Blog
Cogito ergo PiS eligio
Grudeq
Grudeq Politolog z wykształcenia, historyk z pasji, b. urzędnik samorządowy
97 obserwujących 826 notek 1040001 odsłon
Grudeq, 5 stycznia 2017 r.

Reklamacja

Działając na zasadzie pkt VIII ppkt 5 Regulaminu Platformy Hostingowej Salon24.pl, prowadzonej przez Salon24.pl S.A., składam reklamację.

Stwierdzam następujące nieprawidłowości w funkcjonowaniu Salon24.pl:

1) Naruszenie pkt II ppkt 1 Regulaminu Platformy Hostingowej Salon24 poprzez uniemożliwienie pisania komentarzy w sytuacji gdy posiadam Konto Użytkownika oraz uniemożliwienie w praktyce pisania bloga poprze pozbawienie możliwości umieszczania komentarzy, będących elementem składowym pisania bloga;

2) Uniemożliwienie prowadzenia bloga poprzez używanie krzykliwych kolorów, od czytania których bolą oczy; 

3) Uniemożliwienie prowadzenia poważnego bloga publicystycznego poprzez umieszczanie na stronie głównej dużej ilości zdjęć, w tym zdjęć nieodpowiednich (np. z bardzo atrakcyjnymi młodymi kobietami) do ogłaszanych treści.

4) Naruszenie moich praw autorskich poprzez możliwość umieszczania na stronie głównej mojego tekstu ubogaconego arbitralnie wybranym zdjęciem, tagiem oraz tytułem wybranym przez administrację. 

Proszę o dokonanie zmian i przywrócenie zgodnej z regulaminem możliwości komentowania umieszczanych w Salon24.pl tekstów dla posiadaczy Konta użytkownika Salon24.pl oraz o przywrócenie bardziej stonowanej szaty graficznej.

Zaznaczę, że w sierpniu 2007 roku zawarłem z Salon24.pl umowę na mocy której Salon24.pl udostępnił mi platformę hostingową na której prowadziłem swojego bloga www.grudqowy.salon24.pl Przez 10 lat umieściłem tu 820 tekstów a licznik odwiedzin przekroczył 1.000.000 odsłon. Salon24.pl korzystał dla celów promocyjnych z moich tekstów oraz czerpał zyski z umieszczonych przez niego na moim blogu reklam. Zmiany jakie nastąpiły w Salon24.pl uniemożliwiają wykonywanie zawartej umowy.

Podkreślę, że w Regulaminie wskazano, że warunkiem umieszczania tekstów oraz komentarzy jest posiadania tylko i wyłącznie Konta użytkownika na Salon24.pl. Dodatkowy warunek, że do komentowania potrzebne jest konto na Facebooku jest sprzeczny z regulaminem i z zawarta umową. Istotą prowadzenia bloga jest także możliwość komentowania swoich tekstów. Obecnie zostało to uniemożliwione. 

Dobrana po zmianach kolorystyka Salon24.pl jest nadto krzykliwa. Został zlikwidowany porządek Notek blogerskich. Od czytania strony głównej Salon24.pl bolą oczy i nie sposób zorientować się w chronologii notatek. Uniemożliwia to wykonywanie umowy udostępnienia platformy hostingowej.

Zaznaczę również, że blog który prowadzę jest blogiem publicystycznym, poruszającym ważne tematy polityczne. Teksty, które piszę dla swej ważności oraz powagi nie potrzebują, dobieranego przez administrację Salon24.pl zdjęcia. W mojej ocenie i bez zdjęcia są dobre. Irytujące jest dla mnie i dla moich czytelników umieszczanie wielu zdjęć, w tym zdjęć z młodymi Paniami, które nie dodają powagi umieszczonemu tekstowi. 

Istotą prowadzenia bloga jest także własne autorskie umieszczanie tagów do tekstu. Pozbawienie blogerów tego prawa i przyznanie go administracji salonowej, bez zgody blogera jest wbrew regulaminowi oraz narusza moje prawa autorskie. Podobnie jest z tytułem notatki, która jest elementem składowym tekstu, a także tagami. Zmiany te naruszają Regulamin Salonu24 oraz ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 

Z powyższych powodów składam reklamację i domagam się przywrócenia możliwości komentowania oraz poprzedniej szaty graficznej Salon24.pl. 

W przypadku nieuwzględnienia niniejszej reklamacji zmuszony będę dochodzić prawidłowego wykonywania umowy ze strony Salon24.pl S.A. na drodze sądowej. 
Opublikowano: 05.01.2017 12:22.
Autor: Grudeq
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Konserwatywny, Prawicowy, Antykomunistyczny free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @WK28 Profesor Strzembosz nie miał także kiedyś wątpliwości, że aparat sądowniczy sam...
  • @BWN99 To wszystko bardzo ciekawe... ale niech mi Pan powie, tak z głębi serca, jakie...
  • @AUGUSTMOCNY No ale to jest skutek opierania się na "wybitnych znawcach cywilizacji" bez...

Tematy w dziale