342k odsłony
  2248   0

Owsiak służy państwu, a nie biednym

Jeśli przychodzi do mnie bandyta i mówi: „Dawaj 60% swoich zarobków, bo jak nie, to cię zastrzelę. Ale w zamian możesz się zapisać do kolejki do mojego syfiastego szpitala i zostaniesz przyjęty za rok za darmo”, a ja odpowiadam: „O, super! - masz tu jeszcze dychę i kup więcej sprzętu do tego szpitala, może jedno dziecko więcej wyleczysz?”, to jest to przejaw głupoty, nie?
Dokładnie na tym polega spółka Owsiaka z państwem. To są bandyci, którzy nas okradają. Owsiak jest politykiem [1], a zatem wspólnikiem bandytów, którzy tworzą w Polsce patologiczny, korupcjogenny, marnotrawny system opieki zdrowotnej oparty na niemoralnej przemocy. On do tej przemocy państwa dokłada szantaż emocjonalny: „Co, na chore dzieci nie dasz?”.
W akcji Owsiaka nie jest złe to, co on przy okazji propaguje, nie jest złe to, że pomaga też sobie i swoim innym projektom, nie jest złe wszystko to, za co się go powszechnie krytykuje. Najgorsze w tej akcji jest to, że on kupuje sprzęt do państwowych szpitali! Bo to jest wspomaganie patologii, to jest przedłużanie agonii socjaldemokratycznego systemu, który pożera Polskę, który nas niszczy i okupuje. WOŚP ma po prostu zły cel [2].
Ludzie popierają Owsiaka tak jak i popierają ten patologiczny, polityczny system opieki zdrowotnej. Popierają, bo są głupi. Popierają, bo zostali skutecznie zindoktrynowani przez sowietów przez ponad 60 lat i tęsknią za PRL-em, gdzie wszystko było „darmowe”. Ludzie dają się nabierać na propagandę polityczną - Owsiak to jej element. To służy utrzymywaniu i utrwalaniu sowieckiego socjalizmu w Polsce.
Od 25 lat rządzi w Polsce wciąż ta sama socjaldemokratyczna opcja, którą wspiera Owsiak. Od 25 lat służba zdrowia w Polsce jest kontynuacją systemu PRL-owskiego. Wciąż jest to system opary na niemoralnej przemocy, wciąż jest to system niewydolny, korupcyjny, opary o patologiczne sposoby finansowania. Nic się w tym nie zmienia ponad 60 lat.
Organizacja charytatywna powinna pomagać biednym ludziom a nie państwowym skorumpowanym szpitalom! Wspomaganie instytucji państwowych to działalność polityczna niezależnie od tego jaka partia rządzi. Działalność szkodliwa, bo państwo to jest destrukcyjne.
Społeczeństwo polskie to stado głupków. Głosują na socjaldemokratów, którzy zabierają przemocą ludziom owoce ich pracy i finansują za to na siłę syfiaste, korupcyjne, marnotrawne szpitale, a potem jeszcze z własnych dobrowolnych datków wspomagają „na Owsiaka” ten patologiczny system - zamiast pomagać biednym i poszkodowanym.
Propozycja techniczna na dziś dla Owsiaka: niech za zebrane pieniądze pomoże jakiemuś przedsiębiorcy, który stworzy sieć prywatnych szpitali leczących dzieci w sposób komercyjny, odpłatnie, albo niech pomoże rozwinąć się już dziś istniejące sieci prywatnych szpitali, tak by leczone były wcześniaki, i niech finansuje takie leczenie w tych prywatnych sieciach dzieciom biednym, których na to nie stać. W ten sposób pomoże i dzieciom i medycynie w Polsce. Póki co medycynie szkodzi!
Wszystkie szpitale powinny być prywatne a ludzie mogliby płacić abonament ubezpieczeniowy (wielokroć mniejszy niż dzisiejsze składki) i będą za to mieli zapewnione leczenie wielokroć lepsze niż dzisiaj. Ale niektórzy się nie ubezpieczą. Wtedy gdy zachorują albo doznają jakiegoś wypadku czy nieszczęścia, to zapłacą za leczenie bezpośrednio a nie przez ubezpieczenie. A gdy są biedni i ich nie stać a jednocześnie głupi i się nie ubezpieczyli, to wtedy zgłaszają się do organizacji charytatywnej, która im pomaga. Do tego właśnie powinny służyć organizacje charytatywne i filantropii - do pomocy biednym i głupim! A nie do kupowanie sprzętu państwowym szpitalom, które to zmarnują - albo wykorzystają ten sprzęt nieoptymalnie, albo marnując zaoszczędzone środki na coś innego - na przykład na premie dla najgorszych pracowników.
To lekarze ratują dzieci, a nie Owsiak. Owsiak tylko kupuje sprzęt do złych szpitali państwowych. Dobre szpitale są przecież odpowiednio w sprzęt wyposażone. Lekarze w tych złych szpitalach oczywiście leczą, ale leczą wielokroć gorzej, niżby leczyli w normalnych, prywatnych, komercyjnych szpitalach. Wspieranie nienormalnych szpitali państwowych, zamiast normalnych prywatnych, jest szkodliwe - nawet jeśli te nienormalne coś tam leczą.
To szpital powinien wyliczyć ile sprzętu i jaki jest mu potrzebny a nie organizacja charytatywna - bo to zaburza rachunek ekonomiczny i miesza specjalizację. Szpitale powinny się specjalizować w medycynie a organizacje charytatywne w ocenie kto jest biedny i komu się należy pomoc. Gdy się w tym zamieniają to zawsze skutek będzie gorszy niż gdyby robiły to, w czym się specjalizują. Gdy się zamieniają to utrwalają patologię socjalistycznego systemu.
Gdyby wszystkie szpitale były prywatne, państwo się nie wtryniało w medycynę a organizacje charytatywne wspierały ludzi chorych, a nie państwo, to wiele więcej dzieci byłoby uratowanych. Kapitalizm będzie zawsze wielokroć skuteczniejszy niż socjalizm. Wspieranie socjalizmu - czym zajmuje się polityk Owsiak - będzie zawsze szkodliwe.
Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale