Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1382 notki 1725654 odsłony
GPS, 14 lipca 2018 r.

Stare Dobre Małżeństwo. Mówię tak.

2742 27 1 A A A

        Byłem ostatnio na koncercie Starego Dobrego Małżeństwa. Nie wiem dlaczego bard Krzysztof Myszkowski ciągle ukrywa się pod tym pseudonimem.

        Jacek Kaczmarski, Żak Brel, Przemysław Gintrowski, Władimir Wysocki, Jaromir Nohavica, Żorż Brassens, Leonard Cohen, Maciej Zembaty, Bob Dylan, Jurek Porębski – to byli, i są, bardzi (bardowie - moim zdaniem obie formy poprawne), czyli grajkowie kultowi, wszechczasowi, charakterystyczni, genialni! Poetyccy, muzykalni, sentymentalni, polityczni, filozoficzni.

        Krzysztof Myszkowski jest od nich wszystkich bardziej kultowy w Polsce, ale zatracił swoje nazwisko - występuje jako jakieś małżeństwo, co sugeruje, że ma jakąś żonę i z nią dobrze żyje od lat dzięki tej poezji, którą śpiewa. A to nieprawda - może żonę ma, ale z nią nie śpiewa. Jest w istocie samotnym bardem, choć ciągle ma jakichś kolegów, którzy z nim grają, ale ich zmienia.

        Krzysztof Myszkowski jest moim zdaniem wybitnym bardem. Śpiewa piosenki kultowe, które znają wszyscy - na wskroś pokoleń. Zna je moja matka, znam je ja, zna moja żona, znają moje dzieci i wnuki. Każdy zna bieszczadzkie anioły, z nim będziesz szczęśliwsza, czarny blues o czwartej nad ranem, opadły mgły, wstaje nowy dzień, gloria, jak po nocnym niebie etc... Majkę pomijam, bo to żart.

        Ale on ciągle tworzy! Moim zdaniem zgodliwość jest genialna! Mówię tak. Lubię go. Jest fajny. Umiem zagrać na gitarze jego kawałki. Nie umiem zagrać jego kawałów. Jest już za późno. Nie jest za późno. Stachura nie umarł! 

        Mówię tak.

Grzegorz GPS Świderski

PS:Pić można. Ale ile? <- poprzednia notka

następna notka -> Liberalna przemoc

Tagi: gps65, SDM, bard.


Opublikowano: 14.07.2018 04:43. Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 13:41.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Katz czyta mojego bloga! Zareagował na to co dzień wcześniej napisałem:  Myślę, że...
  • @kgobisz  Już to kiedyś zauwazyłem: https://www.salon24.pl/u/gps65/395840,zwloki-plci-meskiej
  • @BGnatowski  Ale standardy europejskie są inne - one enumeratywnie wymieniają kogo nie można...

Tematy w dziale Kultura